Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se C# .NET. Zároveň využij akce až 50 % zdarma při nákupu e-learningu. Více informací:
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Slevovy týden 3/50

5. diel - Ako možno v Illustratoru využívať text tool

V predchádzajúcom článku, Rozdiel medzi gradienty a Gredientem mesh v AI , sme sa zaoberali hlavnými rozdiely medzi gradientom a gradientom mesh. Prečo je lepšie využívať pokročilejšie nástroj pre prechody.

V tejto lekcii si ukážeme, čo všetko možno vykonávať s text Tool. Rovnako ako objekty, aj text si môžeme rôzne zväčšovať, zmenšovať, skosiť, obtiahnuť atď. Veľká časť o prácu s textom je už popísaná v sekcii Základy Adobe Illustrator - a to konkrétne v lekciách 8 a 9. My si tu ukážeme, ako čo najrýchlejšie náš text zarovnať, ako ho zarovnať podľa iného textu, prečo je vlastne dobré prevádzať text na vektor a kedy je to vôbec najlepšie, čo všetko za nástroje môžeme u texte použiť a nakoniec aj to, akým spôsobom môžeme do Illustratoru, ale aj iných grafických softvérov od Adobe, nainštalovať textové balíčky a aké stránky použiť k stiahnutiu fontov.

Využitie text tool v Adobe Illustrator

Začneme zarovnávaním textu

Text si rovnako ako objekty môžeme zarovnať na výber, na hlavný objekt a zarovnať na plochu. Osobne opäť najčastejšie využívam zarovnanie na plochu a na hlavný objekt, pretože mi dávajú najväčší zmysel.

Ikony rýchleho zarovnanie

Zarovnanie na plochu opäť funguje úplne rovnako, ako


 

...koniec náhľadu článku...
Pokračuj ďalej

Vedomosti v hodnote stoviek tisíc získaš za pár korún

Minul si až sem a to je super! Veríme, že ti prvé lekcie ukázali niečo nového a užitočného.
Chceš v kurze pokračovať? Prejdi do prémiové sekcie.

Obmedzená ponuka: Nauč sa všetko a ušetri

Kúpiť všetky aktuálne dostupné lekcie s funkciou odovzdávanie úloh za exkluzívnu cenu 425 kreditov
Aktuálny stav konta 0 kreditov
Kúpou tohoto výhodného balíčku získaš prístup ku všetkým 22 lekciím s kontrolou a certifikáciou a ešte naviac ušetríš 76 Kč. Ponuka je obmedzená len pre prvé lekcie z kurzu a obsahuje exkluzívnu zľavu 15%.

Obsah článku spadá pod licenciu Premium, kúpou článku súhlasíš so zmluvnými podmienkami.

Čo od nás v ďalších lekciách dostaneš?
  • Neobmedzený a trvalý prístup k jednotlivým lekciím.
  • Kvalitné znalosti v oblasti IT.
  • Zručnosti, ktoré ti pomôžu získať vysnívanú a dobre platenú prácu.

Popis článku

Požadovaný článok má nasledujúci obsah:

V tejto lekcii sa naučíme, ako možno používať text tool. Ako ho zarovnať, previesť na vektor, použiť text na ceste a dokonca ako stiahnuť nové fonty.

Kredity získaš, keď podporíš našu sieť. To môžeš urobiť buď zaslaním symbolickej sumy na podporu prevádzky alebo pridaním obsahu na sieť.

Článok pre vás napísal Filip Kraic
Avatar
Filip Kraic
Aktivity