Office week Slevový týden - Květen
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se MS Office
30 % bodů zdarma na online výuku díky naší Slevové akci!

7. diel - Čítanie dát z MongoDB, Restful API s databázou

V minulej lekcii, Prvé kroky v MongoDB , sme si ukázali, ako vytvárať MongoDB schémy a kompilovať ich do modelov. Zistili sme tiež, ako vytvárať nové dokumenty v kolekcii a ako vrátiť všetky dokumenty z kolekcie. Dnes na to nadviažeme a naučíme sa pokročilejšie hľadanie položiek v kolekcii a začneme prerábať naše Restful API v Node.js z minulých lekcií tak, aby pracovalo s databázou.

Výber dokumentu pomocou ID

MongoDB nám ku každému záznamu automaticky pripraví položku _id. Túto položku môžeme považovať za unikátny identifikátor záznamu, tzn. bude vždy v kolekcii iba raz. Ďalšou výhodou je, že táto položka slúži ako index (podobne ako primárny kľúč pri relačných databáz) a hľadanie pomocou nej je veľmi rýchle. Je výhodné ju teda používať čo najviac, hodí sa použiť takmer vždy, keď pracujeme s práve jedným záznamom.

Pre prácu s ID sa nám ponúkajú nasledujúce metódy na


 

...koniec náhľadu článku...

Prémiový článok

Prémiový článok

Na itnetwork.sk sa nachádza najväčšia a najucelenejšia slovenská databáza s výučbovými článkami, ktorej cieľom je umožniť kvalitné vzdelanie v oblasti IT úplne každému. Mesačne zobrazíme okolo milióna článkov a dostaneme desiatky ďakovných emailov, kde nás informujete, že sme vám pomohli k lepšiemu zamestnaniu alebo vzdelaniu.

Hoci sa snažíme držať väčšinu obsahu úplne zadarmo, udržiavať sieť v prevádzke a aktuálnu stojí obrovské úsilie. Preto je nejaký obsah, ako cvičenia alebo odbornejšie články, prístupný len za body. Nebojte sa, nestojí to skoro nič :)

Popis článku

Požadovaný článok má nasledujúci obsah:

Tutoriál ukazuje aké operácie ponúka MongoDB pri čítaní dát a ako ich použiť. Je tiež implementovaná prvá časť Restful API s MongoDB v Node.js.

Obmedzená ponuka: Nauč sa všetko a ušetri

Kúpiť články a funkcie postupne a po jednom 72 bodov
Kúpiť všetky aktuálne dostupné články v sekcii so všetkými funkciami za exkluzívnu cenu 61 bodov
Na svojom účte máš aktuálne 0 bodov
Kúpou tohoto výhodného balíčku získaš prístup ku všetkým 9 článkom s kontrolou a certifikáciou a ešte naviac ušetríš 27 Kč. Ponuka je obmedzená len pre prvé články z kurzu a obsahuje exkluzívnu zľavu 15%.
61 bodov získaš za pridanie svojho článku na sieť alebo za 180 Kč 153 Kč

Pozor, pokiaľ si kúpiš len tento článok, stratíš nárok na špeciálnu zľavu 15% na balíček všetkých článkov.

Pre prístup k článku potrebuješ 18 bodov
Na svojom účte máš aktuálne 0 bodov
18 bodov získaš za pridanie svojho článku na sieť alebo za 45 Kč

Kúpou článku k nemu získaš neobmedzený prístup a to nastálo. Posunieš svoje vedomosti zas kúsok dopredu a zároveň nám pomôžeš udržiavať celý projekt pri živote a pomáhať vám tak k lepšej budúcnosti.

Obsah článku spadá pod licenciu Premium II, kúpou článku súhlasíš so zmluvnými podmienkami.

Body získaš, keď podporíš našu sieť. To môžeš urobiť buď zaslaním symbolickej sumy na podporu prevádzky alebo pridaním obsahu na sieť.

Dobiť body môžeš okamžite napr .:

Kartou SMS Prevodom
Kartou SMS Prevodom

 

Aktivity (1)