Python týden Jarní BF
100% homeoffice, 100% časově flexibilní fulltime programátor pro ITnetwork.cz. #bezdeadlinu Mám zájem!
Využij Jarní akci a získej od nás 50 % bodů navíc zdarma! Zároveň také probíhá Python týden se slevou na e-learning až 80 %

3. diel - Časovej zložitosti algoritmov a triky pre jej odhad

V minulej lekcii, Výpočet časovej zložitosti algoritmu , sme celkom puntičkársky počítali, ako je presne algoritmus zložitý. V praxi sa však stretneme s takým množstvom rôznych úloh, že by bolo veľmi ťažké presne určiť všetky kroky, aby sme spočítali zložitosť daného algoritmu. V dnešnej lekcii si ukážeme pokročilejšie prácu s kombinovaním algoritmov a začneme si predstavovať složitostní triedy podobných úloh. V tých budem


 

...koniec náhľadu článku...

Prémiový článok

Prémiový článok

Na itnetwork.sk sa nachádza najväčšia a najucelenejšia slovenská databáza s výučbovými článkami, ktorej cieľom je umožniť kvalitné vzdelanie v oblasti IT úplne každému. Mesačne zobrazíme okolo milióna článkov a dostaneme desiatky ďakovných emailov, kde nás informujete, že sme vám pomohli k lepšiemu zamestnaniu alebo vzdelaniu.

Hoci sa snažíme držať väčšinu obsahu úplne zadarmo, udržiavať sieť v prevádzke a aktuálnu stojí obrovské úsilie. Preto je nejaký obsah, ako cvičenia alebo odbornejšie články, prístupný len za body. Nebojte sa, nestojí to skoro nič :)

Popis článku

Požadovaný článok má nasledujúci obsah:

V tejto lekcii sa bližšie pozrieme na rôzne triedy algoritmov a toho, či máme nejaké triky, ako určiť zložitosť jednotlivých algoritmov

Obmedzená ponuka: Nauč sa všetko a ušetri

Kúpiť články a funkcie postupne a po jednom 20 bodov
Kúpiť celý kurz so všetkými článkami a funkciami za exkluzívnu cenu 17 bodov
Na svojom účte máš aktuálne 0 bodov
Kúpou tohoto výhodného balíčku získaš prístup ku všetkým 4 článkom s kontrolou a certifikáciou a ešte naviac ušetríš 8 Kč. Ponuka je obmedzená len pre prvé články z kurzu a obsahuje exkluzívnu zľavu 15%.
17 bodov získaš za pridanie svojho článku na sieť alebo za 50 Kč 43 Kč

Pozor, pokiaľ si kúpiš len tento článok, stratíš nárok na špeciálnu zľavu 15% na balíček všetkých článkov.

Pre prístup k článku potrebuješ 10 bodov
Na svojom účte máš aktuálne 0 bodov
10 bodov získaš za pridanie svojho článku na sieť alebo za 25 Kč

Kúpou článku k nemu získaš neobmedzený prístup a to nastálo. Posunieš svoje vedomosti zas kúsok dopredu a zároveň nám pomôžeš udržiavať celý projekt pri živote a pomáhať vám tak k lepšej budúcnosti.

Obsah článku spadá pod licenciu Premium, kúpou článku súhlasíš so zmluvnými podmienkami.

Body získaš, keď podporíš našu sieť. To môžeš urobiť buď zaslaním symbolickej sumy na podporu prevádzky alebo pridaním obsahu na sieť.

Dobiť body môžeš okamžite napr .:

Kartou SMS Prevodom
Kartou SMS Prevodom

 

Článok pre vás napísal Tricerator
Avatar
Autor se věnuje teoretické informatice. Ve svých volných chvílích nepohrdne šálkem dobrého čaje, kaligrafickým brkem a foukací harmonice.
Predchádzajúci článok
Výpočet časovej zložitosti algoritmu
Všetky články v sekcii
Úvod do teórie algoritmov
Miniatúra
Nasledujúci článok
Časovej zložitosti algoritmov a príklady odhadu zložitosti
Aktivity (1)