Vydělávej až 160.000 Kč měsíčně! Akreditované rekvalifikační kurzy s garancí práce od 0 Kč. Více informací.
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Game maker - slovenské návody a komunita

Game Maker - Ďalšie vývojové nástroje pre tvorbu aplikácií
Game Maker (skrátene GM) je program pre tvorbu 2D a 3D videohier bežiaci pod Windows (a remake verzia 7 pre MAC). V aktuálnej dobe GM už nie je podporovaný, namiesto neho sa používa jeho nástupca Game Maker Studio (skrátene GMS).

Bol napísaný profesorom Markom Overmars v programovacom jazyku Delphi a prvýkrát vypustený medzi ľudí roku 1999 v novembri. Platená verzia má oproti verzii zadarmo možnosť exportovať hry do 14 rôznych platforiem. Verzia zdarma (tzv. Standard) je ale tiež veľmi obľúbená, pretože užívateľa okrem exportu len pre Windows vôbec neobmedzuje.

Začiatočníci môžu programovať preťahovaním ikoniek (Action), ktoré reagujú na rôzne udalosti (Events), pokročilejší užívatelia môžu použiť jeho vlastné objektový jazyk GML (Game Maker Language). Vďaka priateľskému rozhraniu a jednoduchosti môžu začať programovať aj úplní začiatočníci, čo je dôvod, prečo je GMS tak obľúbený.

Vyberte si sekciu s návodmi a ukážkovým hrami

Hry vytvorené v game maker:

space Impact

Odkazy

Tu nájdete odkazy na freeware IDE, v ktorých môžete v danom jazyku programovať

game maker Lite


 

Aktivity