NOVINKA: Kurz kybernetickej bezpečnosti teraz už od 0 €. Staň sa žiadaným profesionálom. Zisti viac:
NOVINKA: Staň sa dátovým analytikom od 0 € a získaj istotu práce, lepší plat a nové kariérne možnosti. Viac informácií:
Avatar
Barbora M
Člen
Avatar
Barbora M:23.1.2017 18:50

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak se liší spiny fermionů od spinů bosonů. chápu, že bosony mají spin celočíselný a fermiony poloviční, chápu všechny definice slova spin, i jak si to mám představit. Jen úplně nevím, jak mám rozlišit spin 1/2;1;2,.. to se jako liší rychlostí točení (taky chápu, že částice se ve skutečnosti neotáčí :D ). Mohl by mi to někdo prosím vysvětlit ? V čem spočívá praktický rozdíl mezi velikostí spinu ?

 
Odpovedať
23.1.2017 18:50
Robíme čo je v našich silách, aby bola tunajšia diskusia čo najkvalitnejšia. Preto do nej tiež môžu prispievať len registrovaní členovia. Pre zapojenie sa do diskusie sa zaloguj. Ak ešte nemáš účet, zaregistruj sa, je to zadarmo.

Zobrazené 1 správy z 1.