17. diel - Indexer, Equals, konštanty, vymenované typy a flagy

Unicorn College Tento obsah je dostupný zadarmo v rámci projektu IT ľuďom. Vydávanie, hosting a aktualizácie umožňujú jeho sponzori.

V minulej lekcii, Abstraktné trieda, porovnávanie a preťažovanie operátorov vo VB , sme si uviedli abstraktné triedu a naučili sa preťažovať operátormi. Predchádzajúci 3 lekcie boli veľmi praktické, v dnešnom VB.NET tutoriálu si dajme zas trochu teórie.

Indexer

Podobne, ako sme v našej vlastnej triede mohli preťažiť operátor, môžeme si preťažiť aj tzv. Indexer. Indexer moc dobre poznáme z kolekcií, používa sa pomocou okrúhlych zátvoriek ()


 

...koniec náhľadu článku...

Prémiový článok

Prémiový článok

Na itnetwork.sk sa nachádza najväčšia a najucelenejšia slovenská databáza s výučbovými článkami, ktorej cieľom je umožniť kvalitné vzdelanie v oblasti IT úplne každému. Mesačne zobrazíme okolo milióna článkov a dostaneme desiatky ďakovných emailov, kde nás informujete, že sme vám pomohli k lepšiemu zamestnaniu alebo vzdelaniu.

Hoci sa snažíme držať väčšinu obsahu úplne zadarmo, udržiavať sieť v prevádzke a aktuálnu stojí obrovské úsilie. Preto je nejaký obsah, ako cvičenia alebo odbornejšie články, prístupný len za body. Nebojte sa, nestojí to skoro nič :)

Popis článku

Požadovaný článok má nasledujúci obsah:

Tutoriál pre VB.NET preberie preťažovania Indexer, metódu Equals a operátor =, konštanty a vymenované typy (Enum) spolu s flagy.

Obmedzená ponuka: Nauč sa všetko a ušetri

Kúpiť články a funkcie postupne a po jednom 210 bodov
Kúpiť celý kurz so všetkými článkami a funkciami za exkluzívnu cenu 179 bodov
Na svojom účte máš aktuálne 0 bodov
Kúpou tohoto výhodného balíčku získaš prístup ku všetkým 31 článkom s kontrolou a certifikáciou a ešte naviac ušetríš 79 Kč. Ponuka je obmedzená len pre prvé články z kurzu a obsahuje exkluzívnu zľavu 15%.
179 bodov získaš za pridanie svojho článku na sieť alebo za 524 Kč 445 Kč

Pozor, pokiaľ si kúpiš len tento článok, stratíš nárok na špeciálnu zľavu 15% na balíček všetkých článkov.

Pre prístup k článku potrebuješ 10 bodov
Na svojom účte máš aktuálne 0 bodov
10 bodov získaš za pridanie svojho článku na sieť alebo za 25 Kč

Kúpou článku k nemu získaš neobmedzený prístup a to nastálo. Posunieš svoje vedomosti zas kúsok dopredu a zároveň nám pomôžeš udržiavať celý projekt pri živote a pomáhať vám tak k lepšej budúcnosti.

Obsah článku spadá pod licenciu Premium, kúpou článku súhlasíš so zmluvnými podmienkami.

Body získaš, keď podporíš našu sieť. To môžeš urobiť buď zaslaním symbolickej sumy na podporu prevádzky alebo pridaním obsahu na sieť.

Dobiť body môžeš okamžite napr .:

Kartou SMS Prevodom
Kartou SMS Prevodom

 

Článok pre vás napísal Michal Žůrek - misaz
Avatar
Autor se věnuje tvorbě aplikací pro počítače, mobilní telefony, mikroprocesory a tvorbě webových stránek a webových aplikací. Nejraději programuje ve Visual Basicu a TypeScript. Ovládá HTML, CSS, JavaScript, TypeScript, C# a Visual Basic.
Predchádzajúci článok
Abstraktné trieda, porovnávanie a preťažovanie operátorov vo VB
Všetky články v sekcii
Objektovo orientované programovanie vo Visual Basic .NET
Miniatúra
Nasledujúci článok
Delegáti, anonymné metódy a lambda výrazy
Aktivity (1)