Hledáme nového kolegu do redakce - 100% home office, 100% flexibilní pracovní doba. Více informací.
Využij akce až 80 % zdarma při nákupu e-learningu - více informací. Zároveň pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Swift

Farmárska hra

Jedná sa o hru vytvorenú v Unity enginu.

Zoznam naimplementovaných vecí

5-10 plodín
staranie o kvety
obchodovanie
hlad, smäd, spánok
vylepšovanie (domov, náčinia) X
skilly X
Vývoj

Edit - 1.8.

S radosťou vám predstavujem hlavnú postavu hry, za ktorú budete celý čas hrať:

Ústredná postava hry
Tento výukový obsah pomáhajú rozvíjať nasledujúce firmy, ktoré možno hľadajú práve teba!

Ďalej som dokončil hlad, smäd a spánok. To znamená, že aj v takto mierumilovnej hre už môžete zomrieť a alebo padnúť vyčerpaním. Rozpracovaná a takmer hotová je aj samotná pointa hry: pestovanie rastlín.

Edit - 28.8.

Po dlhej odmlke môžem s hrdosťou povedať že hra je na 75% hotová.
K tomuto dátumu je v hre 5 plodu - paprika, uhorka, pšenica, paradajka a kukurice.

Ďalej sa o tieto dobroty môžete starať a to znamená, že ak vám plodina nezomrie napríklad na sucho tak jej môžete predať, zarobiť a kúpiť viac semienok na zasadenie a následné Nals zarobenie viac peňazí.
Pokiaľ bude čas tak by som rád pridal dynamické ceny.

Edit - 10.9.

Kompletné menu hry, základný tutoriál, mechaniky hotové. Zostáva dorobiť grafiku, pár zvukov a to najdôležitejšie testovanie.

Pre ukážku, aby ste sa mali na čo tešiť, prikladám uhorku a studňu:

Súťaž

Projekt bol vytvorený do programátorské súťaže ITnetwork summer 2019.

Vyjadrenie poroty

porotca bodov hodnotenie

David Jančík
4 Myslím si, že hra má potenciál a bola by dobre hrateľná a dosť možno aj návyková. Lenže, všetko je hrozne zrýchlené, nielen, že sa nestíham starať ani o jeden záhon, ale ani o jeden riadok v ňom, všetko sa hneď zničia a za predaj je málo peňazí. V návode je len ovládanie, ale nie je tam opísané čo má človek robiť v akom poradí, čo koľko stojí, za koľko sa čo predá pod. Keď farmár pestuje jedlo, mohol by si vyrobiť aj sám nejaké jedlo pre seba alebo by ho mohol predávať. Keby sa hra spomalila a pridalo sa viac tutoriálov a možností, bolo by to perfektné. Teraz je ale pre hráčov naozaj nepřívětivý a rýchlo omrzí.

michal Čapka
7 Hra je graficky veľmi pekná, plná animácií a jedná sa aj o dobrý nápad, urobiť simuláciu na túto tému. Po spustení začnú rýchlo ubúdať všetky ukazovatele, v tutoriálu je síce popísané, čo ktorý predmet robí, ale nie je tu postup a ako zasiať semienko a vo finále si kúpiť rožok, aby som prežil. Keby bola rýchlosť spomalená, bola by vážne dobrá.

David Čapka
8 Krásne spracovaná aj premyslená hra. Dal by som 10, ale sú tu 2 problémy. Prvé sú chýbajúce zvuky, to zamrzí a ochudobní herný zážitok. Druhým je obtiažnosť hry, ktorá by sa mala zvyšovať nejako postupne, všetko sa hrozne rýchlo znehodnotí a hráč je potom len frustrovaný. Podobný problém je s ovládaním, nemám nič proti spojenie klávesnica s myšou, ale tu sa to úplne nepodarilo. Bolo by fajn, keby sa treba aspoň ukazoval dosah použitie predmetu (napríklad pištole), človek nevie, či je mimo rozsahu alebo klikol mimo. U tutoriálu by to chcelo druhú obrazovku s tým, čo má hráč robiť. Ideálne keby v hre boli nejaké in-game inštrukcie typu "now go and water the trávy", aby sa to hráč rýchlo naučil. Nie sú to z programátorského hľadiska veľké problémy, dá sa to za pár hodín opraviť, preto nestrhávajú moc bodov, ale teraz mi to príde nehrateľné a úplne zbytočne. Skús to ešte opraviť :)

Galéria


 

Stiahnuť

Stiahnutím nasledujúceho súboru súhlasíš s licenčnými podmienkami

Stiahnuté 27x (17.17 MB)
Aplikácia je vrátane zdrojových kódov v jazyku C#

 

Všetky články v sekcii
Zdrojákoviště Unity - 2D hry
Článok pre vás napísal Jan Kubice
Avatar
Ako sa ti páči článok?
Ešte nikto nehodnotil, buď prvý!
Aktivity

 

 

Komentáre

Avatar
Matěj Drábek
Redaktor
Avatar
Matěj Drábek:25.7.2019 20:03

Tohle mi hned připomnělo jak jsem jako malej pařil farmville :D

Odpovedať
25.7.2019 20:03
Když se ti něco nedaří neznamená to že se to nemůže posrat ještě víc.
Robíme čo je v našich silách, aby bola tunajšia diskusia čo najkvalitnejšia. Preto do nej tiež môžu prispievať len registrovaní členovia. Pre zapojenie sa do diskusie sa zaloguj. Ak ešte nemáš účet, zaregistruj sa, je to zadarmo.

Zobrazené 1 správy z 1.