Slevový týden - Březen C# týden
Využij náš slevový týden a získej až 30 % bodů navíc zdarma! Zároveň také probíhá C# týden se slevou na e-learning až 80 %
Hledáme fulltime programátora do ITnetwork týmu -100% homeoffice, 100% časově flexibilní #bezdeadlinu Mám zájem!

33. diel - E-shop v ASP.NET Core MVC - Zmena objednávky 2 - Zákazník

V minulej lekcii, E-shop v ASP.NET Core MVC - Zmena objednávky , sme začali editáciu objednávky a implementovali sme časť editácie platobných údajov. Dnes budeme v ASP.NET Core tutoriálu pokračovať editáciou údajov o zákazníkovi a v nasledujúcej lekcii celý projekt dokončíme.

Formulár objednávky v e-shope v ASP.NET Core

Aktualizácia údajov o odberateľovi

Pre aktualizáciu údajov o odberateľovi využijeme náš už hotový čiastočný pohľad _PersonPartial. Celý formulár zobrazíme v dialógovom okne s pomocou jQuery UI dialógu. Vykonané zmeny opäť zobrazíme s pomocou AJAXu.

Úprava ViewModel

Aby sme si mohli zobraziť čiastočný pohľad _PersonPartial, potrebujeme si ako súčasť modelu do stránky odoslať tiež BasePersonViewModel. Doplňme si ho teda do nášho OrderEditViewModelu:

public class OrderEditViewModel : InvoiceViewModel
{
    public BasePersonViewModel PersonVM { get; set; }
}

Kontrolér

V kontroleru si v akcii Edit() musíme naplniť i novo pridanou vlastnosť PersonVM. Pretože v podstate rovnaký kód už používame v akcii Edit() v AccountController u pri naplnení inštancie PersonEditViewModel u, odporúčam tu mierny refaktoring a spoločný kód premiestniť potrebné do nového konstruktoru BasePersonViewModel ua využiť ho aj v odvodenej triede


 

...koniec náhľadu článku...

Komerčný článok (licencia no-reselling)

Komerčný článok (licencia no-reselling)

Tento článok vznikol na základe mnohoročných skúseností v odbore a opisuje vývoj profesionálneho komerčného produktu alebo jeho súčasti, ktorú možno priamo využiť za účelom zisku alebo k preniknutiu do komerčnej sféry IT odvetvia.

Tieto vrcholové znalosti sprístupňujeme samozrejme iba niektorým členom komunity, ktorí sa majú záujem vypracovať na profesionálov v odbore a preto sú k dispozícii len za body. Kód z článku môžete použiť pre jeden svoj komerčný projekt. Nie je ho však možné prepredávať (raz zakúpiť a následne predať ďalej v niekoľkých projektoch). Ak potrebujete širšie využitie kódu, radi sa s vami dohodneme na komerčnej licencii. Viac informácií nájdete v článku Licencia.

Ste pripravení stať sa profesionálmi v odbore? Stačí kliknúť.

Popis článku

Požadovaný článok má nasledujúci obsah:

Naprogramujeme editáciu objednávky administrátorom e-shopu v C # .NET. Zobrazíme formulár v dialógovom okne a aktualizujeme dáta na pozadí s využitím AJAXu.

Obmedzená ponuka: Nauč sa všetko a ušetri

Kúpiť články a funkcie postupne a po jednom 1056 bodov
Kúpiť celý kurz so všetkými článkami a funkciami za exkluzívnu cenu 898 bodov
Na svojom účte máš aktuálne 0 bodov
Kúpou tohoto výhodného balíčku získaš prístup ku všetkým 34 článkom s kontrolou a certifikáciou a ešte naviac ušetríš 395 Kč. Ponuka je obmedzená len pre prvé články z kurzu a obsahuje exkluzívnu zľavu 15%.
898 bodov získaš za pridanie svojho článku na sieť alebo za 2 633 Kč 2 238 Kč

Pozor, pokiaľ si kúpiš len tento článok, stratíš nárok na špeciálnu zľavu 15% na balíček všetkých článkov.

Pre prístup k článku potrebuješ 32 bodov
Na svojom účte máš aktuálne 0 bodov
32 bodov získaš za pridanie svojho článku na sieť alebo za 80 Kč

Pred kúpou tohto článku je potrebné kúpiť predchádzajúci diel

Kúpou článku k nemu získaš neobmedzený prístup a to nastálo. Posunieš svoje vedomosti zas kúsok dopredu a zároveň nám pomôžeš udržiavať celý projekt pri živote a pomáhať vám tak k lepšej budúcnosti.

Obsah článku spadá pod licenciu Premium no-reselling II, kúpou článku súhlasíš so zmluvnými podmienkami.

Body získaš, keď podporíš našu sieť. To môžeš urobiť buď zaslaním symbolickej sumy na podporu prevádzky alebo pridaním obsahu na sieť.

Dobiť body môžeš okamžite napr .:

Kartou SMS Prevodom
Kartou SMS Prevodom

 

Aktivity (1)