80 % bodů zdarma na online výuku díky naší Letní akci!
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se PHP

Slovníček - Rýchle učenie slovíčok

Slovníček je veľmi jednoduchá aplikácia, ktorá vám pomôže naučiť sa slovíčka veľmi rýchlo. A to presne tá, ktoré potrebujete. Vychádza zo známeho postupu, kedy si študent vezme papier, nastrihá ho na kartičky, na jednu stranu kartičiek napíše danej slovíčko v cudzom jazyku, na druhú stranu zas preklad. Učí sa tak, že sa vždy pozrie na slovíčko a snaží sa spomenúť si na jeho preklad. Následne sa pozrie na druhú stranu, či sa trafil, alebo nie. Potom vezme kartičku ďalšie. Tým, že študent slovíčko hneď nevidí vedľa, musí trénovať pamäť a preto je to asi najefektívnejší spôsob, ktorý poznám, a mnoho učiteľov ho odporúča, rovnako tak, ako mnoho študentov používa.

Tento výukový obsah pomáhajú rozvíjať nasledujúce firmy, ktoré možno hľadajú práve teba!

Do tejto aplikácie si teda môžete zadať slovíčka, ktoré sa vy sami potrebujete naučiť. Na obrazovke sa vám zobrazí slovíčko, vy sa snažíte si na neho spomenúť, nech sa vám to podarí alebo nie, druhým kliknutím zobrazíte jeho význam. Je to veľmi jednoduché, presne podľa kartičkového systému. Výhodami je, že si vďaka tejto aplikácii ušetríte prácu so strihaním a písaním kartičiek, že ju môžete mať kedykoľvek pri sebe, nezaberá miesto, a učiť sa môžete kedykoľvek a kdekoľvek.

O projekte

Jedná sa o môj teprv niekoľký projekt pre zariadenia so systémom Android. Iniciatívou na vytvorenie tejto aplikácie bola samozrejme škola. Za pomerne krátku dobu som nútený naučiť sa mnoho slovíčok. A toto naozaj funguje :)

Stiahnutie

  • Najnovšiu verziu vždy môžete stiahnuť na Google Play.
  • Aktuálne (1.12.2017) zdrojové kódy k stiahnutiu v prílohe článku.

Update!

Pretože už je to nejaká doba, čo som túto aplikáciu vytvoril a moje skúsenosti sú niekde úplne inde, rozhodol som sa urobiť novú aplikáciu s rovnakou myšlienkou - rýchle a jednoduché učenie slovíčok.

Nová aplikácia sa volá Kartičky a viac informácií o nej nájdete v tomto článku.


Galéria


 

Stiahnuť

Stiahnuté 45x (759.53 kB)
Aplikácia je vrátane zdrojových kódov v jazyku Java

 

Všetky články v sekcii
Zdrojákoviště Java - Android
Program pre vás napísal Andree Pyro
Avatar
Ako sa ti páči článok?
Ešte nikto nehodnotil, buď prvý!
Autor se věnuje programování a torbě jednoduchých her a aplikací v Javě a GML.
Aktivity (1)

 

 

Komentáre

Avatar
Petr Šťastný
Redaktor
Avatar
Petr Šťastný:5.12.2017 20:33

Moc pěkná aplikace, jenom bys tam možná mohl přidat, že po zobrazení druhého slovíčka se zobrazí dvě tlačítka, kde se uživatele zeptáš, jestli to měl nebo neměl správně. A při zkoušení bys častěji vybíral slovíčka, která nedávno uživatel nevěděl. A taky bys mohl jako hlavní obrazovku dát ten přehled složek.

Jinak vypadá moc pěkně :)

 
Odpovedať
5.12.2017 20:33
Tento výukový obsah pomáhajú rozvíjať nasledujúce firmy, ktoré možno hľadajú práve teba!
Avatar
Andree Pyro
Redaktor
Avatar
Odpovedá na Petr Šťastný
Andree Pyro:6.12.2017 21:22

Podobná funkce tu už je. Nastavení priority, tedy náhody, jak často se bude slovíčko zobrazovat :) Díky!

Odpovedať
6.12.2017 21:22
Boj sa tých, ktorí sú ticho. Oni sú totiž tí jediní, ktorí skutočne myslia.
Robíme čo je v našich silách, aby bola tunajšia diskusia čo najkvalitnejšia. Preto do nej tiež môžu prispievať len registrovaní členovia. Pre zapojenie sa do diskusie sa zaloguj. Ak ešte nemáš účet, zaregistruj sa, je to zadarmo.

Zobrazené 2 správy z 2.