Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Pythonu. Zároveň využij akce až 80 % zdarma při nákupu kreditů. Více informací:
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Obchod s brnením (ukážka použitia segmentov okien)

Všimol som si, že mi v článku Segmenty okien (Editor) chýba nejaká ukážka využitia a že to asi nie je tak celkom správne. Vyrobil som preto malú ukážku, ako môže vyzerať výsledok v akcii. Ide len o názornosť a tak aplikácie robí len to, že sa dá klikať na jednotlivé kusy brnenie v oknách ponuky pokiaľ nedôjdu zlatky alebo tovaru v jednotlivých slotoch. Takýto fantasy obchodík by mohol byť kľudne súčasťou RPG hry alebo vojenské strategické klikačky.

Sprity rôzneho brnenia sú zo známej free sady molotov a celý obchodík je len pre ilustráciu toho, ako možno využiť okenných segmentov. V editore som okná jednoducho naklikal, uložil do .soo súboru a potom ich nechal rôzne vykresľovať podľa potreby pomocou tzv. Surfaces. To pravda vyžaduje pomerne značné znalosti kódovania v GML a preto sem ani veľmi nechcel dávať link na zdrojový kód - je dosť nečitateľný a neokomentářovaný bude dosť k ničomu. Ak sa ale nájde niekto, kto si trúfa čítať aj neokomentovaný a neprehľadne písaný GML kód, je tu k stiahnutiu (vnútri archívu zip).

Oveľa jednoduchšie je ale ukladať okná ako celistvé obrázky (napr. PNG), ktoré sa potom použijú ako pozadie - background. Tak by to malo byť dostupné aj začiatočníkom pri prakticky rovnakej funkčnosti.

Teraz už si môžete prezrieť .exe pre inšpiráciu k nejakým vašim GM pokusom. Snáď to niekomu pomôže.


Galéria


 

Stiahnuť

Stiahnutím nasledujúceho súboru súhlasíš s licenčnými podmienkami

Stiahnuté 202x (1.68 MB)
Aplikácia je vrátane zdrojových kódov v jazyku GameMaker

 

Všetky články v sekcii
Game maker - Ostatné
Program pre vás napísal TomBen
Avatar
Užívateľské hodnotenie:
Ešte nikto nehodnotil, buď prvý!
-
Aktivity