Office week Slevový týden - Květen
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se MS Office
30 % bodů zdarma na online výuku díky naší Slevové akci!

12. diel - DataGridView v C # .NET Windows Forms

V minulej lekcii, Dokončenie hodín v C # .NET Windows Forms , sme doprogramovali grafické hodiny. C# .NET kurz o WinForms sa nám pomaly blíži ku koncu, však toho tiež už viete pomerne dosť. Dnes sa v tutoriálu pozrieme na zaujímavý ovládací prvok DataGridView.

DataGridView

DataGridView slúži už podľa názvu k zobrazovanie tabuľkových hodnôt. Urobíme si jednoduchý príklad so zobrazením zoznamu osôb v DataGridView. My si ich zobrazíme z listu, v reáli by boli zobrazené napr. Z databázy, kde by nižšie popísané postupy fungovali rovnako.

Návrh formulára

Vytvorte si nový projekt s názvom DataGridView a na formulár vložte DataGridView a jeden Button. DataGridView pomenujte osobyDataGridView a roztiahne ho


 

...koniec náhľadu článku...

Prémiový článok

Prémiový článok

Na itnetwork.sk sa nachádza najväčšia a najucelenejšia slovenská databáza s výučbovými článkami, ktorej cieľom je umožniť kvalitné vzdelanie v oblasti IT úplne každému. Mesačne zobrazíme okolo milióna článkov a dostaneme desiatky ďakovných emailov, kde nás informujete, že sme vám pomohli k lepšiemu zamestnaniu alebo vzdelaniu.

Hoci sa snažíme držať väčšinu obsahu úplne zadarmo, udržiavať sieť v prevádzke a aktuálnu stojí obrovské úsilie. Preto je nejaký obsah, ako cvičenia alebo odbornejšie články, prístupný len za body. Nebojte sa, nestojí to skoro nič :)

Popis článku

Požadovaný článok má nasledujúci obsah:

V tutoriálu sa naučíme používať tabuľku DataGridView vo formulárových aplikáciách v C # .NET. Naučíme sa definovať vlastné stĺpce a vybrať položku.

Obmedzená ponuka: Nauč sa všetko a ušetri

Kúpiť články a funkcie postupne a po jednom 80 bodov
Kúpiť všetky aktuálne dostupné články v sekcii so všetkými funkciami za exkluzívnu cenu 68 bodov
Na svojom účte máš aktuálne 0 bodov
Kúpou tohoto výhodného balíčku získaš prístup ku všetkým 29 článkom s kontrolou a certifikáciou a ešte naviac ušetríš 30 Kč. Ponuka je obmedzená len pre prvé články z kurzu a obsahuje exkluzívnu zľavu 15%.
68 bodov získaš za pridanie svojho článku na sieť alebo za 200 Kč 170 Kč

Pozor, pokiaľ si kúpiš len tento článok, stratíš nárok na špeciálnu zľavu 15% na balíček všetkých článkov.

Pre prístup k článku potrebuješ 10 bodov
Na svojom účte máš aktuálne 0 bodov
10 bodov získaš za pridanie svojho článku na sieť alebo za 25 Kč

Kúpou článku k nemu získaš neobmedzený prístup a to nastálo. Posunieš svoje vedomosti zas kúsok dopredu a zároveň nám pomôžeš udržiavať celý projekt pri živote a pomáhať vám tak k lepšej budúcnosti.

Obsah článku spadá pod licenciu Premium, kúpou článku súhlasíš so zmluvnými podmienkami.

Body získaš, keď podporíš našu sieť. To môžeš urobiť buď zaslaním symbolickej sumy na podporu prevádzky alebo pridaním obsahu na sieť.

Dobiť body môžeš okamžite napr .:

Kartou SMS Prevodom
Kartou SMS Prevodom

 

Článok pre vás napísal David Čápka
Avatar
Autor pracuje jako softwarový architekt a pedagog na projektu ITnetwork.cz (a jeho zahraničních verzích). Velmi si váží svobody podnikání v naší zemi a věří, že když se člověk neštítí práce, tak dokáže úplně cokoli.
Unicorn College Autor sa informačné technológie naučil na Unicorn College - prestížnej súkromnej vysokej škole IT a ekonómie.
Predchádzajúci článok
Dokončenie hodín v C # .NET Windows Forms
Všetky články v sekcii
Okenné aplikácie v C # .NET vo Windows Forms
Miniatúra
Nasledujúci článok
Základné ovládacie prvky Windows Forms
Aktivity (1)