Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se C# .NET. Zároveň využij akce až 50 % zdarma při nákupu e-learningu. Více informací:
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

23. diel - Oracle krok za krokom: Užitočné funkcie jazyka PL / SQL 2. časť

V tejto lekcii sa pozrieme na ďalšiu sadu zaujímavých a užitočných funkcií jazyka PL / SQL pre prácu s dátumy, hodnotou NULL a regulárnymi výrazmi.

Na úvod

V tejto lekcii budeme, rovnako ako v přechozí lekciu, pracovať s tabuľkami zamestnanec a adresa. Najprv sa pozrieme na jednu užitočnú klauzulu, a potom sa vrhneme na samotnej funkcie. Začneme opäť s jednoduchými funkciami s jediným parametrom. Následne si predstavíme o niečo zložitejšie funkcie a ukážeme si, ako sa spolu dajú rôzne funkcie kombinovať. Nakoniec sa pozrieme na


 

...koniec náhľadu článku...
Pokračuj ďalej

Vedomosti v hodnote stoviek tisíc získaš za pár korún

Minul si až sem a to je super! Veríme, že ti prvé lekcie ukázali niečo nového a užitočného.
Chceš v kurze pokračovať? Prejdi do prémiové sekcie.

Obmedzená ponuka: Nauč sa všetko a ušetri

Kúpiť všetky aktuálne dostupné lekcie s funkciou odovzdávanie úloh a certifikátom za exkluzívnu cenu 1 170 kreditov
Aktuálny stav konta 0 kreditov
Kúpou tohoto výhodného balíčku získaš prístup ku všetkým 42 lekciím s kontrolou a certifikáciou a ešte naviac ušetríš 206 Kč. Ponuka je obmedzená len pre prvé lekcie z kurzu a obsahuje exkluzívnu zľavu 15%.

Obsah článku spadá pod licenciu Premium, kúpou článku súhlasíš so zmluvnými podmienkami.

Čo od nás v ďalších lekciách dostaneš?
  • Neobmedzený a trvalý prístup k jednotlivým lekciím.
  • Kvalitné znalosti v oblasti IT.
  • Zručnosti, ktoré ti pomôžu získať vysnívanú a dobre platenú prácu.

Popis článku

Požadovaný článok má nasledujúci obsah:

V tejto lekcii sa pozrieme na ďalšie užitočné funkcie jazyka PL / SQL, tentoraz pre prácu s dátumy, hodnotou NULL a regulárnymi výrazmi.

Kredity získaš, keď podporíš našu sieť. To môžeš urobiť buď zaslaním symbolickej sumy na podporu prevádzky alebo pridaním obsahu na sieť.

Článok pre vás napísal Matěj Kadlec
Avatar
Autor se programování věnuje od střední školy, nyní studuje informatiku na VŠB-TUO a pracuje jako ETL developer pro společnost IDC. Mezi jeho oblíbené jazyky patří Python a SQL.
Aktivity