September discount week
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se MS Office
50 % bodů zdarma na online výuku díky naší Slevové akci!

Interaktívne Prvouka

Interaktívne Prvouka bol spočiatku projekt s veľkým P a veľkou nádejou. Takmer ihneď pri vymysleniu aplikácie a jej prvým návrhu bola aplikácia prezentovaná v sídle slovenského Microsoftu v Prahe. Nápad na aplikácii sa veľmi zapáčil a bola dohodnutá aj menšie podpora pri propagácii.

Čas plynul a kolegovia odchádzali. Aplikácia sa stále orezával a orezával až z nej zostal malý kúsok. Kúsok ukážky, čo môže aplikácia časom ponúkať vo veľkom množstve. S aplikáciou som zvládol vyhrať 1. miesto v okresnom kole SOČ a nakoniec aj vybojovať 3. miesto v krajskom kole SOČ.

Tento výukový obsah pomáhajú rozvíjať nasledujúce firmy, ktoré možno hľadajú práve teba!

Možno sa ponúka otázka "Prečo to sám shazuješ?" Inu, prečo nekápnout trochu pravdy :) . Ak by sa našiel tím ľudí, ktorí by chceli pomôcť ihneď by som to uvítal. Ono sa to nezdá, ale aj tak to bola "otrocká" práca. Plus mínus 90 fotografií nie je veľa že? NIE! 95% fotografií som musel nájsť na internete tak, aby som ich mohol ďalej používať. Všetkých tých 95% pochádza zo servera Wikimedia Commons a sú opatrené určitou verziou Creative Commons 3.0. Zvyšných 5% poskytol napríklad pán Jaroslav Pavlát či spolužiak (1 fotografie).

Aplikácia je určená pre Windows 8 a je zdarma na stiahnutie tu: http://apps.microsoft.com/...0c9d8d5d0900

Čo sa týka grafiky. No, .. grafik sa nezohnal :)

Úvaha na koniec

Hoci to malo potenciál, sám ani poriadne neviem či chcem aby sa aplikácia vylepšila / rozšírila. Aplikácia je zle napísaná a musela by sa prerobiť od základu. Zle je napísaná kvôli môjmu učenia v XAML a WinRT. Niektoré menšie aplikácie sú na tom oveľa lepšie :) . Keby som si jedného dňa povedal, že to jadro musím prepísať namiesto toho aby som nabaľoval ďalšie a ďalšie veci bola by to iná básnička.

Časom sa možno aj rád vrátim, prepíšem jadro a na svet vypustím oveľa lepšiu prácu. Tu zatiaľ demoverzie, možno budúce full verzie pekné aplikácie pre základné školy.


Galéria


 

Všetky články v sekcii
C # Windows Store aplikácie
Program pre vás napísal Petr Nymsa
Avatar
Ako sa ti páči článok?
Ešte nikto nehodnotil, buď prvý!
Autor se věnuje programování v C# a celkově se zajímá o .NET technologie. Působí jako Microsoft Student Partner.
Aktivity (1)

 

 

Komentáre

Robíme čo je v našich silách, aby bola tunajšia diskusia čo najkvalitnejšia. Preto do nej tiež môžu prispievať len registrovaní členovia. Pre zapojenie sa do diskusie sa zaloguj. Ak ešte nemáš účet, zaregistruj sa, je to zadarmo.

Zatiaľ nikto nevložil komentár - buď prvý!