Slevový týden - Květen Office week
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se MS Office
30 % bodů zdarma na online výuku díky naší Slevové akci!

Mining clicker tycoon

Túto hru by som nazval, asi cookie clicker na steroidoch, v ktorom nestačí len zbesilo klikať, ale mal by vás naučiť zjednodušené základy finančnej gramotnosti. Jedná sa o desktopovú hru naprogramovanú v jazyku C# .NET pomocou Visual Studia. Hru programujem už asi dva roky a pôvodne to mal byť malý projekt na naučenie sa základov CSharp. Dopadlo to tak, že ak chcete zarobiť aspoň nejaké peniaze, mali by ste veľa rýchlo vytiahnuť kalkulačku a začať počítať, pretože tu nájdete zjednodušenú akciovú burzu, pohyblivý trh so surovinami (železo, platina, zlato) a môžete si v hre tiež požičať peniaze (samozrejme s úrokmi, pretože nič nie je zadarmo).

Spolupracovníci

Tento výukový obsah pomáhajú rozvíjať nasledujúce firmy, ktoré možno hľadajú práve teba!

Spolupracovníkmi som hľadal, ale nikto sa nechcel do projektu zapojiť, a tak som grafiku, hudbu aj programovacie časť vytvoril sám.

Edit

Inštalačný súbor na stiahnutie tu: Mining Clicker Tycoon (V prípade nefunkčnosti použite archív pod článkom)

V prílohe je len kód demo verzie.

Súťaž

Projekt bol vytvorený do programátorské súťaže ITnetwork summer 2019.

Vyjadrenie poroty

porotca bodov hodnotenie

David Jančík
7 Tieto klasické klikačky núti stále hrať a klikať, kým u nich človek nezomrie na následky vyčerpania a hladu, a táto hra nie je výnimkou. Skoro sme sa uklikali k stovkám miliónov. Páči sa mi, že si to nenechal ako klasickú kópiu kliker, ale že si zakomponoval trh s meniacou sa cenou, požičiavanie peňazí od banky, achievement, nehody v baniach, za ktoré sa muselo platiť. Na druhú stranu sa aj napriek komplexnosť hry dostaneme pomerne rýchlo do okamihu, keď je všetko splnené (achievementy sa dajú splniť počas 15 minút) a potom sa človek už len oddáva závislosti na čoraz vyšších príjmoch. Keby hra bežala v prehliadači a dal si do nej reklamy, dokážem si predstaviť, že by niečo zarobila. Grafika by mohla byť o trochu lepší + nejaké dovysvětlení ako čo funguje.

michal Čapka
8 Hra ma pohltila a chcel som si kúpiť viac dole, lepšie automatickú těžičku, kupovať si veci, čo pridávajú za obmedzenú dobu. Asi po pol hodine hrania mi prišlo, že hra už nemala čo ponúknuť. Chválim nečakané výdavky z náhodných udalostí, ale boli tak malé, že už nevniesli do hry nejaký zaujímavý prvok.

David Čapka
9 Návyková klikačka, určite jedna z najnávykovejších hier v tohtoročnej súťaži. Graficky síce neoslní, ale stať sa magnátom na trhu drahých kovov, to predsa nie je nezaujímavé. Koncept jednoduché core úlohy, za ktorou je hráč tak štedro odmenený, je naozaj ako návyková látka. Možnosti sú veľmi rozsiahle, ale pár chybičiek by sa určite našlo. Trh je pekný prvok, ale reálne v hre nič moc nemení. Banka tiež nie je potreba. Možno by bolo fajn urobiť hru tak, aby hráč musel tých mechanizmov využiť preto, aby sa dostal ďalej. Chválim achievementy, ale chcelo by ich viac, aby hra dlhšie vydržala. PS Posielam zloženku za novú myš : D

Galéria


 

Stiahnuť

Stiahnuté 13x (9.53 MB)
Aplikácia je vrátane zdrojových kódov v jazyku C#

 

 

Článok pre vás napísal Jan Trubka
Avatar
Ako sa ti páči článok?
Ešte nikto nehodnotil, buď prvý!
Všetky články v sekcii
Zdrojákoviště C # .NET - Okenné aplikácie Windows Forms
Aktivity (1)

 

 

Komentáre

Robíme čo je v našich silách, aby bola tunajšia diskusia čo najkvalitnejšia. Preto do nej tiež môžu prispievať len registrovaní členovia. Pre zapojenie sa do diskusie sa zaloguj. Ak ešte nemáš účet, zaregistruj sa, je to zadarmo.

Zatiaľ nikto nevložil komentár - buď prvý!