IT rekvalifikace s garancí práce. Seniorní programátoři vydělávají až 160 000 Kč/měsíc a rekvalifikace je prvním krokem. Zjisti, jak na to!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Riešené úlohy k 18.-19. lekciu MySQL / MariaDB

Nasledujúce cvičenie vám pomôžu precvičiť už získané znalosti na tému rutiny v phpMyAdmin a používatelia a oprávnenia z minulých lekcií. Vo vlastnom záujme sa je pokúste vyriešiť sami. Pod článkom máte pre kontrolu riešenie k stiahnutiu. Ale pozor, akonáhle sa na neho pozriete bez vyriešenia príkladov, stráca pre vás cvičenie zmysel a nič sa nenaučíte:) V komprimovanom súboru je taktiež zložka databaze/, ktorá obsahuje export databáz, ktoré v tomto cvičení využijeme.

Ak si naozaj nebudete vedieť rady, pozrite sa radšej znova do minulých tutoriálov a pokúste sa na to prísť. Príklady sú len pre precvičenie látky a niektoré nie sú vhodné vykonávať v reálnom prostredí.

Jednoduché príklady

Príklad na databázu pre web

Pozeráme takto v deň voľna na televíziu, relaxujeme a okolo poludnia na nás niekto začne zvoniť ako keby azda horelo. Keď sme sa uistili, že u nás nikde nehorí, išli sme otvoriť. Stojí tam náš kamarát. Bez pozvanie sa ako búrka vrhne do nášho bytu a keď sa posadíme v obývačke, spustí na nás, že by potreboval prihlasovacie údaje k databáze nášho webu. Údajne mu niekto napísal komentár na jeho článok a on by ho rád videl. Jeho poskytovateľ internetu ale náš web z nejakého dôvodu zablokoval. Nechceme mu ale dať možnosť upravovať databázu, tak mu vytvoríme účet s právami.

Vytvorte dotaz, ktorý


 

...koniec náhľadu článku...
Pokračuj ďalej

Vedomosti v hodnote stoviek tisíc získaš za pár korún

Minul si až sem a to je super! Veríme, že ti prvé lekcie ukázali niečo nového a užitočného.
Chceš v kurze pokračovať? Prejdi do prémiové sekcie.

Kúpiť tento kurz

Kúpiť všetky aktuálne dostupné lekcie s funkciou odovzdávanie úloh a certifikátom iba za 1 425 kreditov
Aktuálny stav konta 0 kreditov
Kúpou tohoto balíčku získaš prístup ku všetkým 43 článkom (23 lekcií, 11 praktických cvičení, 9 testov) tohoto kurzu.

Obsah článku spadá pod licenciu Premium, kúpou článku súhlasíš so zmluvnými podmienkami.

Čo od nás v ďalších lekciách dostaneš?
  • Neobmedzený a trvalý prístup k jednotlivým lekciím.
  • Kvalitné znalosti v oblasti IT.
  • Zručnosti, ktoré ti pomôžu získať vysnívanú a dobre platenú prácu.

Popis článku

Požadovaný článok má nasledujúci obsah:

Riešené programátorské úlohy v MySQL / MariaDB na tému rutiny, používatelia a oprávnenia. Úlohy sú radené podľa obtiažnosti s riešením k stiahnutiu.

Kredity získaš, keď podporíš našu sieť. To môžeš urobiť buď zaslaním symbolickej sumy na podporu prevádzky alebo pridaním obsahu na sieť.

Článok pre vás napísal PDoctor
Avatar
Aktivity