Vydělávej až 160.000 Kč měsíčně! Akreditované rekvalifikační kurzy s garancí práce od 0 Kč. Více informací.
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Základná konštrukcia budovy

Pri spustení Google SketchUp si nastavíme prostredie "Engineering - Meters". Prostredie si mozem zvoliť ai v záložke Window> Preferencie> Template (obr.1).

Google SketchUp tutoriál - Google SketchUp

Ak spoznáme Presne pozíciám budovy, klikneme na Add More Imagery ... a nájdeme si správnu polohu. Potom nastavíme Osi Axes (obr.2) takým smerom, ktory nám bude vyhovovať (určuje smer natočením budovy).

Google SketchUp tutoriál - Google SketchUp

Ak už máme všetko nastavené, mozem sa pustiť do kreslením. Obr. 3 - Google SketchUp
Najprv si označíme priamky pomocou pravítka. Potom si pomocou Rectange (obdĺžnik) vytvoríme obdĺžniky a pokryjeme ním celé podlažím, ktore budeme potrebovať.

Google SketchUp tutoriál - Google SketchUp

Pomocou tlačítka Offset si vytvoríte šírku muru okolo domu (vonkajší obvod = 32cm). Poznámka: AK chcete Presne šírku moru, Kliknite na okraj obdĺžnik, zadajte šírku (Zobrazuje sa v poly "Distance" = vpravo dole) a Kliknite enter.

Google SketchUp tutoriál - Google SketchUp
Pomocou pravítka si vytvoríme priamky a dokreslíme Vnútorné mory (Vnútorný obvod = 12cm) ako na obrázku.
Google SketchUp tutoriál - Google SketchUp
Ak VSETKO mory nakreslené, vyčistíme detaily (obr.6) a pomocou tlačítka Push / Pull chytíme mory a Vytiahni do určitej výšky (ak nejde vytiahnuť stenu na určitú výšku, znovu si pomôžte napísaním výšky v Distance). Výška steny = cca 2,4m.
Google SketchUp tutoriál - Google SketchUp

Vytvoríte si strop a horné podlažím. Medzi-podlažiami si vytvoríte skopírovaním Hornej / spodnej časti muru a prilepením mimo objektu. V 2D kópií si spravíme priamky Stien na Mies schodisko a postupne odstránime Všetky Vnútorné steny dvojklikom a stlačením "delete" na klávesnici. Pomocou tlačítka Line dokopírujeme jednu z vonkajší Stien (vytvorením Ciara sa nám vyplní podklad). Znovu si vytvoríte miestnosť So schodiskom podľa priamok a odstránime v naj podlahu (obr.8).

Google SketchUp tutoriál - Google SketchUp

Plochu Vytiahni tlačidlom Push / Pull do výšky cca 45cm. Objekt označíme (trojklikom) a klikneme na tlačítkom Make Component. V polozka name napíšeme "medzipodlažie" a klikneme na tlačidlo "Create". Medzipodlažie skopírujeme a spojíme s budovou (označením a pretiahnutím medzipodlažia pod a nad poschodie).

To je na dnes všetko. Nabudúce si vysvetlíme, Ako vložiť okná a dvere a dokončíme si Ďalšie poschodia.


 

Všetky články v sekcii
Google SketchUp
Článok pre vás napísal samo007
Avatar
Užívateľské hodnotenie:
Ešte nikto nehodnotil, buď prvý!
Venujem sa prevažne webdizajnu. Som začiatočník v Game Makeru. Ovládam html, css a zoznamujem sa s php jazykom. Zatiaľ som vytvoril zopár web-stránok a dve hry.
Aktivity