Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se C# .NET. Zároveň využij akci až 30 % zdarma při nákupu e-learningu - Více informací.
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
C# week + discount 30

Industry management

Hru programujem v jazyku processing 3 založenom na Jave. Bude sa hrať na šesťuholníkovom hracom pláne. Hlavné prvky hry budú:

 • pohyblivý trh (podľa počtu kusov na trhu sa odvíja cena nepriamo úmerne)
 • stavba budov
 • optimalizácia výroby

Herný plán

Ako už som povedal, hrá sa na šesťuholníkovom hracom pláne. Aby som čo najmenej plytval miestom, uložím herný plán do hashovacie tabuľky a ako kľúč použijem súradnice daného poľa. K vykreslenie použijem jednoduchú metódu na vykreslenie obrazce pomocou vrcholov, ktoré má každé pole v sebe uložené.

Herné políčko

Každé herné políčko má v sebe okrem ďalších technických parametrov uložené:

 • svoje súradnice
 • svoje vlastnosti (množstvo uhlia, železa, ropy, úrodnosť, veternosť)
 • a budovu, ktorá na ňom stojí.

Trh

Vo verzii 0.2 je množstvo komodít na trhu tvorené postupným prechádzaním vygenerované množiny Perlinova šumu, ale ľahko aj reaguje na hráča. Celý predaj či nákup hráča je zaznamenávaný v špeciálnom poli a to je pripočítané k hodnote šumu. Každú ingame polhodinu je toto pole priblížené k nule o jednu jednotku, takže ak hráč predáva / vykupuje komodity rýchlosťou viac ako 2 / hodinu tak postupne bude trvalo ovplyvňovať trh.

Komodity

Komodity obsiahnuté v tejto verzii aiv ďalších verziách sú:

 • Jedlo, k nakŕmenie pracovníkov
 • Drevo, k výstavbe budov
 • Uhlie, medziprodukt
 • Železná ruda, medziprodukt
 • Ropa, medziprodukt
 • Oceľ, k výstavbe budov
 • Palivo, k zámořnímu obchodu
 • Energia, na poháňanie budov
 • Veda, na vykonávanie výskumu (nie je implementovaná)
 • Pracovníci, k práci v budovách

Zámořní trh

Je implementovaný zámořní trh, ktorý funguje rovnako ako regionálne, ale pre predaj či nákup treba palivo v pomere 1: 1.

Ovládanie

 • W, S, A, D - pohyb po mape
 • Y, X - priblíženie / oddialenie
 • P - pozastaviť

Vyjadrenie poroty

 • Dan Vítek - 7 bodov - U hry mi veľa chýbal akýkoľvek návod, akákoľvek veta, ktorá by ma nakopla ako začať. Alebo aspoň titulky pri nabehnutí na nejakú ikonku, čo to vôbec znamená. U tlačidiel s akciou zase informácie čo to stojí. Vyzerá to ako veľa zaujímavá stratégia, žiaľ bez návodu sa v nej veľa zle orientuje.
 • Adam Ježek - 7 bodov - Možnosť obchodovať, stavať budovy, ale hra pôsobí dosť zmätene, nejaký tutoriál na budovy a jednotlivé suroviny by neuškodil, len obchod je dosť jednoduchý.

Galéria


 

Stiahnuť

Stiahnutím nasledujúceho súboru súhlasíš s licenčnými podmienkami

Stiahnuté 40x (72.86 MB)
Aplikácia je vrátane zdrojových kódov

 

Všetky články v sekcii
Ďalšie vývojové nástroje pre tvorbu aplikácií
Článok pre vás napísal Petr Chotěborský
Avatar
Užívateľské hodnotenie:
Ešte nikto nehodnotil, buď prvý!
Aktivity

 

 

Komentáre

Avatar
Lucie Hartingerová:7.10.2018 13:25

Tady je škoda, že v celé hře není ani jeden zvuk.
Hra je chytlavá a dá se hrát dlouho! Možná je škoda, že ikonky na pravém panelu jsou moc malé.
Myslím, že hráč musí vynaložit větší úsilí, aby pochopil, jak hra funguje. (Tady opět - je to natolik chytlavá hra, že u toho chvilku vydrží. Ale nepřepínala bych to tak moc :) )
Je to trochu neintuitivní, ale zachránil mě popis/návod na ITnetworku.
Super nápad, že mapa je ve tvaru ČR :D

Editované 7.10.2018 13:27
 
Odpovedať
7.10.2018 13:25
Avatar
David Čápka
Tým ITnetwork
Avatar
David Čápka:7.10.2018 13:34

Na tento počin jsem se od začátku těšil, protože mi grafika připomínala historické strategie typu Starcraft a samozřejmě hexagonální pole už naznačuje, že tu bude třeba nějaké strategování :) Asi největší problém hry je UX (User eXperience). Teď nemyslím UI, protože to uživatelské rozhraní je docela dobré. UX mám na mysli absenci návodu na začátku, máš tam 3x v textu, že je to z ITnetwork, což mě sice hřeje u srdéčka, ale kdyby tam bylo něco jako "Prozkoumej území, nakup jej, postav budovy, prodávej na burze co ti přebývá a kupuj co ti chybí.". To by mi pomohlo. Burza mi ze začátku připadala jako něco navíc, než jsem pochopil, že je to vlastně hlavní herní mechanismus. Když najedu na tlačítko, mohlo by se podbarvit. Ozvučit hru dá sice práci, ale přidat alespoň 5 základních zvuků jako "e-e", stavíme, klik, cvak, cinkání peněz při prodeji, to není problém a na UX to udělá hodně. Ze začátku jsem se na to hodně těšil, pak jsem byl poměrně zklamaný, protože se do toho těžko proniká, i když to není v zásadě složité, chybí tam ten návod pro obyčejné lidi v pár větách. Potom mě to zas hodně chytlo a za mě je to zatím nejlepší projekt v soutěži s potenciálně několikahodinovým zajímavým gameplayem, který hráč může postupně prozkoumávat. Projekt je originální a má hodně co nabídnout. Rád si to ještě někdy zahraji :)

Odpovedať
7.10.2018 13:34
One of the most common causes of failure is the habit of quitting when one is overtaken by temporary defeat.
Robíme čo je v našich silách, aby bola tunajšia diskusia čo najkvalitnejšia. Preto do nej tiež môžu prispievať len registrovaní členovia. Pre zapojenie sa do diskusie sa zaloguj. Ak ešte nemáš účet, zaregistruj sa, je to zadarmo.

Zobrazené 2 správy z 2.