IT rekvalifikace s garancí práce. Seniorní programátoři vydělávají až 160 000 Kč/měsíc a rekvalifikace je prvním krokem. Zjisti, jak na to!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Hodnotenie VUT FIT

Na VUT FIT študujem bakalársky študijný program a to od roku 2014 (teda v súčasnosti za sebou mám už 4 semestre). V tomto článku by som chcel FIT krátko predstaviť a zhodnotiť jeho klady a zápory ...

Na FITu študujú takmer tri tisícky študentov (z toho asi dve tretiny Bc.) A pracuje okolo stovky akademických pracovníkov (do toho sa nepočítajú cvičiaci, ktorí sú PhD študentmi). Je rozdelený do štyroch ústavov (počítačových systémov, informačných systémov, inteligentných systémov a počítačovej grafiky a multimédií). Okrem toho tu nájdeme aj centrum IT4Innovations (v rámci rovnakého projektu boli vybudované napríklad superpočítače Salomon a Anselm v Ostrave), kde prebieha výskum v spolupráci s niekoľkými firmami a sídli spin-offy (firmy založené študentov FITu). FIT je tiež jedným zo štyroch OpenPOWER hubov na svete (v spolupráci s IBM a Red Hat; prebieha tu vývoj pre architektúru POWER8). Tento hub zahŕňa štyri servery (dosť veľké skrine) a je využívaný vývojári z celej Európy. Ak ťa niečo z toho láka, tak dobrá správa je, že nie je problém sa výskumu zúčastniť ak POWER alebo aj superpočítaču sa dostať - a to aj ako Bc. študent. O tom ale až na konci článku. :)

Články nielen o programovaní

Priestory a vybavenie

FIT je vlastne rekonštruovaný kartuziánsky kláštor (moc pekné a príjemné) doplnený o niekoľko úplne nových budov. Je pomerne rozsiahly a nízky - teda žiadna hromada schodov alebo nutnosť výťahov (ty tu ale aj tak na niekoľkých miestach sú). Hlavnou časťou sú dve prednáškové miestnosti (málokto používa termín "aula") pre cca 300 a 200 ľudí. Tie sú doplnené niekoľkými menšími, kde prebieha streaming z hlavnej miestnosti (dobré miesto pre tých, čo sa chcú počas prednášky baviť alebo si potrebné urobiť palacinky ;) - aj takí už tu boli). V prvom ročníku Bc. štúdiá sa prijíma cca 700 ľudí, ktorí sú rozdelení na dve skupiny (takže aj pri plnej účasti nie je problém sa na prednášku vliezť). Prednášky sú väčšinou nahrávané a streamovanie (môžeš sledovať z koľají) a účasť ku koncu semestra často dosť klesá (preto niektorí vyučujúci záznamy nepovoľujú).

Články nielen o programovaní

Ďalšou významnou časťou je CVT (Centrum výpočtovej techniky) - v zásade sú to tri budovy plné počítačov. Tu prebieha väčšina cvičenia (niektoré ale prebiehajú aj v iných, špecializovaných laboratóriách), ale tiež je tu šatňa (zákaz vstupu v topánkach) a veľká miestnosť čisto pre študentov (neprebiehajú tu žiadna cvičenie). Vybavenie je aktuálna (i3 / i5, 8 GiB RAM) s Windows 7 / CentOS v dual bootu (teoreticky je možné prejsť štúdium bez použitia Linuxe, ak je niekto zásadne proti :)) . Hneď kúsok vedľa je menza (bývalý starý pivovar) a pod ňou v súčasnosti vzniká "študentský klub", kde bude možnosť tráviť čas, riešiť projekty a dať si pivo (detaily doplním, až sa tam po otvorení pôjdem pozrieť). V menze varí pomerne dobre a študentské ceny sú OK (kúsok od FITu je ale aj niekoľko reštaurácií, krčiem, pekáreň, cukráreň, bistro a Albert) a má otvorené od 11:00 do 14:30. Priamo súčasťou FITu je aj non-stop kaviareň (hneď vedľa vrátnice) a hneď vedľa prednáškové miestnosti aj automaty so všetkým možným.

Články nielen o programovaní

Obe budovy sú spojené mostom cez cestu a všetky priestory sú pokryté Wifi sietí. Tá funguje pomerne dobre (problém je, keď je plná prednáška a pripojené 150 ľudí v jednej miestnosti) a je na nej nastavený limit na množstvo stiahnutých dát, po ktorého prekročení sa spomalí. Pokiaľ chcete niečo veľké sťahovať (napríklad záznamy prednášok alebo inštalačky linuxových distribúcií, že? ;)) , Tak je ideálna pripojiť sa priamo patch káblom v CVT alebo knižnici. Knižnica je príjemná a pokojná s pomerne veľkým výberom aktuálnej literatúry (nájdu sa ale aj zastarané kúsky, ktoré snáď v dohľadnej dobe vyradí). Okrem IT literatúry je tu aj malý kútik beletrie pre relax. Významnou časťou je kopírka (farebná), druhá tlačiareň (čiernobiela) a širokoformátovú plotter (keď by niekto potreboval vytlačiť niekoľkometrový výkres). Cena za stranu je 1,50 € a na platenie sa používa ISIC (nabiť si ju môžeš v menze). Hneď za knižnicou sú dve konferenčné miestnosti (tak pre 10 ľudí), ktoré si môžu študenti zarezervovať a využiť ich napríklad na stretnutie tímu. Je v nich oválny stôl, projektor, biela tabuľa a veľká televízie.

Články nielen o programovaní

Ľudia

Vyučujúci (niekoľko profesorov, väčšina doktori) sú v prevažnej väčšine prípadov solídny ľudia, s ktorými sa dá dohovoriť a naozaj ich baví učiť a majú záujem o študentov. Samozrejme existujú výnimky a napríklad jeden je veľmi arogantný. Niekoľko sa tiež veľmi nechce prispôsobiť a aktualizovať materiály (tí ale nemajú ďaleko do dôchodku). Naopak sú tu ale legendy ako Smrčka (programovanie), Vojnar (operačné systémy), Peringer (C / C ++) alebo Kunovský (elektro), u ktorých sa na prednáške fakt nevyspíš ;) . Väčšina prednášok a cvičení sú záživné a prínosné a človek sa aj často zasmeje - Čo urobí rodič, keď mu zahynie potomok? Urobí si nového .. (procesy); Zlé jazyky hovorili, že C ++ je ako prasa s křídlama .. No tak teraz (od C ++ 11) má navyše ešte prúdový motor .; V C ++ nie je tak ľahké sa streliť do nohy ako v C .. Ale keď už sa strelíte, tak o tú nohu prídete.

Vedenie fakulty je ústretové a progresívne a najviac sa mi páči kolegiálne pristup - ten vzťah medzi učiteľom a študentom už nie je ako nadriadený a podriadený, ale skôr ako akademik a akademik (hoci sme mladí kolegovia a máme sa veľa čo učiť). Väčšina ľudí si tú nepotrpia na formality as niektorými si vzťahuje (napríklad vedúci mojej práce). Na študijnom oddelení a v CVT už to taká sláva nie je a tamojšej pani sú často nepríjemné .. Ak ale človek slušne príde, tak nemá žiadny problém. Zato v knižnici sú veľmi príjemné slečny, ktoré so všetkým rady poradia a pomôžu.

Čo sa týka študentov, tak je to rôzne. Väčšina tých horších našťastie rýchlo vypadne, ale aj tak sa občas nájde niekto nepríjemný alebo nejaký namyslený šprt (tie je však celkom sranda sledovať : D ) A v zásade opäť vidím veľké zlepšenie oproti strednej škole a "normálnej spoločnosti" - úplná väčšina ľudí tu sú milí, tolerantní a radi spolupracujú (takže nie je problém nájsť si slušné kolegami do tímových projektov. Čo sa týka dievčat, tak ich podiel je tu trochu nad 10%, čo je škoda .. IT nie je len pre chlapcov!

Náročnosť

O FITu často kolujú zvesti, že je veľmi ťažký a že FIŤáci nemajú kvôli projektom čas na nič iné ... Je to všetko pravda : D . Teda aspoň v porovnaní so strednou školou alebo fakultami typu FSS (sociálne štúdie).

Je pravda, že je to náročná škola a tiež, že človek musí urobiť veľa netriviálne projektov (čo je ale podľa mňa jedna z veľkých výhod oproti konkurenčným fakultám - okrem teóriu totiž človek, či chce alebo nie, získa i rozsiahlu prax). Projekty sú rôzneho rozsahu aj obtiažnosti. Je tu niekoľko tímových projektov (väčšinou dvojice, jeden pre päť ľudí), ale s trochou usilovnosť a snahy to nie je problém zvládnuť. Pokiaľ má ale niekto predstavu, že sa v piatok opije a cez víkend sa bude flákať, tak nech na FIT rovnú zabudne .. IT je skôr štýl života, než len obyčajná profesie a predpokladá sa samoštúdium. Samozrejme je možné nejako preliezť s minimom úsilia .. Ak ale má toto človek v pláne, možno by si mal položiť otázku, prečo chce vlastne študovať VŠ.

Okrem projektov sú v niektorých predmetoch i "domáce úlohy" - presnejšie v prvých dvoch matematikách. Tieto úlohy sú tímové a na precvičenie látky. A nie je to nič ťažké. Väčšina predmetov má zápočet - študent musí počas semestra získať určitý počet bodov, aby bol pripustený ku skúške. Okrem projektov je tieto body možné získať v půlsemestrálkách (test cca v polovici semestra, v priebehu prednášky) a niekde dokonca za aktivitu na prednáškach (napríklad upozornenie na chybu, zodpovedanie otázky alebo bonusové úlohy) - to ale záleží na vyučujúcim.

Väčšina predmetov je zakončená písomnou skúškou (u niektorých je len zápočet), na ktorú sú tri pokusy a väčšinou býva nejaké minimum (okolo polovice bodov). V prípade neúspechu si študent musí ten predmet (povinný) zapísať znova budúci rok a urobiť ho (ďalšie tri pokusy), inak končí. Predmety sú hodnotené podľa ECTS - AF (A - 90 a viac bodov, F menej ako 50 bodov). Predmety sú rôzne ťažké, ale všeobecne platí, že každý semester je náročnejšie, než ten predchádzajúci (odporúčam vziať si maximum voliteľných predmetov v prvom roku).

Inak štatisticky dokončí štúdium približne tretina študentov (myslené Bc. Štúdium). Náročnosť je teda celkom vysoká. Na druhú stranu väčšina študentov zároveň pracuje alebo sú vo výskume, takže to zas tak hrozné nie je .. :)

Výskum

Myslím, že výskum je jedna z hlavných predností FITu. Je možné sa zapojiť už od 2. semestra (môj prípad) a teraz novo (od minulého roka) prebieha tzv. Projektová prax, kde je možnosť si vybrať niektoré z vypísaných tém (všetky veľmi zaujímavé) a pracovať na ňom pod vedením skúsenejších ľudí. Za projektovú praxi dostane študent kredity a ak bude dobrý, tak môže pokračovať aj ďalšie semestre a dostane výnimočné štipendium.

Na FITu je možné pracovať prakticky na čomkoľvek - od bezpečnosti cez vývoj HW a verifikáciu až po evolučnej algoritmy. Podrobnosti nájdeš na stránkach FITu. Ja osobne som členom ANT (Accelerated Network Technologies) a ešte s jedným spolužiakom pracujeme na MAC (Media Access Controller) pre využitie v FPGA čipoch (nič jednoduché, ale získavam obrovské množstvo skúseností z reálneho projektu). A tento náš výtvor bude využitý v niekoľkých reálnych projektoch (napríklad sonda pre monitorovanie sieťovej prevádzky), čo je pre mňa veľkou motiváciou - tvorba reálnych vecí, ktoré sa používajú.

Okrem toho by som "vypichol" napríklad tie evolučné algoritmy. Ďalšie dva spolužiaci na tom minulý semester pracovali a ich kód bežal (a spálil procesorový čas za 300 000 Sk) na superpočítači Anselm. Zaujímavá je tiež spolupráca s Red Hatem, kde niekoľko reálnych projektov vytvorili práve študenti FIT. Okrem samotnej účasti v takomto výskume je tiež možnosť potom v jeho rámci písať bakalarka / diplomovku (čo si účastníci projektovej praxe trochu vyskúša na písanie technických správ a dokumentácie). Ďalej sa tu pracuje s robotmi, rozpoznávanie reči, automatická analýza dopravy a mnoho ďalšieho. Komu teda nestačí len bežné štúdium alebo bežná práca, môže tvoriť úplne niečo nové.

Predmety

Tu by som chcel popísať krátko jednotlivé predmety (detaily si môžeš prečítať v študijnom pláne). V bakalárskom štúdiu je pomerne pevne daný plán a absolvent tak rozumie aspoň základni (s dôrazom na niečo konkrétne) všetkým častiam IT a vie dobre programovať (tomu sa vyhnúť vôbec nedá). Okrem povinných predmetov si ale môžeš (musíš získať dostatok kreditov) vybrať niekoľko voliteľných a to aj z iných fakúlt (takže ak niekoho láka management alebo napríklad histórie, má možnosť). Niekomu sa to možno nepáči, ale ja myslím, že to stojí za to a je to pozitívum. Pretože aj tie predmety, ktoré neboli tak úplne môj šálka kávy, mi toho dosť dali a ja sa teraz v tej problematike orientujem a keď by som potreboval, viem čo a kde hľadať.

1. semester

Diskrétna matematika

Prvé matematika. Učí sa tu výroková logika, množiny, grafy a pod. Matematici moc neholdujem, ale je to veľká zmena oproti strednej - konečne sa vysvetľuje, prečo to tak je a nie je to len zoznam postupov. Rozhodne je to zamerané skôr prakticky pre AJTAK. Inak odporúčam docentka Hlinenú - vtipná, ústretová a schopná učiteľka.

Elektronika pre informačné technológie

Základy elektrotechniky (pre študentov průmyslovek skôr opakovanie). Nebyť Kunovského (pripravte sa na čarodejnícky trik alebo Vianočné prekvapenie), tak by ma predmet nejspíš moc nebavil - dáva ale potrebné základy, aby človek mohol rozumieť zložitejším obvodom a prečo platia niektoré obmedzenia.

Úvod do SW inžinierstva

Na tento predmet mnoho študentov nadáva, ale ma bavil - je tu dávaný pohľad na priebeh vývoja SW - rôzne metodiky, aké nás stretnú problémy, ako im čeliť a pod. Projekt je analýza zadania (rôzne - knižnica, upírie banka ...) a tvorba ERD modelu databázy (na tento projekt nadväzujú databázové systémy, kde prebieha implementácia návrhu).

Základy programovania

Prvé sito. Predmet je úvodom (vhodné aj pre úplných začiatočníkov) do programovania (konkrétne sa používa C). Jede sa veľmi rýchlo (takže neskúsení musí zabrať) a človek často zistí, že veľa vecí robil zle (a hlavne prečo sú zle). Na prednášky jednoznačne odporúčam Smrčka. Okrem prednášok sú aj cvičenia, kde sa prakticky skúša prebranej učivo a tiež prebiehajú obhajoby (pár minutiek - len ukázať kód) všetkých troch projektov. Ja mal: Jednoduchý tabuľkový procesor, výpočet sínusu pomocou Taylorovho polynómu (a následné využitie v praxi) a hľadanie cesty bludiskom.

Matematický seminár

Voliteľný predmet (kredity) s opakovaním stredoškolskej matematiky. Všetkým, kto v matice plávajú, vrelo odporúčam.

Počítačový seminár

Nový voliteľný predmet (nemal som) pre ľudí so žiadnou alebo malou skúseností s PC.

2. semester

Programovania na strojovej úrovni

Assemblery. Rozhodne zaujímavý predmet - vysvetlenie architektúry x86 a jednotlivých inštrukcií. Prednášky mi pripadali trochu únavné, ale je k dispozícii kvalitné opora, z ktorej je možné doštudovať sám. Zaujímavá cvičenie (bodované) - stojí za to chodiť.

Matematická analýza

Hlavne integrácie a derivácie. Odporúčam dávať pozor, pretože bez toho sa inžinier nezaobíde ;) .

Návrh číslicových systémov

HW predmet - ako fungujú logická hradla, kombinačné a sekvenčné obvody, stavové automaty. Učí sa tu základy VHDL a vypracováva projekt "prístupový terminál" - obvod, ktorý overuje správnosť zadaného kódu a vypíše prístup povolený / nepovolený. Pre projekt sa využíva FITKit, čo je zaujímavá hračka s FPGA v sebe (programovateľné pole hradiel). V praxi navrhnete obvod vo VHDL (jazyk pre opis HW) a v tomto ho môžete realizovať.

Operačné systémy

Druhé sito. Tu sa preberá dosť detailne princíp operačných systémov (tj. Ako je organizovaná pamäť, stránkovanie, súborové systémy, správa procesov). Okrem toho sa zo začiatku študenti zoznámia s Linuxom a bash (terminál). Prvý projekt je práve na bash (nerobil som), druhý na spravovanie procesu a semafory. Jeden z najlepších a najzaujímavejších predmetov zatiaľ.

Angličtina

Sú 4 angličtiny (podľa úrovne). Ja šiel rovno do tej poslednej (tú musíte počas štúdia absolvovať). Chodilo sa na priľnavosť (15 minút cesty), pretože FIT nemá vlastné ústav jazykov.

Seminár VHDL

Povinne voliteľný (VHDL, C ++ alebo Java). Z tejto skupiny musíte jeden absolvovať (môžete kľudne všetky už ako voliteľné). Zaujímavé, ak vás zaujíma a baví návrh HW. Práve v tomto jazyku pracoval pri tvorbe MACu.

Jazyk C

Voliteľný predmet (ale jeden z najťažších). Veľmi dopodrobna prechádza C a vysvetľuje princípy a úskalkí programovanie. Vynikajúca prednášky (Petr Peringer - PePe), náročné projekty (eratostenovo sito a jeho využitie vo Steganografia, tail a nejaká šialenosť, na ktorú som nemal čas : D ) A ešte náročnejšie skúška. Rozhodne to ale stojí za to. Ak sa chce niekto naučiť dobre programovať, odporúčam.

Tvorba webových stránok

Voliteľný - nemal som zapísané, ale bol som sa pozrieť + referencie spolužiakov. Pomerne jednoduchý predmet (HTML, CSS) zameraný veľa technicky (dizajn do IT naozaj nepatria) - tj. Preberá sa, ako fugnuje technológie webu, nie ako urobiť pekné webové stránky-

Skriptovacie jazyky

Voliteľný - opäť som nemal zapísané. Prechádzajú sa Python a Perl. Celkom zaujímavé učivo, ale celkom hrozný prednášajúci.

3. semester

Algoritmy

Vysvetľujú sa princípy rôznych dátových štruktúr (zoznam, zásobník, hashovacie tabuľka, front, stromy) a algoritmov (vyhľadávacie, radiacej, atď). Celkom zaujímavý. Za prednášajúci pozor na Honzíka (rád strháva na testoch body za chybné odpovede) a odporúčam Burgetová - mladá a sympatická. Honzík plánuje skoro dôchodok, takže je možné, že už ho nestretnete ;)

Formálne jazyky a prekladače

Brutálne predmet. Teoretickí informatici budú určite chrochtať blahom, ale my ostatní nie : D . Veľké množstvo teórie (ale i prax) a projekt pre 5 ľudí - tvorba vlastného interpretu. Odporúčam za prvý rok preklepnúť ľudí a zohnať si dobrý a spoľahlivý tím .. Veľa ľudí nedostala zápočet. Inak ale vynikajúci (a svetoznámy) prednášajúci (Meduna) a celkovo zaujímavý predmet.

Numerická matematika a pravdepodobnosť

Posledný matematika v bakalárskom štúdiu. Je to úplne iné, než doterajší matematika - hojne sa používa aproximácie. Taká reálna, inžinierska matematika. Veľmi zaujímavé a v praxi použiteľné. Pozor na cvičenie s Novákom (drsné testy), Fuchs je v pohode (ale zase to nedonúti sa to naučiť ..)

Návrh počítačových systémov

Pokračovanie číslicových systémov. Tentoraz na vyššej úrovni - ako urobiť sčítačka, násobička, deličku, samoopravné kódy a pod. Ďalej architektúra pamäťou a princíp CPU. Sú dva projekty na FITKitu - vypísanie svojich iniciálok na maticovom displeji a vlastné CPU s inštrukčnou sadou brainfuck. Zaujímavý a zábavný predmet.

Signály a systémy

Ťažký predmet, veľa teórie. Prednášajúci je ale výborný a snaží sa to maximálne podať prakticky a znásilňovať matematiku. Preberajú sa rôzne filtre a možnosti spracovania zvuku a obrazu (konečne človek aspoň trochu vie, ako ten Photoshop funguje).

Pokročilé assemblery

Voliteľný predmet. Prechádza sa 64bit režim, WINAPO (pekne hnusné) a MMX a SSE (veľmi zaujímavé) inštrukcie, ktoré umožňujú spracovávať viac čísel súbežne. Zaujímavá látka, ale nie príliš záživné podanie a hlavne veľmi zastarané materiály. Projekt je vytvoriť vlastné grafickú aplikáciu v ASM alebo optimalizovať nejaký algoritmus pomocou SSH (rekord je 4000x zrýchlenie). Pre záujemcov sa garant snaží dať dohromady tím pre tvorbu operačného systému čisto v assemblery (s dôrazom na jednoduchosť a výkon).

Programovací seminár

Nový voliteľný predmet (nemal som) sa Smrčka. Vyzerá veľmi zaujímavo a budúci semester sa pôjdem rozhodne pozrieť.

4. semester

Databázové systémy

V predmete sa preberajú databázy (flavor - Oracle) od úplných základov (čo to je, ako navrhnúť DB, ERD, SQL) až po pokročilejšie veci ako transakcie alebo optimalizácia. Prednášky sú OK, špecifikum sú tzv. Hromadné konzultácie, kedy si dva-tri študenti pripraví riešenie nejakého zadania (po dohovore s prednášajúcim; napr. Vytvoriť ERD) a v poslednej tretine prednášky ho pre všetky prezentujú. Samozrejme sú za to udelené bonusové body plus si človek overí, že tomu naozaj rozumie. V predmete je projekt pre dvojčlenný tím, kde postupne vytvoríte DB podľa zadania (možné využiť už hotový projekt z IUS) a na konci prebieha obhajoba.

Počítačovej komunikácie a siete

Zaujímavý az môjho pohľadu veľmi jednoduchý predmet (siete som mal pomerne dôkladne na strednej + mám skúsenosti z práce) vysvetľujúce princíp sietí od úplných začiatku a pomerne detailne. Prednášky sú pomerne zaujímavé (predovšetkým tie od Veselého). Počas semestra sa tvoria dva jednoduché projekty ( HTTP klient a vlastný client / server protokol pre prenos súborov) a zaujímavosťou je absencia minima na skúške. Za semester môžete získať až 48 bodov a potom stačí získať 2 body do E. : D

Princípy programovacích jazykov a OOP

Teoretický predmet všeobecne považovaný za jeden z najťažších. Nie sú záznamy az prezentácií to človek nemá moc šancu pochopiť, takže odporúčam chodiť na prednášky. Ja nevynechal ani jednu a robil si poznámky a aj půlsemestrálku (18/20) aj semestrálky som urobil celkom bez problému (45/60) bez učenia. Celý predmet je de facto rozprávanie o tom, ako fungujú a ako sa vyvíjali programovacie jazyky, aké sú výhody / nevýhody a potom pomerne detailný rozbor a vysvetlenie OOP. Sú tu dva netriviálne projekty (PHP a Python 3).

Základy počítačovej grafiky

Jednoduchý predmet uvádzajúci do 2D / 3D grafiky predovšetkým prakticky. Na cvičeniach má človek dobrú šancu vyskúšať si všetku teóriu v praxi a projekt je de facto jednoduchý 3D engine (študenti len dorobia). Prednášky sú zaujímavé a záživné (konečne viem, ako funguje antialising : D ). Novinkou je, že je možné si tento predmet zapísať už v prvom ročníku (začiatočníkom ale neodporúčam - predpokladá sa solídne znalosť C).

Základy umelej inteligencie

Predmet o všemožných algoritmoch, ktoré sa používajú na riešenie problémov alebo prehľadávanie stavového priestoru. Preberajú sa jazyky LISP a PROLOG. Půlsemestrálka a cvičenie jednoduché, skúška už toľko nie. :)

Seminár C ++

Nadväzuje na predmet Jazyk C a Peringer sa nezaprel. Vynikajúci prednášky pre "skalných priaznivcov jazyka C ++". Predmet nemá žiadnu skúšku, len dvojčlenný projekt. Tento rok bolo zadanie naprogramovať s využitím návrhových vzorov a OOP hru Othello a to s GUI v Qt a CLI (herná logika oddelená od UI).

Okrem predmetov, ktoré som vypísal (s tými mám skúsenosť / niečo o nich viem) sú aj ďalšie - napríklad séria predmetov zameraná na Windows (desktop / server administrácia, C #) a CCNA (siete, Cisco certifikát) a tiež ma ich ešte dosť čaká - budem priebežne dopĺňať.

Záver

Keby som mal zhodnotiť VUT FIT ako celok, tak poviem, že je to jednoznačne najlepšia fakulta informačných technológií. Nie je dokonalá a niekomu nebude vyhovovať .. Ale ak má niekto záujem o kvalitnú školu, ktorá bude aj trochu výzva a ktorá mu veľa ponúkne, nesiahnete s VUT vedľa ..

Snáď bude niekomu tento vyčerpávajúci článok k úžitku. Akékoľvek ďalšie otázky píšte do komentárov - rád odpoviem a prípadne doplním do článku. :)


 

Všetky články v sekcii
Články nielen o programovaní
Článok pre vás napísal David Novák
Avatar
Užívateľské hodnotenie:
Ešte nikto nehodnotil, buď prvý!
Autor se zajímá především o nízkoúrovňové programování (C/C++, ASM) a návrh hardwaru (VHDL).
Aktivity