Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se C# .NET. Zároveň využij akce až 50 % zdarma při nákupu e-learningu. Více informací:
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Riešené úlohy k 16.-17. lekciu MySQL / MariaDB

V minulej lekcii, MySQL krok za krokom - Rutiny v phpMyAdmin , sme sa naučili vytvárať a upravovať rutiny pomocou aplikácie phpMyAdmin.

Nasledujúce cvičenie vám pomôžu precvičiť už získané znalosti na tému uložené procedúry z minulých lekcií. Vo vlastnom záujme sa je pokúste vyriešiť sami. Pod článkom máte pre kontrolu riešenie k stiahnutiu. Ale pozor, akonáhle sa na neho pozriete bez vyriešenia príkladov, stráca pre vás cvičenie zmysel a nič sa nenaučíte:) V komprimovanom súboru je taktiež zložka databaze/, ktorá obsahuje export databáz, ktoré v tomto cvičení využijeme.

Ak si naozaj nebudete vedieť rady, pozrite sa radšej znova do minulých tutoriálov a pokúste sa na to prísť. Príklady sú len pre precvičenie látky a niektoré nie sú vhodné vykonávať v reálnom prostredí.

Jednoduché príklady

Príklad na databázu pre web

Jedného dňa sme sa prebudili a vidíme, že máme v izbe hrozný neporiadok. A to sme včera pred spaním upratovali! V ďalších miestnostiach je úplne rovnaký neporiadok a nám len vŕta hlavou - ako sa to stalo? Zrazu sme si to všimli, máme poškodený zámok. Ako blesk nami prešla obava a bežíme sa pozrieť do nášho sejfu. A hľa! Chýba nám USB flash disk, ktorý nám dala naše praprababičky. Takto to teda nemôžeme nechať. Namiesto USB disku bol v sejfe odkaz: "MOUSE". Vôbec nevieme, či nám to ale pomôže ..

Vytvorte dotaz na procedúru s názvom FindThief(), ktorá


 

...koniec náhľadu článku...
Pokračuj ďalej

Vedomosti v hodnote stoviek tisíc získaš za pár korún

Minul si až sem a to je super! Veríme, že ti prvé lekcie ukázali niečo nového a užitočného.
Chceš v kurze pokračovať? Prejdi do prémiové sekcie.

Obmedzená ponuka: Nauč sa všetko a ušetri

Kúpiť všetky aktuálne dostupné lekcie s funkciou odovzdávanie úloh a certifikátom za exkluzívnu cenu 1 212,50 kreditov
Aktuálny stav konta 0 kreditov
Kúpou tohoto výhodného balíčku získaš prístup ku všetkým 46 lekciím s kontrolou a certifikáciou a ešte naviac ušetríš 213 Kč. Ponuka je obmedzená len pre prvé lekcie z kurzu a obsahuje exkluzívnu zľavu 15%.

Obsah článku spadá pod licenciu Premium, kúpou článku súhlasíš so zmluvnými podmienkami.

Čo od nás v ďalších lekciách dostaneš?
  • Neobmedzený a trvalý prístup k jednotlivým lekciím.
  • Kvalitné znalosti v oblasti IT.
  • Zručnosti, ktoré ti pomôžu získať vysnívanú a dobre platenú prácu.

Popis článku

Požadovaný článok má nasledujúci obsah:

Riešené programátorské úlohy v MySQL / MariaDB na tému uložené procedúry. Úlohy sú radené podľa obtiažnosti s riešením k stiahnutiu.

Kredity získaš, keď podporíš našu sieť. To môžeš urobiť buď zaslaním symbolickej sumy na podporu prevádzky alebo pridaním obsahu na sieť.

Článok pre vás napísal PDoctor
Avatar
Aktivity