Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se C# .NET. Zároveň využij akce až 50 % zdarma při nákupu e-learningu. Více informací:
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

4. diel - Démoni, ThreadPool a asynchrónne delegáti v C # .NET

V minulej lekcii, Monitory, priorita vlákien, výnimky a ďalšie témy v C # .NET , bola reč o ďalších témach, ktoré sa týkajú vlákien. Išlo najmä o monitory, priority a výnimky. V dnešnom C# .NET tutoriálu sa naučíme využívať tzv. Bazén vlákien ThreadPool, čím budú naše aplikácie efektívnejšie. Naučíme sa tiež pracovať s tzv. Asynchrónnymi delegátmi, ktoré značne zjednoduší naše aplikácie.

Vlákna na pozadí (démoni)

Vlákno môže bežať tzv. Na pozadí (background). Hoci to môže vyzerať, že má také vlákno nižšiu prioritu ako klasické vlákno na popredí (foreground), nie je tomu tak. Vlákno na pozadí sa chová rovnako ako vlákno na popredí až na to čo sa stane, keď aplikáciu ukončíme. Ak beží okrem hlavného vlákna nejaká ďalšia vlákna na popredí, proces sa neukončí kým všetky vlákna neskončí svoju prácu. Ak hlavný vlákno skončí a sú spustená nejaká vlákna na pozadí, sú tieto vlákna automaticky ukončená bez ohľadu na to, akú činnosť vykonávala.

Vlákno na pozadí teda vnímame ako pracovné vlákno, ktoré robí nejakú činnosť pre hlavné vlákno a akonáhle to skončí, nemá už zmysel, aby pracovné vlákno ďalej bežalo. Týmto vláknam sa niekedy hovorí démoni.

Vlákno na pozadí vytvoríme jednoducho tak, že


 

...koniec náhľadu článku...
Pokračuj ďalej

Vedomosti v hodnote stoviek tisíc získaš za pár korún

Minul si až sem a to je super! Veríme, že ti prvé lekcie ukázali niečo nového a užitočného.
Chceš v kurze pokračovať? Prejdi do prémiové sekcie.

Obmedzená ponuka: Nauč sa všetko a ušetri

Kúpiť všetky aktuálne dostupné lekcie s funkciou odovzdávanie úloh za exkluzívnu cenu 25 kreditov
Aktuálny stav konta 0 kreditov
Kúpou tohoto výhodného balíčku získaš prístup ku všetkým 10 lekciím s kontrolou a certifikáciou a ešte naviac ušetríš 101 Kč. Ponuka je časovo obmedzená a platí pro všetky lekcie v kurze. Nakúp teraz a získaj limitovanou 80% zľavu.

Pred kúpou tohto článku je potrebné kúpiť predchádzajúci diel

Obsah článku spadá pod licenciu Premium, kúpou článku súhlasíš so zmluvnými podmienkami.

Čo od nás v ďalších lekciách dostaneš?
  • Neobmedzený a trvalý prístup k jednotlivým lekciím.
  • Kvalitné znalosti v oblasti IT.
  • Zručnosti, ktoré ti pomôžu získať vysnívanú a dobre platenú prácu.

Popis článku

Požadovaný článok má nasledujúci obsah:

V tutoriálu sa naučíme spúšťať vlákna na pozadí a následne používať ThreadPool pomocou QueueUserWorkItem () a asynchrónnych delegátov s callback.

Kredity získaš, keď podporíš našu sieť. To môžeš urobiť buď zaslaním symbolickej sumy na podporu prevádzky alebo pridaním obsahu na sieť.

Článok pre vás napísal David Čápka
Avatar
David je zakladatelem ITnetwork a programování se profesionálně věnuje 13 let. Má rád Nirvanu, nemovitosti a svobodu podnikání.
Unicorn university David sa informačné technológie naučil na Unicorn University - prestížnej súkromnej vysokej škole IT a ekonómie.
Aktivity