Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se MS Office
50 % bodů zdarma na online výuku díky naší Slevové akci!

21. diel - Audio / Video prehrávač v C # a WPF - Nové funkcie

V minulej lekcii, Audio / Video prehrávač v C # a WPF - Úprava vzhľadu , sme dokončili úpravu vzhľadu našej aplikácie pre prehrávanie audio a video súborov vo WPF. Dnes si pridáme nové funkcie, ktoré by sme od prehrávača očakávali. Sú to:

  • posun prehrávanie videa
  • zmena rýchlosti prehrávania
  • zmena hlasitosti

Ukážme si na úvod motivačný obrázok, ako bude aplikácia po dnešnej lekcii vyzerať, aby sa nám lepšie pracovalo:

Posun, zmena rýchlosti a hlasitosti prehrávania videa v C# .NET WPF

Pre tieto funkcie využijeme ďalšie z vlastností MediaElement ako sú: Position, SpeedRatio a Volume. Ďalej si pridáme DispatcherTimer (časovač), ktorý nám poslúži na zobrazenie aktuálneho času prehrávania a k posunu ukazovatele.

Poznámka: Vzhľadom na to, že už návrh formuláre a použitý kód nadobúdajú väčších rozmerov, nebudem tu naďalej uvádzať celý kód, ale iba ukážky jednotlivých častí. Celý kód si prípadne môžete pozrieť v priloženej aplikácii.

Posun

Začneme najprv posunom aktuálnej pozície prehrávania. Pridáme tlačidlá pre posun vpred a vzad a ukazovateľ (Slider), ktorý nám bude ukazovať stav prehrávania a pomocou ktorého budeme môcť aj video posúvať. Zároveň s tým si pridáme aj zobrazenie dĺžky videa, aktuálny čas


 

...koniec náhľadu článku...

Prémiový článok

Prémiový článok

Na itnetwork.sk sa nachádza najväčšia a najucelenejšia slovenská databáza s výučbovými článkami, ktorej cieľom je umožniť kvalitné vzdelanie v oblasti IT úplne každému. Mesačne zobrazíme okolo milióna článkov a dostaneme desiatky ďakovných emailov, kde nás informujete, že sme vám pomohli k lepšiemu zamestnaniu alebo vzdelaniu.

Hoci sa snažíme držať väčšinu obsahu úplne zadarmo, udržiavať sieť v prevádzke a aktuálnu stojí obrovské úsilie. Preto je nejaký obsah, ako cvičenia alebo odbornejšie články, prístupný len za body. Nebojte sa, nestojí to skoro nič :)

Popis článku

Požadovaný článok má nasledujúci obsah:

V C # .NET tutoriálu pridáme nášmu audio / video prehrávači vo WPF funkcii posunu prehrávanie videa, zmenu rýchlosti prehrávania a zmenu hlasitosti.

Obmedzená ponuka: Nauč sa všetko a ušetri

Kúpiť články a funkcie postupne a po jednom 210 bodov
Kúpiť všetky aktuálne dostupné články v sekcii so všetkými funkciami za exkluzívnu cenu 179 bodov
Na svojom účte máš aktuálne 0 bodov
Kúpou tohoto výhodného balíčku získaš prístup ku všetkým 47 článkom s kontrolou a certifikáciou a ešte naviac ušetríš 79 Kč. Ponuka je obmedzená len pre prvé články z kurzu a obsahuje exkluzívnu zľavu 15%.
179 bodov získaš za pridanie svojho článku na sieť alebo za 524 Kč 445 Kč

Pozor, pokiaľ si kúpiš len tento článok, stratíš nárok na špeciálnu zľavu 15% na balíček všetkých článkov.

Pre prístup k článku potrebuješ 10 bodov
Na svojom účte máš aktuálne 0 bodov
10 bodov získaš za pridanie svojho článku na sieť alebo za 25 Kč

Pred kúpou tohto článku je potrebné kúpiť predchádzajúci diel

Kúpou článku k nemu získaš neobmedzený prístup a to nastálo. Posunieš svoje vedomosti zas kúsok dopredu a zároveň nám pomôžeš udržiavať celý projekt pri živote a pomáhať vám tak k lepšej budúcnosti.

Obsah článku spadá pod licenciu Premium, kúpou článku súhlasíš so zmluvnými podmienkami.

Body získaš, keď podporíš našu sieť. To môžeš urobiť buď zaslaním symbolickej sumy na podporu prevádzky alebo pridaním obsahu na sieť.

Dobiť body môžeš okamžite napr .:

Kartou SMS Prevodom
Kartou SMS Prevodom
Článok pre vás napísal Petr Pospíšil
Avatar
Aktivity (1)