Office week Slevový týden - Květen
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se MS Office
30 % bodů zdarma na online výuku díky naší Slevové akci!

Konfigurácia PHP (XAMPP)

V nasledujúcom tutoriálu sa naučíme nakonfigurovať PHP, aby sme mohli na svojom lokálnom serveri rozumne vyvíjať a testovať reálne projekty, než je nasadíme na produkciu. Tutoriál je určený pre pokročilejších publikum, avšak je voľne zaradený do kurzu základov PHP, pretože sa tu preberá inštalácie XAMPP. Pokiaľ s PHP začínate, budete ho pravdepodobne potrebovať až neskôr.

Pre jednotlivé projekty si vytvoríme subdomény, ktoré zabezpečíme. Už teda nebudeme používať doménu localhost, ale každý projekt bude mať svoju vlastnú. Ďalej sprevádzkujeme odosielanie emailov a naučíme sa importovať veľké databázové exporty. Tutoriál budem písať pre balík XAMPP, však informácie môžete použiť pre ktorýkoľvek LAMP server.

Subdomény

Iste ste sa už dostali do situácie, kedy si chcete na localhost sprevádzkovať niekoľko projektov (webov) a niektoré sú písané tak, aby sa nachádzali v koreňovom priečinku. Apache samozrejme podporuje virtuálne hostiteľa, takže si môžeme na localhost projekt spustiť pod ľubovoľnú doménou, ktorú si vymyslíme, a projekt si bude myslieť, že je v koreňovom priečinku.

hosts

Najprv je nutné upraviť súbor hosts (bez prípony), ktorý sa nachádza v priečinku


 

...koniec náhľadu článku...

Prémiový článok

Prémiový článok

Na itnetwork.sk sa nachádza najväčšia a najucelenejšia slovenská databáza s výučbovými článkami, ktorej cieľom je umožniť kvalitné vzdelanie v oblasti IT úplne každému. Mesačne zobrazíme okolo milióna článkov a dostaneme desiatky ďakovných emailov, kde nás informujete, že sme vám pomohli k lepšiemu zamestnaniu alebo vzdelaniu.

Hoci sa snažíme držať väčšinu obsahu úplne zadarmo, udržiavať sieť v prevádzke a aktuálnu stojí obrovské úsilie. Preto je nejaký obsah, ako cvičenia alebo odbornejšie články, prístupný len za body. Nebojte sa, nestojí to skoro nič :)

Popis článku

Požadovaný článok má nasledujúci obsah:

Tutoriál naučí konfigurovať PHP (XAMPP) pre lokálne vývoj reálnych projektov, sprevádzkujeme subdomény, odosielanie emailov a import veľkých MySQL súborov.

Obmedzená ponuka: Nauč sa všetko a ušetri

Kúpiť články a funkcie postupne a po jednom 92 bodov
Kúpiť všetky aktuálne dostupné články v sekcii so všetkými funkciami za exkluzívnu cenu 78 bodov
Na svojom účte máš aktuálne 0 bodov
Kúpou tohoto výhodného balíčku získaš prístup ku všetkým 25 článkom s kontrolou a certifikáciou a ešte naviac ušetríš 35 Kč. Ponuka je obmedzená len pre prvé články z kurzu a obsahuje exkluzívnu zľavu 15%.
78 bodov získaš za pridanie svojho článku na sieť alebo za 230 Kč 195 Kč

Pozor, pokiaľ si kúpiš len tento článok, stratíš nárok na špeciálnu zľavu 15% na balíček všetkých článkov.

Pre prístup k článku potrebuješ 10 bodov
Na svojom účte máš aktuálne 0 bodov
10 bodov získaš za pridanie svojho článku na sieť alebo za 25 Kč

Kúpou článku k nemu získaš neobmedzený prístup a to nastálo. Posunieš svoje vedomosti zas kúsok dopredu a zároveň nám pomôžeš udržiavať celý projekt pri živote a pomáhať vám tak k lepšej budúcnosti.

Obsah článku spadá pod licenciu Premium, kúpou článku súhlasíš so zmluvnými podmienkami.

Body získaš, keď podporíš našu sieť. To môžeš urobiť buď zaslaním symbolickej sumy na podporu prevádzky alebo pridaním obsahu na sieť.

Dobiť body môžeš okamžite napr .:

Kartou SMS Prevodom
Kartou SMS Prevodom

 

Článok pre vás napísal David Čápka
Avatar
Autor pracuje jako softwarový architekt a pedagog na projektu ITnetwork.cz (a jeho zahraničních verzích). Velmi si váží svobody podnikání v naší zemi a věří, že když se člověk neštítí práce, tak dokáže úplně cokoli.
Unicorn College Autor sa informačné technológie naučil na Unicorn College - prestížnej súkromnej vysokej škole IT a ekonómie.
Predchádzajúci článok
Tvorba knižníc v PHP
Všetky články v sekcii
Základné konštrukcie jazyka PHP
Aktivity (1)