Slevový týden - Květen Office week
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se MS Office
30 % bodů zdarma na online výuku díky naší Slevové akci!

ITnetwork summer 2017

Aj toto leto tu na sieti tradične prebieha programátorská súťaž. Zatiaľ, čo minulé leto sme mali obmedzenia na webovej hry, tento rok si to dajme výrazne voľnejšie. Po prvé neplatia žiadne obmedzenia na technológie. A po druhé tu máme 2 kategórie:

 • hry
 • aplikácia
Programátorská letná súťaž ITnetwork summer 2017

Vôbec po prvýkrát máte teda možnosť nesúťažiť len s hrou, ale aj s akoukoľvek aplikáciou, o ktorej si myslíte, že bude ostatným užitočná. Máte už čokoľvek rozpracovaného? Potom máte aj skvelú motiváciu projekt dokončiť a získať spätnú väzbu a vecnú cenu. Alebo vymyslite akýkoľvek projekt, ktorý bude pre ostatných užitočný alebo zábavný. Zdokonaľte sa v nových technológiách a vyhrajte vecné ceny a bodíky na prémiové články.

Vyjadrenie k priebehu súťaže

Veľmi ma prekvapila vysoká účasť v tomto ročníku a hlavne vysoká kvalita. Nie, že by som si myslel, že nie ste šikovní, ale nečakal som, že budete pre súťaž tak nadšenie. Zrejme vás motivovala na dokončenie vlastných projektov. Alebo je to tým, že som bol tento rok štedrý s bodmi? Keď sme tu pred rokmi začínali, kvalita projektov bola tiež slušná, ale dobrá polovica z nich bola vytvorená v nástrojoch typu game maker. Nie, že by som mal niečo proti tvorbe hier v GM, ale tu na sieti som sa vždy snažil robiť veci, ktoré sa vám potom zužitkujú v zamestnaní. Prevažná väčšina aplikácií v tohtoročnej súťaži je vytvorená vo veľmi žiadaných technológiách. Vidím tu veľký posun v tom kde bola sieť pred niekoľkými rokmi a kde je teraz. Z čoho mám veľkú radosť je množstvo zdrojových kódov, ktoré sa na sieť dostali. Mám dojem, že väčšina projektov dokonca poskytla kompletné zdrojové kódy. Bohužiaľ som stihol prejsť zdrojáky asi len 2 projektov, ale pre komunitu je veľmi dobre, že tu sú. A v poslednom rade je to prvá súťaž, kedy je ITnetwork už tak silný, že môže poskytnúť všetky ceny a nepotrebuje sponzorskú firmu. Som na vás na všetky moc hrdý, všetky hry sú zábavné, všetky aplikácie sú užitočné. Moc ma bavilo projekty hodnotiť a všetkým vďaka za účasť, som rád, že som s vami mohol spolupracovať :)

Novinky

 • 10. augusta 2017 - Uskutočnila uzávierka na prihlásenie aplikácií. Celkom evidujeme 48 projektov. Skontrolujte si, prosím, či je váš projekt prítomný v zozname v tomto článku.
 • 17. júla 2017 - Dodávaná splash obrazovka a upresnené pravidlá a výhry
 • 10. júla 2017 - Vyhlásená súťaž

Termíny súťaže

 • Uzávierka pre prihlásenie tímov je 10. augusta 2017
 • Uzávierka pre odovzdanie hotového projektu je 1. október 2017
 • Výsledky vyhlási porota 8. októbra 2017.

Ceny

Hráme o tričká Programmer a body na profesionálne on-line kurzy (napr. Na témy ako testovanie, frameworky, kompletný komerčné e-shopy a podobne). Body budú rozdelené nasledujúcim spôsobom:

 • 100 bodov v hodnote 250 Sk získa každý účastník súťaže, ktorého projekt bude funkčná a to bez ohľadu na umiestnenie
 • Všetci členovia tímov na prvých 3 miestach v každej kategórii získajú tričko Programmer a navyše: za 1. miesto 500 bodov v hodnote 1200 Sk

  za 2. miesto 200 bodov v hodnote 500 Sk

  za 3. miesto 100 bodov v hodnote 250 Sk

 • za 1. miesto 500 bodov v hodnote 1200 Sk
 • za 2. miesto 200 bodov v hodnote 500 Sk
 • za 3. miesto 100 bodov v hodnote 250 Sk
Programátorské tričko od ITnetwork.cz

Prihlásené projekty

Kategórie Aplikácie

miesto náhľad Názov hry hodnotenie
1. TPM 93
1. známky 93
2. Dračí Doupě 90
3. debugger 87
4. RC denník online 82
4. WebAppGames 82
5. kalkulačka 77
5. RubikTimer 77
6. slovíčka 75
7. Všehotéka 63
Kategórie Hry

miesto náhľad Názov hry hodnotenie
1. Peasants and castles 100
2. Vianočné adventúra 97
3. C # vs. Java 93
3. kingdom 93
3. keeper 93
4. Rockets 92
5. visual memory 90
6. Divitia 83
6. Endless runner 3D 83
6. Challenger 83
6. kamene 83
7. stredoveký Bitka 80
8. 2D sandbox 78
8. Asteroidz 3D 78
9. 2D strieľačka 77
9. piškvorky 77
10. wizard bar 73
11. Pokémon 72
12. Konzolové dobrodružstvo 63
Pravidlá
 • Aplikácia (alebo aspoň táto súťažná verzia) bude voľne šíriteľná pod licenciou freeware a bude obsahovať aj zdrojové kódy, aby sa z nej mohla komunita poučiť. Pokiaľ máte niečo rozsiahleho, na čom ste potrebné už pracovali, môžete zverejniť len kód nejaké demoverzie. Nikoho nechceme nútiť dávať sem kompletné zdrojáky, ale sme komunita programátorov a každý projekt by mal byť aj možností pre ostatné sa aspoň niečo priučiť. To isté platí s licenciou, môžete vydať verziu pre súťaž ako freeware a potom nejakú verziu s lepšími fíčurami využiť komerčne.
 • Hry budú obsahovať úvodnú obrazovku s logom súťaže, ktorá zostane zobrazená aspoň 4 sekundy (môže byť možnosť ju preskočiť). Jedná sa obrázok vyššie (ten sa stromy), ktorý stačí stiahnuť. Aplikácia bude obsahovať odkaz na ITnetwork.cz niekde na formulári a zmienku, že sa jedná o súťažné aplikácii.
 • Súťažiaci tím môže prihlásiť ľubovoľné množstvo projektov. Jeden člen nemôže byť vo 2 tímoch naraz. Tím obsahuje 2 členmi, ale môžete súťažiť aj sami a potom dostanete ceny za oba členmi (ale tiež si to Vydry sami :) ). Odporúčame si programovanie v tíme vyskúšať, bude sa vám to do budúcna hodiť.
 • Do súťaže budú zaradené všetky tímy, ktoré sa zaregistrujú do uvedeného termínu a dodajú funkčné projekt do uzávierky.
 • Kapitán každého tímu si založí (ak už nemá) programátorské portfólio tu na ITnetwork, je na to tlačidlo v profile. Do žiadosti uvedie, že chce prihlásiť hru do súťaže a aby formulár prešiel, priloží napr. Prázdny súbor. Schválenie žiadosti zvyčajne trvá niekoľko dní. Potom pridá článok projektu, kde vyplní jeho názov, popis o čom bude a odhalí svojho kolegu v tíme. Projektu nastaví sekciu "Ostatné - Letná súťaž 2017" a článok publikuje. Tým je projekt prihlásený do súťaže a objaví sa v zozname projektov vyššie. Ku projektu môžete dodávať počas vývoja screenshoty a ďalšie informácie o aktuálnom stave jednoducho editáciou článku.
 • Kompletná verzia aplikácie / hry nesmie vyjsť skôr, než po skončení súťaže (aplikácie môžete sprístupniť, ale maximálne vo forme dema). Pokiaľ máte nejakú rozpracovanú aplikáciu, ktorá ešte nebola zverejnená v podobe, aby sa dala plnohodnotne používať, môžete ju do súťaže prihlásiť (môžete tak dokončiť všetky vaše veci v šuplíku :) ).
 • Aplikácia by mala aspoň na chvíľu zabaviť, nemusí obsahovať desiatky funkcií, hry nemusí obsahovať desiatky levelov, ale mali by sa hrať dlhšie, ako 10 minút, resp. aplikácia by mala poskytovať rozumnú pridanú hodnotu.
 • Aplikácia nebude urážlivá, vulgárne, erotická, brutálny, komunistická a tak ďalej, určite viete čo máme na mysli.
 • Ak sa vo projekte objaví bug, je možné poslať opravu aj po uzávierke, pokiaľ bude chybu len opravovať a nebude dodávať novú funkcionalitu. Malo by sa jednať o drobnú opravu, nie doprogramovanie polovice projektu :)
 • Vyhradzujeme si možnosť tieto pravidlá v prípade nutnosti pridať ao tejto skutočnosti vás informovať.

Hodnotenie projektov

Porota

Nebojte, video je len na odľahčenie, budeme na vás dobrí :)

Presné zloženie poroty bude ešte upresnené. Budú tu ľudia hodnotiace kód a technológie a aj laici hodnotiace iba funkčnosť (z vonku).

Keby nebolo čokoľvek jasné, pýtajte sa v komentároch.

Tešíme sa na vaše projekty!


 

 

Článok pre vás napísal David Čápka
Avatar
Ako sa ti páči článok?
Ešte nikto nehodnotil, buď prvý!
Autor pracuje jako softwarový architekt a pedagog na projektu ITnetwork.cz (a jeho zahraničních verzích). Velmi si váží svobody podnikání v naší zemi a věří, že když se člověk neštítí práce, tak dokáže úplně cokoli.
Unicorn College Autor sa informačné technológie naučil na Unicorn College - prestížnej súkromnej vysokej škole IT a ekonómie.
Všetky články v sekcii
Programátorské súťaže
Aktivity (1)

 

 

Komentáre

Avatar
Acerik
Redaktor
Avatar
Acerik:9.10.2017 23:37

Také gratuluji výhercům a děkuji za soutěž. :-)

Odpovedať
9.10.2017 23:37
“Every programmer is an author.”
Avatar
Andree Pyro
Redaktor
Avatar
Andree Pyro:9.10.2017 23:49

Teď můžu v klidu usnout :)
Samozřejmě také gratuluji vítězům :D

Editované 9.10.2017 23:49
Odpovedať
9.10.2017 23:49
Boj sa tých, ktorí sú ticho. Oni sú totiž tí jediní, ktorí skutočne myslia.
Avatar
chain
Redaktor
Avatar
chain:12.10.2017 14:14

Dakujem za sutaz a gratulujem vitazom

 
Odpovedať
12.10.2017 14:14
Avatar
Lukáš Hornych
Redaktor
Avatar
Lukáš Hornych:12.10.2017 16:32

Super soutěž, doufám, že bude příští rok zase :-)

 
Odpovedať
12.10.2017 16:32
Avatar
David Čápka
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovedá na Lukáš Hornych
David Čápka:12.10.2017 16:41

Pokud mě nepřejede auto, tak bude :)

Odpovedať
12.10.2017 16:41
Jsem moc rád, že jsi na síti, a přeji ti top IT kariéru, ať jako zaměstnanec nebo podnikatel. Máš na to! :)
Tento výukový obsah pomáhajú rozvíjať nasledujúce firmy, ktoré možno hľadajú práve teba!
Avatar
Honza Bittner
Šupák
Avatar
Odpovedá na David Čápka
Honza Bittner:12.10.2017 17:39

Má tu někdo auto?

]:->
Odpovedať
12.10.2017 17:39
Student FIT ČVUT. In love with Dart &...
Avatar
David Čápka
Tým ITnetwork
Avatar
David Čápka:12.10.2017 17:51

Hry jsou vylistované podle pořadí, body jsou přičtené, adresy máme zapsané. Oficiálně tedy považuji soutěž za ukončenou. Pokud není cokoli v pořádku, dejte mi prosím vědět do PM. Může chvilku trvat, než se k poslání triček dostaneme, ještě nemáme adresy od všech výherců. Kdyby vám triko nebylo, tak dejte vědět a vyměníme ho, je to vaše cena, tak se nestyďte :P Na závěr bych měl pár slov k celé soutěži.

Velmi mě překvapila vysoká účast v tomto ročníku a hlavně vysoká kvalita. Ne, že bych si myslel, že nejste šikovní, ale nečekal jsem, že budete pro soutěž tak nadšení. Zřejmě vás motivovala k dokončení vlastních projektů. Nebo je to tím, že jsem byl tento rok štědrý s body? Když jsme tu před lety začínali, kvalita projektů byla také slušná, ale dobrá polovina z nich byla vytvořená v nástrojích typu GameMaker. Ne, že bych měl něco proti tvorbě her v GM, ale zde na síti jsem se vždy snažil dělat věci, které se vám pak zužitkují v zaměstnání. Naprostá většina aplikací v letošní soutěži je vytvořená ve velmi žádaných technologiích. Vidím tu velký posun v tom kde byla síť před několika lety a kde je nyní. Z čeho mám velkou radost je množství zdrojových kódů, které se na síť dostaly. Mám dojem, že většina projektů dokonce poskytla kompletní zdrojové kódy. Bohužel jsem stihl projít zdrojáky asi jen 2 projektů, ale pro komunitu je moc dobře, že tu jsou. A v poslední řadě je to první soutěž, kdy je ITnetwork již tak silný, že může poskytnout všechny ceny a nepotřebuje sponzorskou firmu. Jsem na vás na všechny moc hrdý, všechny hry jsou zábavné, všechny aplikace jsou užitečné. Moc mě bavilo projekty hodnotit a všem díky za účast, jsem rád, že jsem s vámi mohl spolupracovat :)

Odpovedať
12.10.2017 17:51
Jsem moc rád, že jsi na síti, a přeji ti top IT kariéru, ať jako zaměstnanec nebo podnikatel. Máš na to! :)
Avatar
chain
Redaktor
Avatar
chain:27.10.2017 19:35

Dorazilo trikooooo
Diiiikeles:D

 
Odpovedať
27.10.2017 19:35
Avatar
nickname01
Člen
Avatar
nickname01:26.3.2018 15:53

Hodnotí se projekty z programátorského hlediska, nebo dle užitečnosti pro uživatele?

 
Odpovedať
26.3.2018 15:53
Avatar
albertpatera
Redaktor
Avatar
Odpovedá na nickname01
albertpatera:2.4.2018 16:52

Ahoj,

hodnotí se kód i design, protože kdyby měla hra nebo aplikace sebelepší kód, ale nebyla by graficky přívětivá, tak by ji nikdo nepoužíval a tomu se chce každý vývojř vyvvarovat. Podle mě na apklikace se hodí používat material design. No a kód klasicky v PHP-čku (kdyby to byla webová aplikace. Design pomocí HTML a CSS ;-).

 
Odpovedať
2.4.2018 16:52
Robíme čo je v našich silách, aby bola tunajšia diskusia čo najkvalitnejšia. Preto do nej tiež môžu prispievať len registrovaní členovia. Pre zapojenie sa do diskusie sa zaloguj. Ak ešte nemáš účet, zaregistruj sa, je to zadarmo.

Zatiaľ nikto nevložil komentár - buď prvý!