ITnetwork summer 2020
80 % bodů zdarma na online výuku díky naší Letní akci!
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se PHP

O construc

logo

Po dlhšom naliehaní od viacerych Ľudí som sa rozhodol Napísať akýsi úvod do tvorby hier v programe Construct. Budem sa všetko čo najlepsie vysvetliť a čo najpodrobnejšie popíšeme. A aby to hľa nejako vyzeralo tak na úvod Napíšem ai nejakú tú nezáživný omáčku okolo toho.

Tento výukový obsah pomáhajú rozvíjať nasledujúce firmy, ktoré možno hľadajú práve teba!

V prvo rade Najprv ozrejmíme čo vlastne Construct je. Construct je WYSIWYG editor na tvorbu hier a programov založených na DirectX. Možno si poviete čo je na tom aj špeciálne? Pár vecí tu je! Construct je úplne zadarmo a este k tomu Open source, a vytvorené hry nepodliehajú žiadnej licencií (iba tú Ktory si sami zadáte) z toho vyplýva, že vaše hry vytvorené v construc ŠÚ naozaj vaše a mozem ich ai odovzdávať. Na tvorbu hier v construc nepotrebujete ziadne prechádzajúce znalosti jazykov, postačíte si s jednoduchou angličtinou. Samozrejme pokročilý užívatelia využite dokonca programovací jazyk Python a vlastne pluginy a efekty si do programu Moze naprogramovať s jazyka C ++. Tento editor zvláda Ako 2D tak hľa základy 3D, zvládnete si jednoducho naprogramovať hocijaka hru Alebo program. Po novom zvláda ai tvorbu online / lán hier Vďaka network pluginu. Silá Construct spočíva v prehľadom grafickom tvoreniu aplikácií. Vďaka stavanému debugeru lahko doladíme Nasu aplikáciám Alebo hru. Proste je toho Parfemy a presadzovať, že Construct je najlepšia nebudem, pretoze každý tvorí v tom čo mu je najbližšie a najpohodlnejšie.

Niečo z histórie:

Prvú verziám Construct vytvorili Ashley Gullen a Thomas Gullen v roku 2007 po tom Ako opustili americký Click team, ten je známe Vďaka editore The Game Factory a Multimedia Fusion. (Toto nemám na 100% podložené) Sami sa rozhodli, že vytvorím obdobu tychto nástrojov a že budem zadarmo + open source. Vlastne Preto je ai Construct mierne podobný tymto nástrojom od Click teamu. Po úspechu, ktory dosiahli sa v roku 2011 rozhodli, že vytvorím mutliplatformoví game editor (teraz zaťal iba HTML5) a že si aj čo to zarobíte, tak Vznikol Construct 2. Avšak na starý dobrý Construct (na ktory píšem návody) sa nezabudlo. Skupinka nadšencov z oficiálneho fóra sa rozhodla naďalej vyvíjať Construct 1 a nazvali ho Construct Classic.

Ashley Gullen thomas Gullen
Tak to bolo iba tak krátko z histórie ;)

 

Všetky články v sekcii
Construct - slovenské / slovenský návody a komunita
Článok pre vás napísal Raiper34
Avatar
Ako sa ti páči článok?
Ešte nikto nehodnotil, buď prvý!
Posledná vydaná hra: http://www.islandsoft.cz/index.php?art=hra-akcna-space-resistance Autor sa venuje už viac rokov vývoji software hlavne cez WYSIWYG editory, je adminom a zakladateľom 1 cz-svk construct komunity, redaktor CS hry, Moba gam
Aktivity (1)

 

 

Komentáre

Avatar
David Čápka
Tým ITnetwork
Avatar
David Čápka:13.4.2012 20:11

Zajímavé, ještě bych zmínil, že Construct má obrovskou výhodu v tom, že je napsaný v C++ a disponuje rychlou nízkoúrovňovou grafikou, o které se delfáckému GameMakeru může jen zdát.

Odpovedať
13.4.2012 20:11
Jsem moc rád, že jsi na síti, a přeji ti top IT kariéru, ať jako zaměstnanec nebo podnikatel. Máš na to! :)
Robíme čo je v našich silách, aby bola tunajšia diskusia čo najkvalitnejšia. Preto do nej tiež môžu prispievať len registrovaní členovia. Pre zapojenie sa do diskusie sa zaloguj. Ak ešte nemáš účet, zaregistruj sa, je to zadarmo.

Zobrazené 1 správy z 1.