Office week Slevový týden - Květen
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se MS Office
30 % bodů zdarma na online výuku díky naší Slevové akci!

WCF v C # .NET - Úvod a hosťovanie služby

V tomto tutoriále si predstavíme ako programovať služby pomocou technológie Windows Communication Foundation (skrátene WCF) a skúsime si vytvoriť jednoduchého hosťa a klienta.

Služby

Iste ste už oboznámení s faktom, že rozdelenie aplikácie do vrstiev je veľmi prospešné hneď v niekoľkých ohľadoch. Keď aplikáciu rozdelíme na prezentačné, logickú a dátovú vrstvu, bude prehľadnejšie. Každá vrstva sa stará len o svoju časť aplikácie a môže tiež bežať na inom stroji (napr. Databázy beží typicky na inom serveri, čo nám umožňuje lepšie škálovanie výkonu).

Využitie služieb posúva myšlienku rozloženie aplikácie do vrstiev ešte ďalej, často potom hovoríme o tzv. Distribuovaných aplikáciách. Služby nájdu svoje uplatnenie najmä vo


 

...koniec náhľadu článku...

Prémiový článok

Prémiový článok

Na itnetwork.sk sa nachádza najväčšia a najucelenejšia slovenská databáza s výučbovými článkami, ktorej cieľom je umožniť kvalitné vzdelanie v oblasti IT úplne každému. Mesačne zobrazíme okolo milióna článkov a dostaneme desiatky ďakovných emailov, kde nás informujete, že sme vám pomohli k lepšiemu zamestnaniu alebo vzdelaniu.

Hoci sa snažíme držať väčšinu obsahu úplne zadarmo, udržiavať sieť v prevádzke a aktuálnu stojí obrovské úsilie. Preto je nejaký obsah, ako cvičenia alebo odbornejšie články, prístupný len za body. Nebojte sa, nestojí to skoro nič :)

Popis článku

Požadovaný článok má nasledujúci obsah:

V tutoriálu si uvedieme technológiu Windows Communication Foundation (WCF) a začneme programovať aplikáciu pre hosťovanie našej služby.

Obmedzená ponuka: Nauč sa všetko a ušetri

Kúpiť články a funkcie postupne a po jednom 30 bodov
Kúpiť všetky aktuálne dostupné články v sekcii so všetkými funkciami za exkluzívnu cenu 26 bodov
Na svojom účte máš aktuálne 0 bodov
Kúpou tohoto výhodného balíčku získaš prístup ku všetkým 39 článkom s kontrolou a certifikáciou a ešte naviac ušetríš 12 Kč. Ponuka je obmedzená len pre prvé články z kurzu a obsahuje exkluzívnu zľavu 15%.
26 bodov získaš za pridanie svojho článku na sieť alebo za 75 Kč 64 Kč

Pozor, pokiaľ si kúpiš len tento článok, stratíš nárok na špeciálnu zľavu 15% na balíček všetkých článkov.

Pre prístup k článku potrebuješ 10 bodov
Na svojom účte máš aktuálne 0 bodov
10 bodov získaš za pridanie svojho článku na sieť alebo za 25 Kč

Kúpou článku k nemu získaš neobmedzený prístup a to nastálo. Posunieš svoje vedomosti zas kúsok dopredu a zároveň nám pomôžeš udržiavať celý projekt pri živote a pomáhať vám tak k lepšej budúcnosti.

Obsah článku spadá pod licenciu Premium, kúpou článku súhlasíš so zmluvnými podmienkami.

Body získaš, keď podporíš našu sieť. To môžeš urobiť buď zaslaním symbolickej sumy na podporu prevádzky alebo pridaním obsahu na sieť.

Dobiť body môžeš okamžite napr .:

Kartou SMS Prevodom
Kartou SMS Prevodom

 

Článok pre vás napísal David Čápka
Avatar
Autor pracuje jako softwarový architekt a pedagog na projektu ITnetwork.cz (a jeho zahraničních verzích). Velmi si váží svobody podnikání v naší zemi a věří, že když se člověk neštítí práce, tak dokáže úplně cokoli.
Unicorn College Autor sa informačné technológie naučil na Unicorn College - prestížnej súkromnej vysokej škole IT a ekonómie.
Všetky články v sekcii
C # - Pre pokročilých
Aktivity (1)