Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Swift
30 % bodů zdarma na online výuku díky naší Slevové akci!

8. diel - Práca s XML súbory pomocou DOM vo VB.NET

V minulom dieli nášho seriálu tutoriálov o VB.NET, Čítanie XML Saxe v VB.NET , sme sa naučili čítať XML súbory pomocou tzv. SAXUM. Súbory sme zapisovali element za elementom a rovnako sme ich aj čítali.

Dnes si predstavíme konkurenčný spôsob práce s XML súbory, tzv. DOM.

Dóm

DOM (Document Object Model) je objektové API pre prácu s XML súbory. Jedná sa o alternatívny prístup, ktorý má určité výhody a tiež určité nevýhody. DOM teda SAX nenahrádza a zvyčajne si techniku pre prácu s XML súbory vyberieme podľa konkrétnej aplikácie.

DOM nahliada na XML súbor ako na objektovú, stromovú štruktúru. Elementy už teda nie sú vnímané len tak zaradom, ale sú do seba logicky vnorené. Pracujeme s jednotlivými uzlami, pýtame sa na ich podelementy a podobne. Práca sa nám tým veľmi zjednoduší a zároveň získavame veľmi ľahkú možnosť editácie súborov jednoduchým


 

...koniec náhľadu článku...

Prémiový článok

Prémiový článok

Na itnetwork.sk sa nachádza najväčšia a najucelenejšia slovenská databáza s výučbovými článkami, ktorej cieľom je umožniť kvalitné vzdelanie v oblasti IT úplne každému. Mesačne zobrazíme okolo milióna článkov a dostaneme desiatky ďakovných emailov, kde nás informujete, že sme vám pomohli k lepšiemu zamestnaniu alebo vzdelaniu.

Hoci sa snažíme držať väčšinu obsahu úplne zadarmo, udržiavať sieť v prevádzke a aktuálnu stojí obrovské úsilie. Preto je nejaký obsah, ako cvičenia alebo odbornejšie články, prístupný len za body. Nebojte sa, nestojí to skoro nič :)

Popis článku

Požadovaný článok má nasledujúci obsah:

V tutoriále si ukážeme ako v VB.NET pracovať s XML súbory pomocou DOM (XmlDocument), teda objektovo je zapisovať a čítať ako stromovú štruktúru.

Obmedzená ponuka: Nauč sa všetko a ušetri

Kúpiť články a funkcie postupne a po jednom 40 bodov
Kúpiť všetky aktuálne dostupné články v sekcii so všetkými funkciami za exkluzívnu cenu 34 bodov
Na svojom účte máš aktuálne 0 bodov
Kúpou tohoto výhodného balíčku získaš prístup ku všetkým 11 článkom s kontrolou a certifikáciou a ešte naviac ušetríš 13 Kč. Ponuka je obmedzená len pre prvé články z kurzu a obsahuje exkluzívnu zľavu 15%.
34 bodov získaš za pridanie svojho článku na sieť alebo za 83 Kč 71 Kč

Pozor, pokiaľ si kúpiš len tento článok, stratíš nárok na špeciálnu zľavu 15% na balíček všetkých článkov.

Pre prístup k článku potrebuješ 10 bodov
Na svojom účte máš aktuálne 0 bodov
10 bodov získaš za pridanie svojho článku na sieť alebo za 21 Kč

Kúpou článku k nemu získaš neobmedzený prístup a to nastálo. Posunieš svoje vedomosti zas kúsok dopredu a zároveň nám pomôžeš udržiavať celý projekt pri živote a pomáhať vám tak k lepšej budúcnosti.

Obsah článku spadá pod licenciu Premium, kúpou článku súhlasíš so zmluvnými podmienkami.

Body získaš, keď podporíš našu sieť. To môžeš urobiť buď zaslaním symbolickej sumy na podporu prevádzky alebo pridaním obsahu na sieť.

Dobiť body môžeš okamžite napr .:

Kartou SMS Prevodom
Kartou SMS Prevodom
Článok pre vás napísal Michal Žůrek - misaz
Avatar
Autor se věnuje tvorbě aplikací pro počítače, mobilní telefony, mikroprocesory a tvorbě webových stránek a webových aplikací. Nejraději programuje ve Visual Basicu a TypeScript. Ovládá HTML, CSS, JavaScript, TypeScript, C# a Visual Basic.
Aktivity (1)