Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se C# .NET. Zároveň využij akci až 30 % zdarma při nákupu e-learningu - Více informací.
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
discount 30 + hiring

Vzdušná nadváha

Už som si vytvoril skoro tradíciu, že sa upíše do súťaže a potom na nej pracujem až v poslednom týždni. A toto nebude žiadna výnimka:)

Pokúsim sa tu zrealizovať srandičku, čo ma napadla už na strednej, keď som sa nudil. A ak vás zaujíma to hlúpe meno, tak aj to tu vysvetlím: D

Niečo o hre

Hra sa odohráva počas takejto alternatívnej druhej svetovej vojny. Ako už bolo napísané v popise sa bude bojovať o to, ktorý nápoj sa bude piť v Európe. Briti sa snaží všetkým vnútiť čaj, tretia ríša zase viedenskú kávu, Američania CocaCola atď.

Vy sa v hre zhostíte úlohy Hermanna Göringa, šéfa nemeckého letectva. Nemecko prehráva vojnu proti čaji a pokúsi sa o posledný zúfalú ofenzívu. Göring si vezme do ruky pušku a nasadá na raketu. Počas svojho plachtenie vzduchom musí zostreliť čo najviac Britov, aby zabezpečil, že viedenská káva ovládne celý svet.

Prečo teda ten názov?

Názov hry vychádza z toho, že sa v hre snažíte získať vzdušnú nadvládu. A Goring mal hroznú nadváhu. (I know it 's dumb but whatever. Na strednej fakt nebolo do čoho pichnúť, keď som vymýšľal také hlúposti: D )

Inak celé to beží na Godot enginu a pokúsim sa o pixelartovou grafiku. Tiež som sa pokúsil postnout sem nejaké obrázky, nech tiež niečo pridávam počas vývoja hry.

Tak a je to

Ako obvykle som asi v polovici projektu stratil všetku motiváciu a asi tak 50% toho, čo v hre je, som urobil v niekoľkých posledných dňoch. Plánoval som nakresliť cutscén, ktoré som samozrejme spolu s mnohými inými vecami nestihol. Anglickú verziu som urobil pár hodín pred deadline, takže som to stihol len tak tak.

Možno môj ďalší projekt v súťaži bude toto dorobiť nejako poriadne.

Ovládanie

  • Pohyb: šípky / wasd
  • streľba / vyberanie: ctrl / medzerník / enter

Súťaž

Projekt bol vytvorený do programátorské súťaže ITnetwork summer 2019.

Vyjadrenie poroty

porotca bodov hodnotenie

David Jančík
6 Hra je pomerne jednotvárna, mapy sú veľmi podobné, chýba mi powerupy ako rýchlejší strieľanie, strieľanie do strany, štíty, viac zbraní. Možno aj režim pre ďalšieho hráča alebo fyzické prekážky (vyhnúť sa skale). U bossa na mori sa pri ľavom delá zasekol healthbar. Podobný typ hier mám celkom rád, sú návykové, základný princíp funguje dobre. Boss fight je fajn, že človek neletí stále dopredu. Chýba hudba na pozadí.

michal Čapka
7 Páčilo sa mi grafické spracovanie, model stíhačky, nepriatelia. Oproti tomu zamrzelo rozpixelovaný terén. Bossfight sú super. V hre je zvuk len Karky, čo je možno škoda. Stíhačka sa natáča doľava aj pri pohybe doprava. Chýba iné zbrane, napríklad samopal, alebo štíty.

David Čapka
8 Hra je zaujímavá faktom, že hlavný charakter sedí na stíhačke a strieľa z pušky:) Pekný pixel art. Typu, že si to nestihol dorobiť, ten terén s obrovskými pixelmi to hrozne zhadzuje dole, rovnako ako chýbajúce hudba. Keby si pořešil tieto 2 veci, za 10 minút by z toho bol o 50% lepší herný zážitok. Mapa Európy je fajn, bossovia potešili. Je to všetko dobré, len by to chcelo ešte trochu popracovať, aby jednotlivé krajiny nepôsobili tak podobne.

Galéria


 

Stiahnuť

Stiahnutím nasledujúceho súboru súhlasíš s licenčnými podmienkami

Stiahnuté 61x (22.09 MB)
Aplikácia je vrátane zdrojových kódov

 

Všetky články v sekcii
Ďalšie vývojové nástroje pre tvorbu aplikácií
Článok pre vás napísal Matěj Drábek
Avatar
Užívateľské hodnotenie:
Ešte nikto nehodnotil, buď prvý!
.Autor se věnuje alkoholismu a programování v C#
Aktivity

 

 

Komentáre

Avatar
David Čápka
Tým ITnetwork
Avatar
David Čápka:19.7.2019 10:32

Hlavně, že jsi vysvětlil ten název :D :D

Odpovedať
19.7.2019 10:32
One of the most common causes of failure is the habit of quitting when one is overtaken by temporary defeat.
Avatar
Matěj Drábek
Tvůrce
Avatar
Odpovedá na David Čápka
Matěj Drábek:19.7.2019 13:07

To teda :D Přemýšlel jsem jestli to nepojmenovat nějak normálnějc ale takhle je to aspoň unikátnější :D

Odpovedať
19.7.2019 13:07
Když se ti něco nedaří neznamená to že se to nemůže posrat ještě víc.
Robíme čo je v našich silách, aby bola tunajšia diskusia čo najkvalitnejšia. Preto do nej tiež môžu prispievať len registrovaní členovia. Pre zapojenie sa do diskusie sa zaloguj. Ak ešte nemáš účet, zaregistruj sa, je to zadarmo.

Zobrazené 2 správy z 2.