Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 30% výuky zdarma!
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se PHP
Discount week - April - 30

Lingvo

V minulej lekcii, Grafika v Xamarin.Forms - Zložitejšie tvary , sme sa zoznámili s elementom <Path>, pomocou ktorého možno vykresľovať zložitejšie tvary.

Lingvo je mobilné aplikácie v Xamarin a C# .NET, slúžiace ako slovníček, do ktorého si môžete zapisovať cudzie slovíčka a potom si ich precvičovať.

Slovíčka sa pridávajú cez jednoduché rozhranie a zobrazujú sa v zozname, ktorý možno radiť podľa rôznych kritérií:

Tento výukový obsah pomáhajú rozvíjať nasledujúce firmy, ktoré možno hľadajú práve teba!

Pridaná slovíčka sa môžete učiť a opakovať:

Aplikáciu je možné nastaviť svetlé alebo tmavé tému spolu s rôznymi farebnými motívmi:

Aplikácia je vytvorená pre Android v jazyku C# .NET s použitím frameworku Xamarin.Forms.

Hodnotenie poroty

Tento projekt sa zúčastnil súťaže ITnetwork summer 2020.

porotca bodov hodnotenie

David Čapka
10 Praktické, multiplatformové, mobilné, prehľadné, dizajnové. S Lingvo už nezabudnete to slovíčko, ktoré ste dnes novo začuli. Siahnete po mobilu a pridáte si ho aj s prekladom. Ak neviete, čo znamená, pomôže vám odkaz na slovníky. Zo slovíčok potom aplikácia skúšajú buď klasicky napísaním alebo podobou tajničky a dostupných písmen. Všetko je geniálne do posledného detailu, akčné tlačidlá sú veľká, tá doplnková malá, flat ikony, dokonca si možno slovíčko aj nechať prečítať. Zas aplikácie, za ktorú by som zaplatil. Možno jedine z UX ma napadá, že na prvej obrazovke to chce trochu dôvtipu, aby užívateľ uhádol, čo ktoré tlačidlo asi robí. Dal by som tam buď malý sivý text alebo ešte tlačidlo "?" niekam malé dole, čo k nim zobrazí menovkami, ak to chceš mať čisté bez textu. Samozrejme toto nemám nejako podložené, ideálne je ukázať appky fyzicky na mobile niekoľkým ľuďom a pozerať sa, čo tam reálne robia a ako v nej klikajú. Nemôžem hodnotiť inak ako plným počtom.

Samuel Hél
10 Aplikácia na operačný systém Android a jej zameranie na túto platformu sa určite oplatí. Cestou autobusom alebo pri čakaní si môžete vyskúšať slovíčka, ktoré máte v škole za úlohu sa naučiť:) Aplikácia je veľa intuitívne, má ako svetlý, tak i tmavý režim, pred spaním teda nie je problém si pár slovíčok zopakovať a nevypálit si pri tom oči. Môžete si vybrať tiež farebnú schému a jazyk aplikácie sa nastaví podľa jazyka vášho zariadenia. Pridať slovíčka môžete zo všetkých jazykov a tie naposled použité máte ihneď na začiatku, a to pri pridávaní niekoľkých slovíčok určite ušetrí čas. Môžete tiež vybrať, či sa jedná o sloveso, podstatné meno a ďalšie, taktiež si vytvoriť vlastnú kategóriu, nech máte slovíčka pekne usporiadaná napríklad podľa preberaných lekcií. Pri precvičovaní vám to náhodne vyberie 3 rôzne spôsoby testovania, vďaka čomu je aplikácia ešte bohatší a testovanie hravejšie. Ak slovíčko nepoznáte, môžete využiť nápovedu, ktorá pri jednom cvičení dokonca naanimuje štvorčeky znakov do správneho prekladu, potom môžete vyskúšať aj výslovnosť slovíčka. Na konci testu mi chýba nejaké skóre celkovej úspešnosti. Do aplikácie by som ešte pridal nejaké zdieľanie slovíčok, nech si môžete slovíčka medzi žiakmi importovať a nemusí to tak robiť všetci redundantne. Túto appky by som pri svojom štúdiu určite využil a nebál by som sa za ňu ani zaplatiť.

michal Čapka
10 Veľa podarená appky, ktorá je veľmi intuitívne. Všetko beží krásne plynulo, ako keby bola z dielne nejakého profi štúdia. Určite sa hodí či už pre štúdium v škole, alebo pri čítaní knižiek, sledovanie seriálov a podobne. Človek si tým dokáže perfektne zvýšiť slovnú zásobu. Jediné, čo mi na tejto aplikácii chýba, je to, že tu nie sú pripravené nejaká cvičenie alebo príklady už v samotnom základe bez toho, aby človek musel všetky slovíčka ručne pridať. Myslím, že v tomto ohľade je tu ešte veľký potenciál a môžu sa pridať ďalšie kvízy, súťaže, online skóre, ktoré potom človek môže porovnať s kamarátom a podobne.

V budúcej lekcii, Grafika v Xamarin.Forms - Zložitejšie tvary sa naučíme pracovať s bitmapami a vkladať obrázky a text pomocou knižnice SkiaSharp.


Galéria


 

Mala si s čímkoľvek problém? Stiahni si vzorovú aplikáciu nižšie a porovnaj ju so svojím projektom, chybu tak ľahko nájdeš.

Stiahnuť

Stiahnutím nasledujúceho súboru súhlasíš s licenčnými podmienkami

Stiahnuté 15x (23.98 MB)
Aplikácia je vrátane zdrojových kódov v jazyku C#

 

Predchádzajúci článok
Grafika v Xamarin.Forms - Zložitejšie tvary
Všetky články v sekcii
Tvorba mobilných aplikácií v Xamarin a C # .NET
Program pre vás napísal Radek Vymětalík
Avatar
Ako sa ti páči článok?
Ešte nikto nehodnotil, buď prvý!
...
Aktivity (1)

 

 

Komentáre

Robíme čo je v našich silách, aby bola tunajšia diskusia čo najkvalitnejšia. Preto do nej tiež môžu prispievať len registrovaní členovia. Pre zapojenie sa do diskusie sa zaloguj. Ak ešte nemáš účet, zaregistruj sa, je to zadarmo.

Zatiaľ nikto nevložil komentár - buď prvý!