BLACK FRIDAY! Slevy až 80 % jsou všude. Tak je nepropásni a přejdi do rostoucího IT oboru!

13. diel - PostgreSQL: Optimalizácia výkonu - Indexy

V minulom dieli seriálu tutoriálov o PostgreSQL databáze sme si ukázali zmenu štruktúry databázy, transakcie a pohľady. Dnes sa zameriame na optimalizáciu výkonu databázy. Ten závisí od mnohých faktorov a možno ho väčšinou veľmi jednoducho škálovať.

Voľba databázy

Prvým faktorom je samozrejme zvolená databázy. V korporátnej sfére sa používajú hlavne databázy na platforme Oracle, ktoré sú naozaj robustné a stavané pre vysoký výkon a jednoduchú škálovateľnosť. Nájdeme je u aplikácií napr. V štátnej správe, finančníctva a podobne. Bohužiaľ sa jedná o veľmi drahú záležitosť. PostgreSQL predstavuje open source alternatívu k Oracle databázu a je používaná radom veľkých spoločnosti a na veľkých projektoch. Na oficiálnych stránkach postgresql.or­g/about/users/ môžete nájsť niektoré z firiem, ktoré PostgreSQL používajú.

Voľba dotazu

Ďalším faktorom sú samotné otázky, teda ako sú položené. Vlastnosťou jazyka SQL je okrem iného aj to, že


 

...koniec náhľadu článku...

Prémiový článok

Prémiový článok

Na itnetwork.sk sa nachádza najväčšia a najucelenejšia slovenská databáza s výučbovými článkami, ktorej cieľom je umožniť kvalitné vzdelanie v oblasti IT úplne každému. Mesačne zobrazíme okolo milióna článkov a dostaneme desiatky ďakovných emailov, kde nás informujete, že sme vám pomohli k lepšiemu zamestnaniu alebo vzdelaniu.

Hoci sa snažíme držať väčšinu obsahu úplne zadarmo, udržiavať sieť v prevádzke a aktuálnu stojí obrovské úsilie. Preto je nejaký obsah, ako cvičenia alebo odbornejšie články, prístupný len za body. Nebojte sa, nestojí to skoro nič :)

Popis článku

Požadovaný článok má nasledujúci obsah:

V dielu tutoriálu sa naučíme optimalizovať výkon PostgreSQL databázy najmä pomocou databázových indexov.

Obmedzená ponuka: Nauč sa všetko a ušetri

Kúpiť lekcie a funkcie postupne a po jednom 80 bodov
Kúpiť všetky aktuálne dostupné lekcie s funkciou odovzdávanie úloh za exkluzívnu cenu 52 bodov
Na svojom účte máš aktuálne 0 bodov
Kúpou tohoto výhodného balíčku získaš prístup ku všetkým 18 lekciím s kontrolou a certifikáciou a ešte naviac ušetríš 70 Kč. Ponuka je časovo obmedzená a platí pro všetky lekcie v kurze. Nakúp teraz a získaj limitovanou 35% zľavu.
52 bodov získaš za pridanie svojho článku na sieť alebo za 200 Kč 130 Kč
Pre prístup k článku potrebuješ 10 bodov
Na svojom účte máš aktuálne 0 bodov
10 bodov získaš za pridanie svojho článku na sieť alebo za 25 Kč

Pred kúpou tohto článku je potrebné kúpiť predchádzajúci diel

Kúpou článku k nemu získaš neobmedzený prístup a to nastálo. Posunieš svoje vedomosti zas kúsok dopredu a zároveň nám pomôžeš udržiavať celý projekt pri živote a pomáhať vám tak k lepšej budúcnosti.

Obsah článku spadá pod licenciu Premium, kúpou článku súhlasíš so zmluvnými podmienkami.

Body získaš, keď podporíš našu sieť. To môžeš urobiť buď zaslaním symbolickej sumy na podporu prevádzky alebo pridaním obsahu na sieť.

Dobiť body môžeš okamžite napr .:

Kartou SMS Prevodom
Kartou SMS Prevodom
Článok pre vás napísal vita
Avatar
vita
Aktivity (1)