Chceš se vypracovat až k výdělku 160.000 Kč/měsíc? Důležité je začít. Staň se programátorem díky rekvalifikačnímu kurzu! Začni dnes!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Riešené úlohy k 19. a 20. lekcii VBA pre Word Nové

Nasledujúce tri cvičenia vám pomôžu precvičiť prácu s ošetrením chýb v programe a spoluprácu s tabuľkami Excelu na rôznych úrovniach. Vo vlastnom záujme sa ich pokúste vyriešiť sami. Pod článkom máte na kontrolu riešenie na stiahnutie. Ale pozor, akonáhle sa naň pozriete bez vyriešenia príkladov, stráca pre vás cvičenie zmysel a nič sa nenaučíte:-)

Ak si naozaj nebudete vedieť rady, pozrite sa radšej znova do minulých tutoriálov a pokúste sa na to prísť.

Dokument WVBA-20c-zadani.doc je zdrojom pre cvičenie. Všetky cvičenia tejto lekcie budete vytvárať výhradne na tomto dokumente a na jeho texte. Dokument WVBA-20c-zadani.doc otvorte v aplikácii MS Word. V otvorenom dokumente prejdite do prostredia VBA, kde budete vypracovávať cvičenia. Súčasťou zadania je zošit Excelu Slova.xls, ktorý využijete na spoluprácu s aplikáciou Excel. Predpokladá sa, že súbor Slova.xls bude umiestnený v rovnakom priečinku ako súbor, v ktorom píšete program. Riešenie je uvedené v dokumente WVBA-20c-reseni.doc tak, že pre realizáciu príkladu je nutné spustiť príslušnú procedúru v module, číslovanie modulov je podľa príkladov 1, 2, 3.

Jednoduchý príklad

Zostavte procedúru pre otvorenie súboru Slova.xls. Do okna Immediate vypíšte bunku A1 z listu List1.


 

...koniec náhľadu článku...
Pokračuj ďalej

Vedomosti v hodnote stoviek tisíc získaš za pár korún

Minul si až sem a to je super! Veríme, že ti prvé lekcie ukázali niečo nového a užitočného.
Chceš v kurze pokračovať? Prejdi do prémiové sekcie.

Obmedzená ponuka: Nauč sa všetko a ušetri

Kúpiť všetky aktuálne dostupné lekcie s funkciou odovzdávanie úloh za exkluzívnu cenu 510 kreditov
Aktuálny stav konta 0 kreditov
Kúpou tohoto výhodného balíčku získaš prístup ku všetkým 27 článkom (19 lekcií, 8 praktických cvičení) s kontrolou a certifikáciou a ešte naviac ušetríš 91 Kč. Ponuka je obmedzená len pre prvé lekcie z kurzu a obsahuje exkluzívnu zľavu 15%.

Obsah článku spadá pod licenciu Premium, kúpou článku súhlasíš so zmluvnými podmienkami.

Čo od nás v ďalších lekciách dostaneš?
  • Neobmedzený a trvalý prístup k jednotlivým lekciím.
  • Kvalitné znalosti v oblasti IT.
  • Zručnosti, ktoré ti pomôžu získať vysnívanú a dobre platenú prácu.

Popis článku

Požadovaný článok má nasledujúci obsah:

Riešené úlohy o tvorbe procedúr na ošetrenie chýb a spoluprácu s tabuľkou Excelu riadenou VBA vo Worde. Úlohy sú zoradené podľa obtiažnosti s riešením na stiahnutie.

Kredity získaš, keď podporíš našu sieť. To môžeš urobiť buď zaslaním symbolickej sumy na podporu prevádzky alebo pridaním obsahu na sieť.

Článok pre vás napísal Luboš Marvan
Avatar
Snahou autora je žít podle svého
Aktivity