IT rekvalifikace s garancí práce. Seniorní programátoři vydělávají až 160 000 Kč/měsíc a rekvalifikace je prvním krokem. Zjisti, jak na to!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Najlepšie herné telefóny od 4000 Sk

Verím že veľa ľudí hry na mobile rado má. Ale nie všetky mobily sú na hry určené a preto som si pripravil top 5 najlepších herných mobilov od 4 do 10 tisíc.

Najlepšie herné mobily

Pred samotným zoznamom som chcel vysvetliť podľa čoho si mobil (a to nemusí byť priamo herné) vyberať.

Podľa čoho vyberať?

Takže podľa čoho herné mobil vyberať? Veľa ľudí ako prvé napadne výkon, ale sú tu aj iné veci, ako napr. Rozlíšenie obrazu, frekvencia displeja, rýchlosť nabíjania a ďalšie faktory.

Batérie

U batérií sa riadime značkou mAh, ktorá určuje veľkosť kapacity batérie. Odporúčam sa pozrieť aj na testy daných mobilov pred zakúpením, pretože čím väčší výkon mobil má, tým viac je náročný na batériu. Nemusí to byť však podmienkou, nové čipy majú väčší výkon, ale sú napríklad o 20% úspornejšie, než ich predchodca. Koľko% batérie za deň mobil zožerie zistíme práve na testoch či recenzií mobilu (napr. Na youtube je veľa takých testov).

Výkon

U výkonu sa dá riadiť procesorom (CPU) a operačnou pamäťou (RAM). Pri procesoroch je veľmi dobré sa pozerať na benchmarky (čím vyššie, tým lepšie), ktoré sa dá nájsť na stránke AnTuTu Benchmark. Okrem rýchlosti je tiež dôležitý počet jadier procesora, čím viac jadier, tým je samozrejme procesor rýchlejší.

U rámik je to zložitejšie, je lepšie mať väčší počet GB, než vyššiu frekvenciu. Pekne to vysvetľuje napr. Youtube kanál Milanfon u jeho videá s počtom rámik, ktoré je síce o RAMkách pri počítačoch, ale to nie je taký rozdiel, pretože to funguje na rovnakom princípe.

Displej

U displeja tu je viac vecí. Hlavné bude najskôr frekvencie, potom niekto preferuje AMOLED displej. Pri čiernej obrazovke je displej úplne čierny, nevydáva žiadne svetlo, ako u klasických displejov. Vďaka tomu môžete použiť funkciu AOD (A lways O n D isplay), to sú napríklad viditeľné hodiny na displeji. Okrem hodín je displej čierny (vypnutý), čiže displej nežerie viac energie. Nevýhodou AMOLED displejov môže byť napríklad nižšia životnosť jednotlivých LEDiek (pixelov).

Frekvencia

Tu rozlišujeme pomocou Hz (hertzov, vyslovujeme herc). To nám určuje, koľkokrát sa nám obnoví displej za sekundu. Hráči určite poznajú pojem FPS (F RAMES P er S econd), čo je veľmi podobné. Väčšina mobilných telefónov podporuje frekvenciu 60 Hz (aj väčšina monitorov na PC je na tom podobne). Všetky telefóny (okrem prvých dvoch), ktoré si uvedieme, budú mať frekvenciu displeja 90 Hz, čo je veľký rozdiel, oproti 60 Hz (sám mám mobil s 90 Hz displejom). Frekvencia 120 Hz displeje majú mobily nad 20 tisíc a napr. Herné mobil ASUS ROG Phone 3 má 240 Hz displej pre zaznamenanie dotyku, vďaka ktorému rýchlejšie reaguje na dotyk a obnovovaciu frekvenciu displeja 144 Hz.

Rozlíšenie displeja

Tu berieme do úvahy pixely, čiže px. Napr. 4k mobil bude mať v parametroch napríklad rozlíšenie 3840 x 2160 pixelov. Čím viac, tým lepšie. Dnešné monitory majú najčastejšie rozlíšenie 1920 x 1080 pixelov, čo je tzv. Full HD a je na prvej priečke využitie tohto rozlíšenia. Na prvej priečke využitie rozlíšenie displeja je však rozlíšenie 1366 x 768, ktoré práve používa väčšina notebookov. Veľkosť monitorov je však oveľa väčšia, než u mobilných telefónov a pri takomto "nízkom" rozlíšenie sa môžeme pozrieť na monitor zblízka a vidieť jednotlivé pixely, čo pri telefóne horšie, a alebo vôbec, nezbadáme.

Úložisko

Úložisko sa udáva v GB (gigabajtov). U mobilov máme väčšinou 32, 64, 128, 256 alebo 512 GB. Pokiaľ chcete len hrať, odporúčam 64, čo je taký štandard, ale ak chcete využiť aj potenciál fotoaparátu alebo ukladať nejaké väčšie množstvo dát, už by som siahol po 128 GB. Osobne mám 128 GB, nejakú dobu som tam mal aj 15 hier a pár full HD videí, ale rovnako som to ani z polovice nezaplnila. Ak siahnete po 32 GB, dajte si pozor, pretože reálna kapacita úložiska pre dáta nebude 32 GB, ale napríklad 18 GB. Pár GB zaberie systém a predinštalované aplikácie, ako napríklad Gmail, YouTube, Chrome a ďalšie predinštalované aplikácie.

Mpx

Ako posledný si vysvetlíme parameter Mpx (megapixel) u fotoaparátov. Viac megapixelov nemusí nutne znamenať kvalitnejšie fotku. Preto je lepšie sa zamerať na svetelnosť a optickú stabilizáciu obrazu, ktorá je napísaná v parametroch fotoaparátu. Nie je na škodu sa pozrieť aj na porovnanie fotiek a videí. Často výrobcovia ukazujú fotky v tmavom prostredí a poukazujú, ako pekne ich model fotí. Kto ale bude fotiť za rovnakých podmienok? Pravdepodobne budeme fotiť rúk a nie stabilizátorom alebo inak upevneným mobilom.

Zoznam herných telefónov

Začneme od toho najlacnejšej herného mobilu za 4000 tisíce Alcatel 3X.

Alcatel 3X

U tohto mobilu oceníme hlavne 6 GB RAM a 8 jadrový procesor, vďaka ktorému budeme mať dostatok výkonu. S batériou vydržíme dlho, vďaka kapacite 4000 mAh. Alcatel 3X je za 4000 Sk (cena z konca septembra 2020) skvelý základ pre začínajúcich hráčov. Alcatel je pomerne neznáma značka, vďaka ktorej stoja mobil menej, než u konkurencie. Stojí určite za otestovanie.

model Alcatel 3X
OS Android 9.0 Pie
AnTuTu 92 900 bodov
RAM 6 GB
batérie 4000 mAh
frekvencia displeja 60 Hz
Alcatel - Android

Xiaomi Redmi Note 8 Pro LTE

Xiaomi Redmi Note 8 Pro má o trochu väčší výkon, než predchádzajúce Alcatel 3X, ale hlavne má o 500 mAh vyššiu kapacitu batérie s podporu rýchlo-nabíjanie a 3x vyšší počet bodov v AnTuTu, čo ocenia zrejme všetci hráči. Dá sa zakúpiť už od 6500 Sk. Čerešnička na torte už je len to, že má jeden z najlepších foťáku vo svojej cenovej kategórii a 128 GB úložiskom pre fotky a hry. Určite skvelá voľba nielen pre hráčov.

model Xiaomi Redmi Note 8 Pro
OS Android 9.0 Pie
AnTuTu 288911 bodov
RAM 6 GB
batérie 4500 mAh
frekvencia displeja 60 hz
Realm 6 Dual SIM 128GB

Realm 6 Dual SIM 128GB je v cenovej relácii 6000 Sk.

Real je novým výrobcom na trhu. - Android
Ten disponuje 90 Hz displejom. Realm 6 má dokonca aj 8 GB RAM a kapacita batérie 4300 mAh vás nenechá v štichu. Ak sa vám nakoniec batéria vybije, tak za pätnásť minút nabíjania budete mať znova 40% batérie nabité, čo je asi najrýchlejší nabíjanie v cenovej kategórii 8000 Kč.
model Realm 6 Dual SIM 128GB
OS Android 10
AnTuTu 293 300 bodov
RAM 8 GB
kapacita batérie 4300 mAh
frekvencia displeja 90 hz
Asus ROG Phone I 128GB

Za 10 000 korún prináša ROG Phone o trochu väčší výkon, ako real 6, ale hlavne disponuje chladičom v balení a skvelým rýchlym nabíjaním. Dokáže totiž z 0 na 75 percent za 36 minút nabíjania, čo je vskutku pekné. Disponuje tiež frekvenciou displeja 90 Hz.

ROG Phone Aj - Android
Tento mobil má menšiu bonus, ktorý žiadny mobil z tohto zoznamu nemá, a to je príslušenstvo, ktoré k mobilu dostanete alebo si za neho priplatíte. Takým príslušenstvom je napr. Už spomínaný vetráčik v balení alebo dokovaciu stanicu TwinView Dock, ktorý si k mobilu pripojíte a máte razom dva displeje.
model Asus ROG Phone I 128GB
OS Android 8.1 Oreo
AnTuTu 306 200 bodov
RAM 8 GB
kapacita Batérie 4000 mAh
frekvencia displeja 90 Hz
Realm X2 PRE 128GB

Tento real je zatiaľ 13. najvýkonnejší telefón s Androidom na svete. Disponuje batérií s kapacitou 4 000 mAh, ktorá sa z 0% na 100 dobije za 31 minút. Nechýba ani 90 Hz displej a 8 GB RAM. U toho mobilu ale upozorňujem na slabšie foťák, ktorý podáva skoro rovnaké výsledky ako Xiaomi Redmi Note 9S LTE 128GB. Zakúpiť ho môžete od 10 tis. Sk.

model Realm X2 PRE 128GB
OS Android 9.0 Pie
AnTuTu 500 000 bodov
RAM 8 GB
kapacita batérie 4000 mAh
frekvencia displeja 90 Hz
Záver

Tak sme u konca. Pri drahších mobilov sa nemusíte riadiť výkonom, pretože ho majú väčšinou dosť.


 

Všetky články v sekcii
Android
Článok pre vás napísal jan.kubes07
Avatar
Užívateľské hodnotenie:
Ešte nikto nehodnotil, buď prvý!
Flutter, hw a web apps!
Aktivity