Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se C# .NET. Zároveň využij akce až 50 % zdarma při nákupu e-learningu. Více informací:
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Kalkulátor obsahu a obvodu v PHP

Aplikácia slúži na vypočítanie obsahu pri trojuholníka, štvorca a obdĺžnika.

Čo bolo použité k vývoju

Pre fungovanie aplikácie bolo použité PHP a na dizajnovú stránku bol použitý Bootstrap. Ako IDE / Editor bol použitý PHPStorm.

Použité vzorčeky

Obdĺžnik

$a1 = $_POST['rozmer1'];
$b1 = $_POST['rozmer2'];

$obdelnik_krat = "2";

$obsah = $a1 * $b1;
$obvod = $obdelnik_krat * ($a1 + $b1);

Štvorec

$a1 = $_POST['rozmer3'];
$a2 = "4";

$obsah = $a1 * $a1;
$obvod = $a2 * $a1;

Trojuholník

U trojuholníka bol sprvu problém, pretože som nevedel, ako implementovať vypočítanie obsahu. K vypočítanie boli potrebné výšky trojuholníka, ale neskôr som našiel Heronův vzorec.

$a1 = $_POST['rozmer4'];
$a2 = $_POST['rozmer5'];
$a3 = $_POST['rozmer6'];
$obvod = $a1 + $a2 + $a3;

$s = ($a1 + $a2 + $a3) / 2;
$obsah = sqrt($s * ($s - $a1) * ($s - $a2) * ($s - $a3));

Žiadny algoritmus na trojuholníkovú nerovnosť som do aplikácie nepridal, prišlo mi to ako zbytočné vzhľadom na to, že obvod spočítať ide tak aj tak, a v prípade, že nebude spĺňať podmienky trojuholníkovej nerovnosti (absolútne neviem ako inak to napísať ..), tak to u obsahu napíše NaN.

Kolegovia v tíme

nemám kamarátov:-( (Na takú ľahkú aplikáciu by to ale rovnako nemalo zmysel ...)

Prečo sa zapájam s takou jednoduchou aplikáciou?

Jednoducho som sa chcel zapojiť. Nemám v úmysle vyhrať, pretože viem, že tu sú oveľa lepšie aplikácie, ale každý, kto sa zúčastňuje s funkčnou aplikáciou, dostane 80 bodov. Tak som sa zúčastnil, aby som mal pár tých bodov na ďalšie učenie a taky kvôli skúške základov PHP konštrukcií, ktoré sa momentálne učím ..

Zdrojový kód / Sourcecode

Sourcecode môžete stiahnuť tu na ITnetwork a tiež na GitHub ( https://github.com/...rimeter-area). Môžete si ho ľubovoľne upravovať.

Na test si môžete webovú aplikáciu spustiť na stránke: http://turyna.eu/...ulator/view/.

Anglická verzia

Ospravedlňujem sa, ale nemám zatiaľ taký skill, aby som mohol veci z češtiny prekladať bez chýb. Snažím sa učiť anglicky, ale zatiaľ si na to netrúfam. Bohužiaľ, základnej školy v SR (u mňa šiesta trieda) sa najlepším učením anglického jazyka chváliť nemôžu, snáď vám to tak vadiť nebude.

Súťaž

Projekt bol vytvorený do programátorské súťaže ITnetwork summer 2019.

Vyjadrenie poroty

porotca bodov hodnotenie

David Jančík
2 Je fajn, že si použil Bootstrap a aplikácie vďaka tomu vyzerá pekne. U niektorých vzorčekov si ukázal aj postup výpočtu s dosadením. Je škoda, že si si trochu nevyhral s includováním súborov, každý súbor máš nastylovaný zvlášť. Aplikácia by toho mohla viac vedieť, nejaké obrázky, grafy, viac výpočtov alá WolframAlpha. Takto mi to príde, že si sa snažil uľahčiť si úlohu, osobne by som aplikácii asi k ničomu nevyužil, aj keď nie je v zásade zlá.

michal Čapka
3 Aplikácia na účel, pre ktorý bola vytvorená, slúži perfektne, ale asi príliš nenadchne. Možno by sa mi hodila na základnej škole, škoda, že som ju tam vtedy nemal:)

David Čapka
3 Aplikácia prekvapila Bootstrap, všetko je pekne prepojené odkazy a všetko funguje. Latku si však nenastavil príliš vysoko a očakával by som aspoň obrázky tých útvarov, ideálne, aby sa čísla zadávala priamo vedľa tej strany, ku ktorej patrí.

Galéria


 

Stiahnuť

Stiahnutím nasledujúceho súboru súhlasíš s licenčnými podmienkami

Stiahnuté 43x (7.44 kB)
Aplikácia je vrátane zdrojových kódov v jazyku PHP

 

Všetky články v sekcii
Zdrojákoviště PHP - Základná konštrukcia
Program pre vás napísal Milan Turyna
Avatar
Užívateľské hodnotenie:
Ešte nikto nehodnotil, buď prvý!
Autor se věnuje vývoji webových systémů a multiplatformních aplikací
Aktivity