ITnetwork summer 2020
80 % bodů zdarma na online výuku díky naší Letní akci!
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se PHP

Skrytie obrazu do obrazu

V nasledujúcom článku ponúkam k experimentovanie dva programy z oblasti Steganografia. Použité algoritmy sú popísané v mojom skoršom článku na tomto webe http://www.itnetwork.cz/...e-steganolsb

Tentokrát sa jedná o skrytie obrazu v inom materskom obraze.

Tento výukový obsah pomáhajú rozvíjať nasledujúce firmy, ktoré možno hľadajú práve teba!

Aby som mohol použiť spomínané algoritmy bolo nutné previesť bitovú mapu obrazu určeného pre skrytie na pole bytov. Potrebné nástroje obsahuje trieda Systém.Drawing, takže to bolo veľmi jednoduché.

Vznikli dva programy. Prvý program SkrytObraz slúži na vytvorenie obrazu so skrytým obrazom. Umožňuje tiež pre kontrolu vybrať skrytý obraz z obrazu. Skrytý obraz môže byť doplnený textom. Druhý program VyberObraz slúži len k výberu skrytého obrazu z obrazu a môže byť prípravou budúceho skriptu pre webovú aplikáciu. Po načítaní materského obrazu, možno kliknutím na obraz vybrať skrytý obraz. Opätovným kliknutím sa dá vrátiť k materskému obrazu.

Využitie možno vidieť vo vytvorení materského obrazu so skrytým obrazom miestopise, mapy a p. Ako príklad som zvolil obraz hradu Karštejn a skrytý obraz mapy ako sa k objektu dostať.

Premýšľal som o tom, že by sa dala vytvárať celá kaskáda skrytých obrazov. Pre výber by sa musel len nie príliš zložito upraviť druhý program pre výber. Je však potrebné mať vždy na pamäti dostatočnú kapacitu materského obrazu (program ju kontroluje).

K dispozícii sú exe programy SkrytObraz a VyberObraz, blank.bmp a testovacie obrázky v SkrytObraz.zip a kompletný výpis zdrojového kódu programu v SkrytObraz 06_Zdroj.zip.

Pozn. Pre experimenty s týmito programami používajte radšej obrazy png a bmp.


Galéria


 

Stiahnuť

Stiahnuté 86x (5.19 MB)
Aplikácia je vrátane zdrojových kódov v jazyku C#

 

Všetky články v sekcii
Zdrojákoviště C # .NET - Okenné aplikácie Windows Forms
Program pre vás napísal itnavi
Avatar
Ako sa ti páči článok?
Ešte nikto nehodnotil, buď prvý!
Autor se věnuje tvorbě a správě webových stránek a programování v C#
Aktivity (1)

 

 

Komentáre

Robíme čo je v našich silách, aby bola tunajšia diskusia čo najkvalitnejšia. Preto do nej tiež môžu prispievať len registrovaní členovia. Pre zapojenie sa do diskusie sa zaloguj. Ak ešte nemáš účet, zaregistruj sa, je to zadarmo.

Zatiaľ nikto nevložil komentár - buď prvý!