Vydělávej až 160.000 Kč měsíčně! Akreditované rekvalifikační kurzy s garancí práce od 0 Kč. Více informací.
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

35. diel - Blog v Spring Boot - Integrácia so Spring Boot Security

V minulej lekcii, Blog v Spring Boot - UserService , sme implementovali registráciu nových používateľov v UserService vrátane hashovania hesla.

V tomto Java Spring Boot tutoriále si sprevádzkováme prihlasovanie uloženými užívateľmi v databáze. Užívateľov síce registrujeme, ale sú v databáze teraz uložení rovnako ako napr. články. S prihlasovaním, ktoré za nás rieši Spring, zatiaľ vôbec nesúvisia. Preto dnes našich užívateľov do Spring Boot Security zaintegrujeme.

Rozhranie Spring Boot Security

Väčšina tried v Spring Boot Security pracuje s rôznymi rozhraniami, ktorých je v tomto frameworku mnoho. Dnes budeme na integráciu niekoľko z nich potrebovať, predstavme si ich:

  • AuthenticationManager – Spracováva prichádzajúce autentizačné požiadavky. V praxi sa mnohokrát stretnete s tým, že aplikácia bude podporovať viac "typov" prihlásení (napr. autentizáciu cez Google, Facebook, Twitter atď.). AuthenticationManager tieto rôzne požiadavky potom iba deleguje ďalej na jednu z viacerých tried implementujúcu AuthenticationProvider, viď ďalej. Riešiť totiž viac spôsobov prihlásenia v jednej triede by bolo neprehľadné.
  • AuthenticationProvider – Rieši jednu konkrétnu stratégiu autentizácie (napr. prihlásenie cez Facebook alebo prihlásenie cez Google). Spring nám už ponúka predpripravenú triedu implementujúcu toto rozhranie, ktorú využijeme. Tá pracuje s 3 rozhraniami, ktoré pre nás dnes budú najdôležitejšie (s jedným sme sa už stretli):
    • UserDetailsService – Obsahuje jednu metódu, ktorá má za úlohu vyhľadať používateľa nejakým nami stanoveným unikátnym znakom (v našom prípade emailom). Ak používateľ nájde, vráti metóda inštanciu triedy implementujúce UserDetails.
    • UserDetails – Reprezentuje používateľa a slúži ako prepravka s jeho dátami.
    • PasswordEncoder – Definuje stratégiu hashovania hesiel. S týmto rozhraním sme sa už stretli, keď sme registrovali nových používateľov.
Dnes budeme implementovať rozhranie

 

...koniec náhľadu článku...
Pokračuj ďalej

Vedomosti v hodnote stoviek tisíc získaš za pár korún

Minul si až sem a to je super! Veríme, že ti prvé lekcie ukázali niečo nového a užitočného.
Chceš v kurze pokračovať? Prejdi do prémiové sekcie.

Kúpiť tento kurz

Kúpiť všetky aktuálne dostupné lekcie s funkciou odovzdávanie úloh a certifikátom iba za 2 200 kreditov
Aktuálny stav konta 0 kreditov
Kúpou tohoto balíčku získaš prístup ku všetkým 33 článkom (29 lekcií, 3 praktické cvičenia, test) tohoto kurzu.

Pred kúpou tohto článku je potrebné kúpiť predchádzajúci diel

Obsah článku spadá pod licenciu Premium III, kúpou článku súhlasíš so zmluvnými podmienkami.

Čo od nás v ďalších lekciách dostaneš?
  • Neobmedzený a trvalý prístup k jednotlivým lekciím.
  • Kvalitné znalosti v oblasti IT.
  • Zručnosti, ktoré ti pomôžu získať vysnívanú a dobre platenú prácu.

Popis článku

Požadovaný článok má nasledujúci obsah:

V Java Spring Boot tutoriále si sprevádzkováme prihlasovanie uloženými užívateľmi v databáze, ktoré zaintegrujeme do Spring Boot Security.

Kredity získaš, keď podporíš našu sieť. To môžeš urobiť buď zaslaním symbolickej sumy na podporu prevádzky alebo pridaním obsahu na sieť.

Článok pre vás napísal Samuel Kodytek
Avatar
Autor se věnuje všem jazykům okolo JVM. Rád pomáhá lidem, kteří se zajímají o programování. Věří, že všichni mají šanci se naučit programovat, jen je potřeba prorazit tu bariéru, který se říká lenost.
Aktivity