IT rekvalifikace s garancí práce. Seniorní programátoři vydělávají až 160 000 Kč/měsíc a rekvalifikace je prvním krokem. Zjisti, jak na to!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

11. diel - Plugin pre obrázky - Zmazanie a popisok obrázku Nové

V predchádzajúcej lekcii, Plugin pre obrázky - Nahranie a zobrazenie , sme si vytvorili plugin pre nahranie a zobrazenie obrázkov na stránke.

V nasledujúcom tutoriále tvorby pluginov pre redakčný systém WordPress sa budeme venovať rozšíreniu funkcionality nášho pluginu pre WordPress. Ten zatiaľ umožňuje nahrávanie a zobrazenie obrázkov. Teraz budeme môcť obrázky aj mazať. Ďalším dôležitým prvkom, ktorý nám dá v našej tvorbe viac flexibility, je možnosť pridania popisu k obrázkom.

Zmazanie obrázku

Budeme pokračovať v práci na plugine z lekcie Plugin pre obrázky - Nahranie a zobrazenie. Napíšeme si funkcionalitu, ktorá umožní užívateľovi zmazať obrázok. Najprv upravíme našu existujúcu funkciu display_uploaded_images().

Prvá úprava sa týka podmienky $args, tu zmeníme argument post_per_page na hodnotu 1. To nám umožní zobraziť iba jeden obrázok. Ďalej pridáme argument orderby => post_date, ktorý nám zaistí, že obrázok sa bude radiť podľa kritéria, konkrétne podľa dátumu nahrania. Ďalší argument order => DESC nám obrázky zoradí zostupne, teda od najnovšieho dátumu.


 

...koniec náhľadu článku...
Pokračuj ďalej

Vedomosti v hodnote stoviek tisíc získaš za pár korún

Minul si až sem a to je super! Veríme, že ti prvé lekcie ukázali niečo nového a užitočného.
Chceš v kurze pokračovať? Prejdi do prémiové sekcie.

Kúpiť tento kurz

Kúpiť všetky aktuálne dostupné lekcie s funkciou odovzdávanie úloh iba za 325 kreditov
Aktuálny stav konta 0 kreditov
Kúpou tohoto balíčku získaš prístup ku všetkým 16 článkom (16 lekcií) tohoto kurzu.

Pred kúpou tohto článku je potrebné kúpiť predchádzajúci diel

Obsah článku spadá pod licenciu Premium, kúpou článku súhlasíš so zmluvnými podmienkami.

Čo od nás v ďalších lekciách dostaneš?
  • Neobmedzený a trvalý prístup k jednotlivým lekciím.
  • Kvalitné znalosti v oblasti IT.
  • Zručnosti, ktoré ti pomôžu získať vysnívanú a dobre platenú prácu.

Popis článku

Požadovaný článok má nasledujúci obsah:

V tutoriáli tvorby pluginov pre WordPress sa budeme zaoberať rozšírením pluginu pre obrázky o možnosti zmazania a napísania popisu obrázku.

Kredity získaš, keď podporíš našu sieť. To môžeš urobiť buď zaslaním symbolickej sumy na podporu prevádzky alebo pridaním obsahu na sieť.

Článok pre vás napísal Štefan Tusjak
Avatar
Autor se věnuje Webovým aplikací. V rámci své dlouholeté kariéry v automobilovém průmyslu nasbíral dostatek zkušeností z oblasti procesního řízení výroby. Při přechodu do průmyslu medical, dostal možnost programovat MES sytém. Zde spojuje dvě věci, které
Aktivity