Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Pythonu. Zároveň využij akce až 80 % zdarma při nákupu kreditů. Více informací:
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

15. diel - ASP.NET Web API - Žánre Nové

V minulej lekcii, ASP.NET Web API - Dokončenie dátových modelov , sme dokončili všetky potrebné zmeny na databáze a založili repositára pre nové dátové modely.

V dnešnom ASP.NET Web API tutoriále, v jazyku C# .NET, rozšírime naše webové API o nový koncový bod pre získanie všetkých žánrov uložených v databáze. Nakoniec si ešte vytvoríme aj DTO filmu a nakonfigurujeme jeho mapovanie na dátový model filmu. Naučíme sa pri tom nové možnosti knižnice AutoMapper.

Mapovanie žánrov

Začneme mapovaním nášho dátového modelu Genre na jeho Data Transfer Object DTO. Ako DTO nám poslúži obyčajný string. Na stranu klienta totiž budeme posielať iba názvy žánrov.

Na mapovanie opäť využijeme knižnicu AutoMapper, pre ktorú ho ale musíme najprv nakonfigurovať. Konfiguráciu mapovania vykonáme v konštruktore triedy AutomapperConfigurationProfile v projekte Movies.Api:


 

...koniec náhľadu článku...
Pokračuj ďalej

Vedomosti v hodnote stoviek tisíc získaš za pár korún

Minul si až sem a to je super! Veríme, že ti prvé lekcie ukázali niečo nového a užitočného.
Chceš v kurze pokračovať? Prejdi do prémiové sekcie.

Obmedzená ponuka: Nauč sa všetko a ušetri

Kúpiť všetky aktuálne dostupné lekcie s funkciou odovzdávanie úloh za exkluzívnu cenu 1 012,50 kreditov
Aktuálny stav konta 0 kreditov
Kúpou tohoto výhodného balíčku získaš prístup ku všetkým 18 lekciím s kontrolou a certifikáciou a ešte naviac ušetríš 178 Kč. Ponuka je obmedzená len pre prvé lekcie z kurzu a obsahuje exkluzívnu zľavu 15%.

Pred kúpou tohto článku je potrebné kúpiť predchádzajúci diel

Obsah článku spadá pod licenciu Premium III, kúpou článku súhlasíš so zmluvnými podmienkami.

Čo od nás v ďalších lekciách dostaneš?
  • Neobmedzený a trvalý prístup k jednotlivým lekciím.
  • Kvalitné znalosti v oblasti IT.
  • Zručnosti, ktoré ti pomôžu získať vysnívanú a dobre platenú prácu.

Popis článku

Požadovaný článok má nasledujúci obsah:

V ASP.NET Web API tutoriálu rozšírime naše webové API o nový koncový bod pre získanie všetkých žánrov uložených v databáze a pridáme DTO filmu.

Kredity získaš, keď podporíš našu sieť. To môžeš urobiť buď zaslaním symbolickej sumy na podporu prevádzky alebo pridaním obsahu na sieť.

Článok pre vás napísal Radek Vymětalík
Avatar
...
Aktivity