BLACK FRIDAY! Slevy až 80 % jsou všude. Tak je nepropásni a přejdi do rostoucího IT oboru!

Riešené úlohy k 13. lekcii Excel pre začiatočníkov

V tomto cvičení si precvičíme kontingenčnej tabuľky. Budeme postupovať od najjednoduchšieho príkladu k najzložitejšiemu. Na konci cvičenia nájdete odkaz na stiahnutie súboru. V tom nájdete zadania príkladov a tiež vyriešené príklady, ktoré slúžia predovšetkým pre kontrolu správnosti. Snažte sa všetky príklady vyriešiť sami, len tak si najlepšie overíte, či dokážete získané znalosti uplatniť v praxi.

V prípade, že si nebudete vedieť rady, vráťte sa k lekciám z kurzu, kde je všetko podrobne vysvetlené.

Jednoduchý príklad

V prvom príklade si vyjadríme, koľko peňazí musíme zaplatiť jednotlivým firmám za januárové faktúry. V tabuľke teda budú spočítané čiastky za faktúry firiem X, Y a Z.


 

...koniec náhľadu článku...

Prémiový článok

Prémiový článok

Na itnetwork.sk sa nachádza najväčšia a najucelenejšia slovenská databáza s výučbovými článkami, ktorej cieľom je umožniť kvalitné vzdelanie v oblasti IT úplne každému. Mesačne zobrazíme okolo milióna článkov a dostaneme desiatky ďakovných emailov, kde nás informujete, že sme vám pomohli k lepšiemu zamestnaniu alebo vzdelaniu.

Hoci sa snažíme držať väčšinu obsahu úplne zadarmo, udržiavať sieť v prevádzke a aktuálnu stojí obrovské úsilie. Preto je nejaký obsah, ako cvičenia alebo odbornejšie články, prístupný len za body. Nebojte sa, nestojí to skoro nič :)

Popis článku

Požadovaný článok má nasledujúci obsah:

Cvičenie obsahuje tri príklady na precvičenie kontingenčných tabuliek v programe Excel. Príklady sú zoradené podľa obtiažnosti.

Obmedzená ponuka: Nauč sa všetko a ušetri

Kúpiť lekcie a funkcie postupne a po jednom 80 bodov
Kúpiť všetky aktuálne dostupné lekcie s funkciou odovzdávanie úloh za exkluzívnu cenu 60 bodov
Na svojom účte máš aktuálne 0 bodov
Kúpou tohoto výhodného balíčku získaš prístup ku všetkým 21 lekciím s kontrolou a certifikáciou a ešte naviac ušetríš 50 Kč. Ponuka je časovo obmedzená a platí pro všetky lekcie v kurze. Nakúp teraz a získaj limitovanou 25% zľavu.
60 bodov získaš za pridanie svojho článku na sieť alebo za 200 Kč 150 Kč
Pre prístup k článku potrebuješ 10 bodov
Na svojom účte máš aktuálne 0 bodov
10 bodov získaš za pridanie svojho článku na sieť alebo za 25 Kč

Kúpou článku k nemu získaš neobmedzený prístup a to nastálo. Posunieš svoje vedomosti zas kúsok dopredu a zároveň nám pomôžeš udržiavať celý projekt pri živote a pomáhať vám tak k lepšej budúcnosti.

Obsah článku spadá pod licenciu Premium, kúpou článku súhlasíš so zmluvnými podmienkami.

Body získaš, keď podporíš našu sieť. To môžeš urobiť buď zaslaním symbolickej sumy na podporu prevádzky alebo pridaním obsahu na sieť.

Dobiť body môžeš okamžite napr .:

Kartou SMS Prevodom
Kartou SMS Prevodom
Článok pre vás napísal Jakub Fišer
Avatar
Aktivity (1)