September discount week
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se MS Office
50 % bodů zdarma na online výuku díky naší Slevové akci!

Čarodejník Barbuk

Ste v koži hodného čarodejníka Barbuka. Pokojne si žijete vo vašom lese. Ale zrazu sa objavil zlý čarodejník Duksan. Duksan na váš les poslal odporné monštrá, ktoré váš les začali terorizovať. Tak sa chopíte vášho žezla a musíte brániť váš les. K obrane budete mať k dispozícii 4 elementy

  • voda
  • oheň
  • kameň
  • špeciálna: Lenivosť

hra ponúkne

  • vysokú obtiažnosť
  • 4 misie + boss fight
  • farebnú grafiku

Koľko je hotovo?

Hudba: 100% (royalty free music)

Grafika: 100% (Creeperak)

Kampaň: 100% (Creeperak)

Tento výukový obsah pomáhajú rozvíjať nasledujúce firmy, ktoré možno hľadajú práve teba!

Ostatné

Na hre pracuje: Iba ja

Rok vydania: 2013 (ak to stihnem)

Novinky

30.7 2013: Tento týždeň som na hre poriadne máknul. Vyzerá to že už je 30% hry hotové. Teďka asi budem pracovať na lepšej grafike.

19.8 2013: Nová grafika úplne je hotová. Teraz budem pracovať na otvorenom svete a boss fight.

2.9 2013: Otvorený svet som zrušil. Akurát by to kazilo zážitok z kampane. Namiesto otvoreného sveta sa môžete tešiť na zábavnú kooperáciu :)

20.9 2013: Hra je hotová. Mám veľkú radosť z toho, že som to dokázal :) . Ale na druhú stranu ma mrzí to, že som nestihol polovicu toho čo som nasľuboval. Konkrétne som nestihol kooperáciu a cutscén, ktoré sú teraz nahradené obrázkovým rozprávaním príbehu. Ale aspoň som sa poučil z toho, že nesmiem moc sľubovať. Inak som veľmi zvedaví na to, čo na hru povedia porotcovia.

A ešte niečo čo by som vám chcel povedať

  1. Ak narazíte na nejaké chyby, prosím napíšte mi správu a ja tú chybu opravím
  2. U niektorých počítačov je hra rozmazaná. Ak viete ako to opraviť tak mi prosím napíšte ako, a ja to v ďalšom updatu opravím.

Hodnotenie poroty

Zirka (3 body) - Nápad na herný mechanizmus dobrý, ale je tu veľké Lenže. Hra mi príde nevyvážená, možno až moc obtiažna a vlastne bez motivácie hrať. Neviem, či tá hra má viac úrovní, ale ja nevydržal dlhšie ako minútu. Príšery sa valí zo všetkých miest a energia je strašne málo. Čo sa týka grafiky, veľmi ma nezaujala. Fifty-fifty mohla to byť dobrá hra, keby sa vyvážila obtiažnosť a pridal nejaký prvok, ktorý by viac motivoval.

Vodáček (7 bodov) - Nepriatelia chodí už na prvom leveli pomerne rýchlo, možno by bolo dobré keby sa kúzla postupne pridávala a pôsobila napríklad len na nejaká monštrá
nápad: 8, hlavne za príbeh
engine: 4, holt game maker
hrateľnosť: 5 za tutorial, 1b za inštalátor
ovládanie: 8
vzhľad: maľovanie proste vedie 7, ale spravodliví sa naozaj nepíše takhle
zvuky: 10 podľa mňa veľmi podarené !!

sdraco (7 bodov) - Ďalší dobrý nápad, každé príšere vadí niečo iné a valí sa ich veľa naraz. Prvé levely sú hneď moc ťažké, ďalej je obtiažnosť skoro rovnaká. Vyzerá to na syndróm vývojárov, ktorý svoju hru tak moc testuje, že mu potom príde ľahká, ale človek čo to nikdy nehral má na začiatku nepríjemné chvíľky :) V hre je nejaký príbeh a viac prostredí, čo ju robí zaujímavou, obsahuje aj tutoriál a celkom dobré ozvučenie. Nemám nič proti jednoduchej grafike, ale tu je vidieť, že si používal mspaint (hrubé čiary a nevyhladené hrany). Keby si to isté urobil v nejakom vektorovom editore, kreslil by si to úplne rovnako, ale grafický zážitok by bol o level vyššie. Body beriem naozaj len za grafiku, inak je to podarená hra.

Míša (7 bodov) - Dobrý nápad na hru, tento typ hier mám naozaj rada, len je škoda nevalnej grafiky.


Galéria


 

Stiahnuť

Stiahnuté 433x (14.24 MB)

 

Všetky články v sekcii
Game maker - Jednoduché hry
Článok pre vás napísal Creeperak
Avatar
Ako sa ti páči článok?
Ešte nikto nehodnotil, buď prvý!
Mím koníčkem je tvorba her v Game Makeru. Také se vĕnuji tvobĕ jednoduchých prográmků v C#. Mím snem je vytvořit hru, ze které se všichni podělají strachy. Moje oblíbené hry jsou: Minecraft, Max Payne 3 a Hotline Miami.
Aktivity (1)

 

 

Komentáre

Avatar
Michael Olšavský:21.9.2013 10:50

Chtel bych vidět jak si napises vlastni engine v C++. Možná vykreslení jednoho obrázku je lehčí než zakládat projekt :-D ale jinak nesouhlasim. Ps.: dělal jsem v unity, tak c++ s DirectX

 
Odpovedať
21.9.2013 10:50
Avatar
Odpovedá na Michael Olšavský
Vojtěch Pospíchal:21.9.2013 11:01

Víš že v Unity je možnost programovat v C++? Jak dlouho jsi s Unity dělal?

 
Odpovedať
21.9.2013 11:01
Avatar
Odpovedá na Vojtěch Pospíchal
Michael Olšavský:21.9.2013 11:13

Jsi si jistý, že je to C++? Lze programovat v C#, Javascript, Boo a tvořit shadery. Možná ty shadery ti připomínají C++. Pak ještě můžeš nalinkovat DLL C++. Každopádně já se tu nebavím o možnostech Unity. Snad chápeš, že použití enginu je jednoduší, než si to všechno psát od znovu. To mi nemůžeš vyvrátit. Navíc Unity obsahuje i editory apod., takže to není jen samotný engine.

 
Odpovedať
21.9.2013 11:13
Avatar
Odpovedá na Michael Olšavský
Vojtěch Pospíchal:21.9.2013 11:19

Problém je v tom, že ty jsi nepochopil princip unity. Jistě že je snažší použít Unity, než celou hru z ničeho naprogramovat v C++. Jenže Unity je navrženo tak, aby podporovalo plug-iny. Prakticky každou část enginu si můžeš pomocí Plug-Inů které se programují v C++ změnit. Všechno se tam dá dělat stejně složitě jako se to dělá v C++. Editor ani nic podobného není v Unity potřeba. Vše se dá naprogramovat tak jako v C++.

 
Odpovedať
21.9.2013 11:19
Avatar
Odpovedá na Vojtěch Pospíchal
Michael Olšavský:21.9.2013 11:27

To je sice pěkné, ale to, že změním jednu součást enginu neznamená, že musím dělat celý engine. Vše můžeš napsat složitě. Ale proč to dělat, když nemusíš, že? A pochybuji, že by jsi používal Unity, kdyby jsi ho chtěl celé přepsat. Jaký to pak má smysl?

 
Odpovedať
21.9.2013 11:27
Tento výukový obsah pomáhajú rozvíjať nasledujúce firmy, ktoré možno hľadajú práve teba!
Avatar
Odpovedá na Michael Olšavský
Vojtěch Pospíchal:21.9.2013 11:42

Část Unity skutečně mám přepsaný pro své vlastní použití. Vzhledem k tomu že se poslední dobou převážně zaměřuji na mobilní platformy, má to opravdu velký smysl vzhledem k tomu, že Unity nemá v podstatě žádnou podporu pro 2D. Změnit jednu část znamená změnit opravdu podstatnou část, vzhledem k různosti použití tohoto nástroje. Přepsat Unity celé je skutečně nesmysl, už vzhledem k tomu kolik času by to zabralo. Ale smysl by to mělo. Představ si nějaký opravdu velkolepý projek ve 2D. Myslíš že by na něj nějaký vývojář zvolil Unity? Asi ne že. A proč? Protože by to bylo složitější než celou hru udělat ve 3D. No a tak jsem si část Unity přepsal a nyní se ve 2D dělá stejně dobře jako v každém jiném 2D enginu.

 
Odpovedať
21.9.2013 11:42
Avatar
Odpovedá na Michael Olšavský
Vojtěch Pospíchal:21.9.2013 11:44

Ovšem ukončeme tuto diskuzi. Je to naprosto nesmyslné, protože vidím, že nemáš chuť nechat se přesvědčit o opaku tvého tvrzení a jen tu spamujeme hru do soutěže.

 
Odpovedať
21.9.2013 11:44
Avatar
Odpovedá na Vojtěch Pospíchal
Michael Olšavský:21.9.2013 11:53

Souhlasím. Dokonce i souhlasím s tvou argumentací. Avšak dovolím si přidat konečný výsledek. Pokud chceš tvořit něco, na co engine není dělaný, proč si to nepřipsat. Ale to už rovnou můžu využít jiný engine, který je naopak napsaný pro 2D. Ikdyž bych si asi napsal svůj.

 
Odpovedať
21.9.2013 11:53
Avatar
Creeperak
Redaktor
Avatar
Creeperak:1.10.2013 15:46

Děkuji vám všem za hodnocení. Sice jsem na posledním místě, ale jelikož jsem to čekal, tak mi to vůbec nevadí. Co se týče té grafiky, program Malování jsem použil protože v žádném jiném se nevyznám. Ale jak se naučím dělat grafiku v např. Inscape tak udělám update, kde bude nová grafika.

P.S. doufám že bude další soutěž.

 
Odpovedať
1.10.2013 15:46
Avatar
Osel
Člen
Avatar
Odpovedá na Creeperak
Osel:1.10.2013 15:51

Účast se cení ! :)

 
Odpovedať
1.10.2013 15:51
Robíme čo je v našich silách, aby bola tunajšia diskusia čo najkvalitnejšia. Preto do nej tiež môžu prispievať len registrovaní členovia. Pre zapojenie sa do diskusie sa zaloguj. Ak ešte nemáš účet, zaregistruj sa, je to zadarmo.

Zatiaľ nikto nevložil komentár - buď prvý!