80 % bodů zdarma na online výuku díky naší Letní akci!
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se PHP

6. diel - Cms v Nette a Doctrine 2 - Kategórie článkov

V minulej lekcii, Cms v Nette a Doctrine 2 - Prihlásenie a odhlásenie , sme implementovali prihlasovania a odhlasovania. V dnešnom Nette tutoriálu naučíme aplikácii vytvárať kategórie článkov a budeme rozlišovať bežného užívateľa od administrátora. Refaktorujeme tiež náš kód s fasádami a továrničku tak, aby bol viac DRY :)

Pridanie kategórie v Nette Doctrine CMS

Model

Entita

App / model / entities / ArticleCategory.php

Kategórie budú veľmi jednoduché - budú obsahovať len názov a nejaký krátky popis. Pre začiatok si pre nich vytvoríme malú entitu:


 

...koniec náhľadu článku...

Prémiový článok

Prémiový článok

Na itnetwork.sk sa nachádza najväčšia a najucelenejšia slovenská databáza s výučbovými článkami, ktorej cieľom je umožniť kvalitné vzdelanie v oblasti IT úplne každému. Mesačne zobrazíme okolo milióna článkov a dostaneme desiatky ďakovných emailov, kde nás informujete, že sme vám pomohli k lepšiemu zamestnaniu alebo vzdelaniu.

Hoci sa snažíme držať väčšinu obsahu úplne zadarmo, udržiavať sieť v prevádzke a aktuálnu stojí obrovské úsilie. Preto je nejaký obsah, ako cvičenia alebo odbornejšie články, prístupný len za body. Nebojte sa, nestojí to skoro nič :)

Popis článku

Požadovaný článok má nasledujúci obsah:

V tutoriálu budeme vytvárať kategórie článkov a odlišovať bežného užívateľa od administrátora v CMS v Nette a Doctrine 2. Refaktorujeme fasády a továrničky.

Obmedzená ponuka: Nauč sa všetko a ušetri

Kúpiť články a funkcie postupne a po jednom 336 bodov
Kúpiť všetky aktuálne dostupné články v sekcii so všetkými funkciami za exkluzívnu cenu 286 bodov
Na svojom účte máš aktuálne 0 bodov
Kúpou tohoto výhodného balíčku získaš prístup ku všetkým 15 článkom s kontrolou a certifikáciou a ešte naviac ušetríš 126 Kč. Ponuka je obmedzená len pre prvé články z kurzu a obsahuje exkluzívnu zľavu 15%.
286 bodov získaš za pridanie svojho článku na sieť alebo za 838 Kč 712 Kč

Pozor, pokiaľ si kúpiš len tento článok, stratíš nárok na špeciálnu zľavu 15% na balíček všetkých článkov.

Pre prístup k článku potrebuješ 28 bodov
Na svojom účte máš aktuálne 0 bodov
28 bodov získaš za pridanie svojho článku na sieť alebo za 70 Kč

Pred kúpou tohto článku je potrebné kúpiť predchádzajúci diel

Kúpou článku k nemu získaš neobmedzený prístup a to nastálo. Posunieš svoje vedomosti zas kúsok dopredu a zároveň nám pomôžeš udržiavať celý projekt pri živote a pomáhať vám tak k lepšej budúcnosti.

Obsah článku spadá pod licenciu Premium III, kúpou článku súhlasíš so zmluvnými podmienkami.

Body získaš, keď podporíš našu sieť. To môžeš urobiť buď zaslaním symbolickej sumy na podporu prevádzky alebo pridaním obsahu na sieť.

Dobiť body môžeš okamžite napr .:

Kartou SMS Prevodom
Kartou SMS Prevodom
Článok pre vás napísal Martin Konečný (pavelco1998)
Avatar
Autor se o IT moc nezajímá, raději by se věnoval speciálním jednotkám jako jsou SEALs nebo SAS. Když už to ale musí být něco z IT, tak tvorba web. aplikací v PHP. Také vyvýjí novou českou prohlížečovou RPG hru a provozuje osobní web http://www.mkonecny.cz
Aktivity (1)