Slevový týden - Březen C# týden
Využij náš slevový týden a získej až 30 % bodů navíc zdarma! Zároveň také probíhá C# týden se slevou na e-learning až 80 %
Hledáme fulltime programátora do ITnetwork týmu -100% homeoffice, 100% časově flexibilní #bezdeadlinu Mám zájem!

The Story

Inštalácia: UPOZORNENIE: HRA NA INŠTALÁCIU VYŽADUJE MIN. 50 MB MIESTA A INTERNETOVÉ PRIPOJENIE!

Po stiahnutí hry z tejto stránky rozbaľte ZIP a spustite launcher. Dole v DROP DOWN menu kliknite na inštalovať a akcie. Potom už stačí hru spustiť.

Manuál: V launcher môžete z dropdown menu stlačia manuál a akcie pre prečítanie manuálu.

Download:

Tu si stačí vybrať verziu ktorú potrebujete.

Jednotlivé položky (direct link):

Verzia hry pre nahranie na vaše webové stránky:

Tento výukový obsah pomáhajú rozvíjať nasledujúce firmy, ktoré možno hľadajú práve teba!

Niekoľko rád do začiatku: Šetrite, peňazí nie je moc, pozor na Batmana. A hlavne ak vám to naozaj nejde skúste im jednoducho utiecť!

O hre:

Hra je klasickou 2D akčná 32/16 BIT adventúrou. U hry som bohužiaľ niektoré prvky nestihol doplniť takže chýba podstatná časť príbehu a niekoľko zbraní. Neskôr pomocou aktualizácií pribudne 2D UGDS lightning (dynamický systém svetiel), dokončené príbehu, zbrane a snáď aj LEVEL EDITOR.

O mne

Som 15ti ročný študent Zš na Balabence. V budúcnosti by som chcel pokračovať na SSŠVT na Proseku. Dúfam, že umiestnenie v tejto súťaži by sa mi mohla zvýšiť šance pre prijatie na túto školu.

V Unity programujem už takmer 3 roky. Predtým som sa venoval predovšetkým tvorbe webových stránok. Akékoľvek nápady, návrhy, tipy, triky atď. Atď. Veľmi rád privítam. Ak by ste mali záujem o spoluprácu píšte na mail pospile @ gmail.com. Ak máte záujem sa dozvedieť niečo viac o Unity zamierte na môj tutoriál ktorý vás prevedie začiatky s Unity3D tu: Unity3D-START

O UGDS:

UGDS == Ultimate Game Dev System UGDS je mnou naprogramovaný PLUG-IN ktorý dopĺňa veci ktoré v Unity chýba. Poprípade je upravuje aby lepšie fungovali, vyzerali.

Team:

  1. Pospile - Kod, sprites, Hudba, Animácie, Efekty, Design ......
  2. Rokamiš - Testing

Čo je už hotovo? Ovládanie, systém dialógov, väčšina sprites a textúr, UGDS plug-in.

Vývoj hry

Hra je vyvíjaná od mája 2013 (S množstvom páuz). Nápad vznikol na WC (bezo srandy inde ma dobrý nápad nikdy nenapadne : D ) Približne pred tromi mesiacmi. Postupne z toho začali vznikať papiere až som sa dostal k V tejto chvíli ako-tak hra funguje. Ak ste našli BUG prosím napíšte mi do SZ.

Hodnotenie poroty

Zirka (10 bodov) - Ďalšie fantastické dielo! Prvé čo vás nadchne je grafika v takom retro kabátiku. Nádhera! Premyslená hra s hernými prvkami, mnoho typov nepriateľov, príjemné ovládanie. Príjemná sprievodné hudba, ktorá ešte ku všetkému nie je všade rovnaká. To považujem tiež za veľké pllus. Chyby som žiadne nenašiel, až na jednu vec. Za chybu sa to považovať nedá, ale strašne mi občas vadilo, že pomocou klávesy Escape vypnem celú hru. Za mňa veľmi podarené dielo.

Vodáček (8 bodov) - Pekne vyzerajúce, ale neobjavil som ani náznaku čo sa má v hre robiť, čo je úlohou.
nápad: 6 kdeže je príbeh?
engine: 8 zdá sa že unity
hrateľnosť: 3 môžem chodiť, môžem zabíjať slimejše, na nič viac sem neprišiel
ovládanie: 10
vzhľad: 10
zvuky: 10

sdraco (9 bodov) - Hra na prvý pohľad vyzerá úplne profesionálne. So všetkým sa dalo komunikovať, pochvaľoval som si grafiku, príbeh, paráda. Neveril som, že to je v Unity, v ktorom sa robia predovšetkým 3D hry. Postupom času sa však objavuje aj menej profesionálne grafika (asi dočasná, ktorou sa už nestihlo nahradiť), vystrašila ma hlavne ta palma :) Čo sa týka súbojov a AI, tak je to parádna, kúzla, meč, vychutnával som si, ako sa šípy zarážajú do nepriateľov, každý nepriateľ sa správa inak, na každého sa hodí iná zbraň. Nenašiel som v hre jediný bug, takže je naprogramovaná vcelku dobre, len neviem, koľko toho robí samotnej Unity. Nepriatelia, ktrorý som zabil, sa v lokácii po príchode zjaví znovu, to je celkom demotivujúci. Hra je tiež dosť krátka, hodili by sa nejaké questy, ktoré by ju predĺžili, aby nešla len tak prejsť.

Míša (7 bodov) - Príjemná hra s jednoduchým ovládaním, peknú hudbou a krásnou grafikou, ktorú ale nejako kazí pár domalovaných stromov. To, že je hra krátka mi vôbec nevadí, ale niečo tomu jednoducho chýba.


Galéria


 

Stiahnuť

Stiahnuté 325x (449.02 kB)

 

 

Článok pre vás napísal Vojtěch Pospíchal
Avatar
Ako sa ti páči článok?
Ešte nikto nehodnotil, buď prvý!
Autor se už přes velmi dlouho věnuje programování v jazyce C#, Java a Javascript.
Všetky články v sekcii
Zdrojákoviště C # .NET - Objektovo orientované programovanie
Aktivity (1)

 

 

Komentáre

Avatar
Vojtěch Pospíchal:1.10.2013 15:08

Ahoj, díky za hodnocení vážně si ho vážím.
To: Petr Nymsa : Díky za kladnou kritiku, k tomu escapu: Původně tam bylo ingame menu, ale bylo tak otřesné že jsem ho radši odstranil.
To: vodacek Díky za kritiku, s tím že nebylo jasné co se má dělat to byl záměr. Co se příběhu týče, měl se začít rozvíjet až po zabití bosse, ale jaksi jsem to již nestihl.
To: David Čápka Díky za kritiku, je to sice napsané v Unity, ale jak jsem psal v článku, tak už dlouho pracuji na Plug-Inu pro Unity, který umožní snažší tvorbu 2D. Side guesty tam měli být, ale ve chvíli kdy začal docházet čas, byli vyřazeny - bohužel.
To: x Něco tomu chybí? Guesty? Hratelnost? Co se týká palem, vznikali opravdu narychlo jen proto, že nám přišlo, že většina lokací je příliš prázdných.
Všem tedy ještě jednou děkuji za kritiku a jsem rád že jsem se této soutěže zúčastnil.

 
Odpovedať
1.10.2013 15:08
Avatar
David Čápka
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovedá na Vojtěch Pospíchal
David Čápka:1.10.2013 15:15

Já jsem pořád nemohl najít tu druhou díru u palem, potom jsem na ní narazil a dohrál to :D

Odpovedať
1.10.2013 15:15
Jsem moc rád, že jsi na síti, a přeji ti top IT kariéru, ať jako zaměstnanec nebo podnikatel. Máš na to! :)
Avatar
Odpovedá na David Čápka
Vojtěch Pospíchal:1.10.2013 15:29

:D Můj tester měl ze začátku taky dost problémů s orientací :/. Na Level Designu bych měl možná zapracovat. Teď se ale konečně když mám čas vrhnu na ty tutoriály. Ach ta moje lenost!

 
Odpovedať
1.10.2013 15:29
Tento výukový obsah pomáhajú rozvíjať nasledujúce firmy, ktoré možno hľadajú práve teba!
Avatar
FiftypiSoftware:6.10.2013 12:47

Ahoj, je mi 16 a programuji též 3 roky v C#. Zkouším to v C++, C, Javě ( i pro Androidy), ale hry s GUI jsem ještě neudělal. Dělám hry textové, ale ne v konzoli. Pokud budeš chtít nějakou aplikaci či hru, dej vědět a pokud ji budu mít, rád ji sem umístím :)

 
Odpovedať
6.10.2013 12:47
Avatar
martinhesko8
Člen
Avatar
martinhesko8:9.10.2013 9:57

Hra sa mi veľmi páči,a určite máš kopu talentu. Práve začínam z C# a mám skúsenosti s HTML/CSS a jQuery. Aké zdroje by si mi odporučil alebo aké si používal na naučenie sa C#? :)

Editované 9.10.2013 9:57
 
Odpovedať
9.10.2013 9:57
Avatar
Odpovedá na martinhesko8
Vojtěch Pospíchal:9.10.2013 14:17

Ahoj, díky za kladný komentář, velice jsi mě potěšil :D.
Jaké jsem použil zdroje? No především jsem vše dělal vždycky metodou pokus omyl. Buď to vyjde nebo ne, ale občas z toho vylezlo něco lepšího, než jsem čekal. S tím co jsem si opravdu nevěděl rady, pomohl strejda Google a několik známých.

 
Odpovedať
9.10.2013 14:17
Robíme čo je v našich silách, aby bola tunajšia diskusia čo najkvalitnejšia. Preto do nej tiež môžu prispievať len registrovaní členovia. Pre zapojenie sa do diskusie sa zaloguj. Ak ešte nemáš účet, zaregistruj sa, je to zadarmo.

Zobrazené 6 správy z 6.