September discount week
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se MS Office
50 % bodů zdarma na online výuku díky naší Slevové akci!

Php ASCIInátor

Program je schopný premeniť obrázok vo formáte JPG, PNG Alebo GIF (Tú už je problém s animáciám a tím, že Všetky farby ŠÚ modrej.) Do čistého textu vo formáte HTML s pridaním farieb. Takto Moze vytvoriť veľmi zaujímavá diela alebo len Niečo, čo pošlite do chatu Namiesto obyčajného smjalíka.

Tento výukový obsah pomáhajú rozvíjať nasledujúce firmy, ktoré možno hľadajú práve teba!

O celej konverziou Obrázky sa stará trieda Convertor, ktora prejde obrázok po oblastiach o velkosti Ktory žiada užívateľov. Pre každú oblasť vyberie priemernú Farbu, ktora sa v naj nachádza a podľa ho svetlosť vyberie správny znak. Ten vyberte podľa toho, kolky% plochy daný znak zaberie.

Koľko% záber je zapísané v serializovanom poli v premenou $ Chars. Hodnoty bolí získané cez script vo "vypis.php". Bohuzial tú nastávali pri priamom vykresľovanie znakov cez PHP problémy s kódovaním a tak sa muselo získavaním% rozdeliť na 2 časti. Najprv vypísanie vsetkych znakov ktore vie zobraziť HTML stránka, to odfotiť a až obrázok rozobrať na častí a určiť jednotlivé Percent.

Vďaka mojej lenivosti využíva program ai kúsok z Nette Framework, pretoze sa mi nechcelo programové celej spracovávanie formulár na upload obrázku.

Hľa ked spracovávanie obrázkov je jedna z náročnejších vecí, ktoré od PHP mozem chciet nie je celý program príliš náročný a v relatívnej krátkej dobe zvláda spracovať ai veľké obrázky vo Veľkom rozlíšenie. Problém už potom nastáva pri vykresľovaní v prehliadači, kedy mu to už Moze trvať trošku dlhsie.


Galéria


 

Stiahnuť

Stiahnuté 212x (156.78 kB)
Aplikácia je vrátane zdrojových kódov v jazyku PHP

 

Všetky články v sekcii
Zdrojákoviště PHP - súbory
Program pre vás napísal GreenMan
Avatar
Ako sa ti páči článok?
Ešte nikto nehodnotil, buď prvý!
GreenMan
Aktivity (1)

 

 

Komentáre

Avatar
David Hynek
Redaktor
Avatar
David Hynek:18.7.2013 23:40

:) úžasná blbost :) a opravdu funguje...

Odpovedať
18.7.2013 23:40
Čím víc vím, tím víc věcí nevím.
Robíme čo je v našich silách, aby bola tunajšia diskusia čo najkvalitnejšia. Preto do nej tiež môžu prispievať len registrovaní členovia. Pre zapojenie sa do diskusie sa zaloguj. Ak ešte nemáš účet, zaregistruj sa, je to zadarmo.

Zobrazené 1 správy z 1.