Vydělávej až 160.000 Kč měsíčně! Akreditované rekvalifikační kurzy s garancí práce od 0 Kč. Více informací.
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Best practices pre návrh softvéru - Online kurz

Napadlo ťa niekedy, že tvoj alebo cudzí kód vyzerá divne? Že už od pohľadu vidíš zle pomenované premenné, zbytočne zdĺhavo vyriešený problém alebo úplne nekorektný prístup k syntaxi, že sa skoro čuduješ, ako je možné, že sa program spustil? Nie každá chyba môže byť fatálna, niektoré sú skôr kozmetické. Napriek tomu sa oplatí, či už kvôli prehľadnosti vlastného kódu alebo preto, aby si nerobil/a hanbu medzi ostatnými programátormi, dodržiavať tzv. best practices. V tomto kurze si ich postupne predstavíme.

15 lekcií

1 vedomostných testov

Certifikát absolventa

Čo sa v kurze naučíš?

"Dobré praktiky", ktorým sa v tomto kurze venujeme, môžeš (a mal/a by si!) uplatňovať aj pri programovaní v iných programovacích jazykoch. Vysvetlíme si, čo znamenajú skratky ako KISS, DRY alebo SHY.

Naučíš sa tzv. praktiky SOLID a dozvieš sa, ako rýchlo a predovšetkým kvalitne tvoriť nielen webové aplikácie. V troch dieloch sa pozrieme na najčastejšie chyby programátorov. Možno zistíš, že si až doteraz aj niektoré z týchto chýb robil/a.

Tento kurz ťa ale rozhodne nemá "nachytať na slivkách" a ukázať ti, že si sa niečo naučil zle. Je to skôr nadstavba, ktorá z teba urobí ešte lepšieho programátora. Tvoj kód bude prehľadnejší, ty vďaka tomu produktívnejší a predovšetkým budeš pôsobiť ako profesionál, ktorý je schopný dobre reprezentovať firmu aj sám seba. :)

Lekcie

Cena: 375 kreditov

Začít kurz zadarmo Kúpou PRO verzie kurzu získaš trvalý prístup k lekciím a cvičením označeným štítkom PRO a tiež možnosť absolvovať testy.


 

Aktivity