Slevový týden - Květen Office week
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se MS Office
30 % bodů zdarma na online výuku díky naší Slevové akci!

9. diel - Pomocná trieda Collections v Jave - Tvorba nových kolekcií

V minulej lekcii, Pomocná trieda Collections v Jave - Získavanie a modifikácie , sme sa naučili používať pomocnú Java triedu Collections pre získavanie a modifikáciu údajov. Dnes jej prieskum dokončíme predstavením funkcionality pre vytváranie nových kolekcií.

Tvorba nových kolekcií

Trieda disponuje veľkým množstvom metód pre tvorbu prázdnych kolekcií rôznych typov. Zvyčajne sa jedná o implementácii určitého rozhrania, avšak s nulovým počtom prvkov. Hovoríte si, k čomu takéto metódy sú? Tieto metódy sa hodí napr. Ak potrebujeme vrátiť kolekciu prvkov vyhovujúcich nejaké podmienke. Pokiaľ podmienke nevyhovie žiadny záznam, jednoducho vrátime prázdnu kolekciu, napríklad pomocou metódy Collections.emptyList(). Je to oveľa lepšie, než vracať null, a prehľadnejšie, než vracať napríklad Optional<List<T>>.

Všetky metódy empty*() vracajú tzv. Unmodifiable kolekciu. To znamená, že do kolekcie nebude možné pridať, odstrániť, ani získať z nej žiadny prvok.

Wrappery

Ďalšie metódy, ktoré patria do tejto kategórie, vytvárajú wrappery nad už existujúcimi kolekciami. Wrappery sú trojakého typu:

  • synchronizačný
  • nemodifikovatelné
  • typesafe wrappery

Synchronizačný wrappery

Synchronizačný wrappery slúži k


 

...koniec náhľadu článku...

Prémiový článok

Prémiový článok

Na itnetwork.sk sa nachádza najväčšia a najucelenejšia slovenská databáza s výučbovými článkami, ktorej cieľom je umožniť kvalitné vzdelanie v oblasti IT úplne každému. Mesačne zobrazíme okolo milióna článkov a dostaneme desiatky ďakovných emailov, kde nás informujete, že sme vám pomohli k lepšiemu zamestnaniu alebo vzdelaniu.

Hoci sa snažíme držať väčšinu obsahu úplne zadarmo, udržiavať sieť v prevádzke a aktuálnu stojí obrovské úsilie. Preto je nejaký obsah, ako cvičenia alebo odbornejšie články, prístupný len za body. Nebojte sa, nestojí to skoro nič :)

Popis článku

Požadovaný článok má nasledujúci obsah:

V Java tutoriálu podrobne rozoberieme pomocnú triedu Collections, tentoraz synchronizačný, unmodifiable a typesafe wrappery.

Obmedzená ponuka: Nauč sa všetko a ušetri

Kúpiť články a funkcie postupne a po jednom 80 bodov
Kúpiť všetky aktuálne dostupné články v sekcii so všetkými funkciami za exkluzívnu cenu 68 bodov
Na svojom účte máš aktuálne 0 bodov
Kúpou tohoto výhodného balíčku získaš prístup ku všetkým 13 článkom s kontrolou a certifikáciou a ešte naviac ušetríš 30 Kč. Ponuka je obmedzená len pre prvé články z kurzu a obsahuje exkluzívnu zľavu 15%.
68 bodov získaš za pridanie svojho článku na sieť alebo za 200 Kč 170 Kč

Pozor, pokiaľ si kúpiš len tento článok, stratíš nárok na špeciálnu zľavu 15% na balíček všetkých článkov.

Pre prístup k článku potrebuješ 10 bodov
Na svojom účte máš aktuálne 0 bodov
10 bodov získaš za pridanie svojho článku na sieť alebo za 25 Kč

Kúpou článku k nemu získaš neobmedzený prístup a to nastálo. Posunieš svoje vedomosti zas kúsok dopredu a zároveň nám pomôžeš udržiavať celý projekt pri živote a pomáhať vám tak k lepšej budúcnosti.

Obsah článku spadá pod licenciu Premium, kúpou článku súhlasíš so zmluvnými podmienkami.

Body získaš, keď podporíš našu sieť. To môžeš urobiť buď zaslaním symbolickej sumy na podporu prevádzky alebo pridaním obsahu na sieť.

Dobiť body môžeš okamžite napr .:

Kartou SMS Prevodom
Kartou SMS Prevodom

 

Aktivity (1)