Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se C# .NET. Zároveň využij akci až 30 % zdarma při nákupu e-learningu - Více informací.
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
C# week + discount 30

Space Invaders

Jednoduchá hra napísaná v jazyku Java a v prostredí Greenfoot (TL; DR: veľmi, veľmi minimalistické prostredie na tvorbu jednoduchých hier, určené pre školy).

Ľahko inšpirované klasickou arkádovku Space Invaders (surprisingly).

V čom je to iné ako Space Invaders?

Rýchlejšie (a adaptívne) tempo hry, viac typov nepriateľov, blablabla. Skrátka je to podstatne živšie, snažil som sa o zážitkový posun v smere "flashový Stickman Sniper -> Call of Duty".

Prečo Greenfoot?

Nariadenie zhora.

Ako dlho ti to trvalo?

Tri týždne pri škole?

Nejakí kolegovci?

Nope, zbouchal som to sám.

Aké je tvoje high score?

692255. Good luck beating that.

Zdravotné varovanie?

Hra musí bežať v okne a pri takom rozlíšení a veľkosti okna, ako je defaultne nastavené. Čokoľvek iné spôsobí, že mouse input nebude presný (akože vôbec). Greenfoot odolal mojím vytrvalým snahám o implementáciu akéhokoľvek náznaku responzibility a nehodlám sa k tomu marazmu vracať.

Tiež je nutné dodať, že to nerozchodíte bez Javy 8. Bohužiaľ si to vynucuje Greenfoot a nič s tým nenarobím.

Na akú školu si chodil, že ťa tam naučili takto overengineerovat?

To nie je zásluha / vina školy. A radšej overengineering, než karcinogénne výplody bežných stredoškolákov.

Súťaž

Projekt bol vytvorený do programátorské súťaže "ITnetwork summer 2019": programovanie / programátorské-sutaze / itnetwork-summer-2019.

Vyjadrenie poroty

porotca bodov hodnotenie

David Jančík
5 Okno nedrží myš a človek sa preklikávať mimo okno, ktoré sa potom deaktivuje. Chcelo by to fullscreen. Osembitová hudba a pomerne jednoduché spracovanie sa mi páči. 2 druhy striel - jedny sa dajú rozstřelit a druhé nie, bossovia. Chýbal mi pomalší nábeh, človek dostane hneď do tela. Chcelo by to nejaké bonusy a checkpointy, keď človek umrie, musí znovu cez intro. Prišlo mi divné, že po mne strieľalo intro. Oproti pôvodnej verzii je cool, že sa možno pohybovať po priestore.

michal Čapka
7 Príjemná pixlová grafika i dobové zvuky. Okno nešlo maximalizovať. Človek dostane hneď nakladačku, bez toho aby sa s hrou stihol viac zoznámiť.

David Čapka
6 Enginově je to dobre naprogramované, rýchle reakcie, plynulý pohyb. Hra má dobré ozvučenie, veľmi sa mi páči strieľajúci intro, na to si prišiel sám alebo si to niekde videl? Človek to u "ďalších space invaders" nečaká a je to príjemné spestrenie. Musím strhnúť nejaký bodík zaklikání myšou mimo okna, pretože človek potom kvôli tomu umrie. Obtiažnosť by mohla byť zo začiatku jednoduchšie.

Galéria


 

Stiahnuť

Stiahnutím nasledujúceho súboru súhlasíš s licenčnými podmienkami

Stiahnuté 25x (41.91 MB)
Aplikácia je vrátane zdrojových kódov

 

Všetky články v sekcii
Ďalšie vývojové nástroje pre tvorbu aplikácií
Článok pre vás napísal Martin Petrovaj
Avatar
Užívateľské hodnotenie:
Ešte nikto nehodnotil, buď prvý!
Autor je lenivý vymýšľať nejaký slušný podpis. Venuje sa ale prevažne C#.
Aktivity

 

 

Komentáre

Avatar
Martin Petrovaj
Tvůrce
Avatar
Martin Petrovaj:23.10.2019 17:01

Ok, s bodovým ziskom za rozstrieľanie intra som to asi prehnal :-D Keď sa človek rozbehne a bleskovo to rozstrieľa, hneď má do začiatku vysoký score multiplier, podľa ktorého sa mení obtiažnosť.

Vďaka všetkým za pripomienky aj za váš čas. Tiež ma mrzí, že sa mi nepodarilo donútiť Greenfoot, aby sa aplikácia správala aspoň náznakom responzívne ;-(

Odpovedať
23.10.2019 17:01
if (this.motto == "") { throw new NotImplementedException(); }
Robíme čo je v našich silách, aby bola tunajšia diskusia čo najkvalitnejšia. Preto do nej tiež môžu prispievať len registrovaní členovia. Pre zapojenie sa do diskusie sa zaloguj. Ak ešte nemáš účet, zaregistruj sa, je to zadarmo.

Zobrazené 1 správy z 1.