Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se C# .NET. Zároveň využij akce až 50 % zdarma při nákupu e-learningu. Více informací:
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Slevovy týden 3/50

19. diel - MySQL krok za krokom - Užívatelia a oprávnenia

V minulej lekcii, MySQL krok za krokom - Rutiny v phpMyAdmin , sme sa naučili vytvárať a upravovať rutiny pomocou aplikácie phpMyAdmin.

V tejto lekcii sa naučíme vytvárať a mazať užívateľské účty a prideľovať oprávnenia jednotlivým užívateľom. Vďaka tomu budeme môcť správne zabezpečiť prístup k dátam v našej databáze. Tiež si vysvetlíme rozdiel medzi nastavením DEFINER a INVOKER pri tvorbe rutín. Budeme používať databázu z lekcie Uložené procedúry. Databázu si odtiaľ môžete teda stiahnuť a alebo pokojne pod článkom tu.

Používateľské účty

V MySQL databáze môžeme vytvárať užívateľské kontá. Týmto účtom potom môžeme prideľovať rôzne oprávnenia. Môžeme nastavovať prístupy k


 

...koniec náhľadu článku...
Pokračuj ďalej

Vedomosti v hodnote stoviek tisíc získaš za pár korún

Minul si až sem a to je super! Veríme, že ti prvé lekcie ukázali niečo nového a užitočného.
Chceš v kurze pokračovať? Prejdi do prémiové sekcie.

Obmedzená ponuka: Nauč sa všetko a ušetri

Kúpiť všetky aktuálne dostupné lekcie s funkciou odovzdávanie úloh a certifikátom za exkluzívnu cenu 1 212,50 kreditov
Aktuálny stav konta 0 kreditov
Kúpou tohoto výhodného balíčku získaš prístup ku všetkým 46 lekciím s kontrolou a certifikáciou a ešte naviac ušetríš 213 Kč. Ponuka je obmedzená len pre prvé lekcie z kurzu a obsahuje exkluzívnu zľavu 15%.

Obsah článku spadá pod licenciu Premium, kúpou článku súhlasíš so zmluvnými podmienkami.

Čo od nás v ďalších lekciách dostaneš?
  • Neobmedzený a trvalý prístup k jednotlivým lekciím.
  • Kvalitné znalosti v oblasti IT.
  • Zručnosti, ktoré ti pomôžu získať vysnívanú a dobre platenú prácu.

Popis článku

Požadovaný článok má nasledujúci obsah:

V tejto lekcii sa naučíme pracovať s užívateľskými účtami. Naučíme sa je vytvárať, mazať a prideľovať im oprávnenie. Tiež si vysvetlíme DEFINER a INVOKER.

Kredity získaš, keď podporíš našu sieť. To môžeš urobiť buď zaslaním symbolickej sumy na podporu prevádzky alebo pridaním obsahu na sieť.

Článok pre vás napísal Matěj Eliáš
Avatar
Autor se věnuje programování webových aplikací. Zajímá se o moderní trendy a vývoj ve světě technologií a herním průmyslu.
Aktivity