IT rekvalifikace s garancí práce. Seniorní programátoři vydělávají až 160 000 Kč/měsíc a rekvalifikace je prvním krokem. Zjisti, jak na to!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

3. diel - Využitie PATHFINDER a rozdiel medzi Drop shadow a Blur v AI

V predchádzajúcom článku, Efektívne zarovnanie a použitie puppet WARP v AI , sme sa zaoberali efektívnym zarovnávanie 1 a viac objektov, ktoré Vám malo najmä ušetriť čas, ďalej sme si objekty transformovali pomocou puppet warp, ktorý vie objekt zaujímavo zakriviť.

V tejto lekcii si povieme o tom, ako využiť tzv. Pathfinder (slovensky cestár). Je to veľmi šikovný nástroj na orezy. Dokáže nám podľa vytvorených tvarov objekty orezávať, vylučovať, zlučovať, odčítať, vytvárať priesečníky atď. Tento výborný nástroj slúži najmä na rýchle orezávanie objektov. Zdôrazňujeme rýchlemu, pretože si nemusíte zložito nastavovať cesty, ako orezávať pôvodný objekt. Ak máte označené dva objekty, a máte presne rozmyslené, čo budete chcieť podľa jedného objektu orezávať, neexistuje jednoduchšie nástroj. Vyhľadáte si príslušnú akciu v cestári a necháte ho prakticky pracovať za vás. Dosť vašej práci zrýchli a uľahčí, preto odporúčam si túto lekciu prejsť.

Ako ďalšie ukážku sme si pre vás pripravili hlavné rozdiely medzi Drop shadow (vymršteným tieňom) a Gaussian blur (Gaussovské rozostrenie). Na aké objekty je možné tieto efekty aplikovať a kedy nám vytvára veľmi zaujímavý efekt v podobe tieni. Každý z týchto efektov sa samozrejme hodí k niečomu inému, my si však ukážeme, ako aj z Gaussian Blur urobiť veľmi pekný a realistický tieň. Vo výsledku potom uvidíte veľký rozdiel v používaní týchto efektov na objekty. Zaujíma nás najmä rýchlosť, ale aj kvalita prevedenia, na to nesmieme zabúdať!

Kombinovanie tvarov, orezy pomocou Pathfinder (cestára)

Prvotné vyvolanie a spustenie nástroja

Pathfinder (cestár) sa nám väčšinou neobjaví v pravom rozšírenom paneli nástrojov (ak nemáte zvolený režim kreslenia, v tomto prípade ho nájdete pod nástrojom zarovnanie - 3. nástroj od spodu). Ak teda Pathfinder nevidíte, musíte si ho vyvolať cez


 

...koniec náhľadu článku...
Pokračuj ďalej

Vedomosti v hodnote stoviek tisíc získaš za pár korún

Minul si až sem a to je super! Veríme, že ti prvé lekcie ukázali niečo nového a užitočného.
Chceš v kurze pokračovať? Prejdi do prémiové sekcie.

Kúpiť tento kurz

Kúpiť všetky aktuálne dostupné lekcie s funkciou odovzdávanie úloh a certifikátom iba za 1 525 kreditov
Aktuálny stav konta 0 kreditov
Kúpou tohoto balíčku získaš prístup ku všetkým 38 článkom (27 lekcií, 11 testov) tohoto kurzu.

Obsah článku spadá pod licenciu Premium, kúpou článku súhlasíš so zmluvnými podmienkami.

Čo od nás v ďalších lekciách dostaneš?
  • Neobmedzený a trvalý prístup k jednotlivým lekciím.
  • Kvalitné znalosti v oblasti IT.
  • Zručnosti, ktoré ti pomôžu získať vysnívanú a dobre platenú prácu.

Popis článku

Požadovaný článok má nasledujúci obsah:

V tejto lekcii sa budeme zaoberať PATHFINDER, skvelým nástrojom na orez objektov. Ďalej si vysvetlíme, prečo je dobré pre tiene lepšie využívať gaussian blur.

Kredity získaš, keď podporíš našu sieť. To môžeš urobiť buď zaslaním symbolickej sumy na podporu prevádzky alebo pridaním obsahu na sieť.

Článok pre vás napísal Filip Kraic
Avatar
Filip Kraic
Aktivity