Swift týden
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Swift
30 % bodů zdarma na online výuku díky naší Slevové akci!

Froggie Game

Sparné letné dni môže príjemne spestriť táto jednoduchá hra, vytvorená pre jednu z minisoutěží Machr na Game Maker. Napriek tomu, že zvyčajne pre tieto súťaže stačí vytvoriť iba jediný level ako ukážku, je táto hra kompletne hrateľná tak dlho, ako to len vydržíte. :-)

Žaba sedí nehybne uprostred jazera na trávnaté vyvýšenine a okolo poletuje dostatok hmyzu vhodného pre jej stále hladné brucho. Keď necháte žabu hladovať, bude jej ubúdať zdravie. Ak však začnete zúrivo klikať po všetkých muchách žaba sa vysilí a tiež pojde. Základom je presne mieriť a dlho neváhať. Hmyz našťastie poletuje dookola tak dlho, kým ho žaba nakoniec úlovok nulový. Niektorí Hmyzáci sú schopní si taky "urobiť level" a polepšia sa na útočný hmyz, ktorý je schopný žabu ohroziť. Ak necháte muchy dlho lietať, časom sa jednoducho naučia dávať žihadlá. Jeden štípanec síce žabu nezloží, ale môže znamenať rozhodujúci kúsok vedúce k prehre. Preto nenechajte chudáka žabu poštípe! Navyše väčšie Hmyzáci nasýti žabu viac a zároveň sú pre svoju veľkosť a malú rýchlosť ľahšie trefitelní. Hoci jazyk žaby je schopný zasiahnuť hmyz prakticky kdekoľvek, najlepšie akčný rádius je na dve až tri žabie dĺžky (alebo skôr šírky - proste veľkosť žaby v osi X) okolo stredu. Pokusy o lov na veľkú vzdialenosť spôsobujú, že hmyz zmení dráhu skôr ako jazyk doletí a opačne nechať veľké Hmyzáka priletieť moc blízko je jednak nebezpečné a po druhé nie je v bezprostrednej blízkosti trefa jazykom vôbec ľahká. Po vychytanie všetkého hmyzu sa zvýši level a tým aj počet múch. Taky na vyšších leveloch Hmyzáci o niečo silnejšie štípu a malé muchy nenasýti žabu toľko. Jó, proste ťažký život žaby.

Tento výukový obsah pomáhajú rozvíjať nasledujúce firmy, ktoré možno hľadajú práve teba!

Hra sa ovláda kompletne myšou, je dobré mať nejakú kvalitnú. Skúšal som to na touchpadu a proklikali som sa len do levelu 6. Hra vlastne testuje, ako dlho sa dokážete sústrediť na jednoduché úlohy. Pri betatestingu bolo dosiahnuté levelu 17!

Funkčnosť bola overená na Win7 a Xp, však by mala ako aj iné gamemakerovky chodiť aj na Linuxe cez Wine. Na starých pomalých počítačoch môže byť problém na vysokých leveloch, pretože počet múch stále rastie a nie je nijako obmedzený. Takže pri naozaj veľkom počte môže tak silno klesať fps, že nepomôže ani insekticíd.

Zdrojový kód pre GM8.0 je priložený, ale neprešiel ani žiadnu optimalizáciou, ani čistením, ani neobsahuje životodarné komentáre. Hra vznikla počas dňa a pol a podľa toho tiež vyzerá kód. Jediná trochu zaujímavá vec na ňom je vykresľovanie pohybu jazyka z jednotlivých dielikov, kde je použitý sínusový scale.

Takže pekné leto všetkým a nepresedí život pri počítači. Niekedy je dobré sa prejsť k skutočnému jazeru a vidieť skutočnú žabu ..


Galéria


 

Stiahnuť

Stiahnuté 149x (13.52 MB)
Aplikácia je vrátane zdrojových kódov v jazyku GameMaker

 

Všetky články v sekcii
Game maker - Jednoduché hry
Článok pre vás napísal TomBen
Avatar
Ako sa ti páči článok?
Ešte nikto nehodnotil, buď prvý!
-
Aktivity (1)

 

 

Komentáre

Robíme čo je v našich silách, aby bola tunajšia diskusia čo najkvalitnejšia. Preto do nej tiež môžu prispievať len registrovaní členovia. Pre zapojenie sa do diskusie sa zaloguj. Ak ešte nemáš účet, zaregistruj sa, je to zadarmo.

Zatiaľ nikto nevložil komentár - buď prvý!